Laukiantiems dantų protezų reikėtų nežiopsoti

Laukiantiems dantų protezų reikėtų nežiopsoti

Laukiantieji protezuoti dantų, turėtų nuolat tikrinti savo pašto dėžutes.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) jau išsiuntė pirmojo metų ketvirčio kvietimus protezuoti dantis asmenims, laukiantiems eilėje Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Kvietimų sulauks ir 1390 Panevėžio apskrities gyventojų, daugiausia – Panevėžio mieste (600).

2017 m. Panevėžio ir Utenos apskritis aptarnaujanti TLK protezuoti dantų iš viso pakvietė 7381 žmogų – beveik perpus daugiau nei 2016 m.

2018 m. TLK dantų protezavimo paslaugoms kompensuoti skirta beveik 1,1 mln. Eur daugiau nei pernai – iš viso 3 mln. 46 tūkst. Eur.

Pinigų didėjimo priežastis – atsižvelgta į TLK siūlymą keisti lėšų dantims protezuoti skirstymo TLK tvarką – nuo šiol finansavimas bus skiriamas atsižvelgiant į regione esančių nedarbingų ar iš dalies darbingų 18-65 m. gyventojų, 65 m. ir vyresnių žmonių skaičių.

TLK ragina gyventojus, laukiančius eilėje dantų protezavimo, pasitikrinti pašto dėžutes ir ne vėliau kaip per 3 mėn. nuo pažymos apie teisę gauti paslaugą išsiuntimo dienos kreiptis į vieną iš gydymo įstaigų, nurodytų atsiųstame įstaigų sąraše. Pavėlavusieji bus išbraukti iš sąrašo.

Laiku protezavus dantis, pakartotinai įsirašyti į eilę suaugusieji gali ne anksčiau kaip po 3 metų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų