DELFI nuotr.

Latvijos piliečiai bus teisiami dėl įžūlaus apiplėšimo Pasvalyje

Latvijos piliečiai bus teisiami dėl įžūlaus apiplėšimo Pasvalyje

Panevėžio apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame du Latvijos Respublikos piliečiai kaltinami plėšimu Pasvalyje. Jų auka tapo moteris, kurios automobilį latviai vidury dienos sumanė pagrobti.

Rygoje gyvenantys 48 metų R. M. ir 40-metis J. P. į teisiamųjų suolą sės dėl šiemet liepą Pasvalyje įvykdyto įžūlaus nusikaltimo. Įtariama, kad jie apie 13 val. užpuolė savo automobilyje „Audi A6 Avant“ netoli autobusų stoties sėdėjusią 61 metų pasvalietę.

Moters teigimu, vienas iš užpuolikų jai trenkė kumščiu į veidą ir ėmė stumti ją gilyn į automobilį, rusiškai pasakęs, kad dabar jie važiuos į Rygą. Besigrumdama moteris sugebėjo iš savo automobilio išsiveržti.

Tuo metu kitas nepažįstamasis sėdo prie pasvalietės „Audi“ vairo ir jį užvedęs pajudėjo. Tačiau vos už kelių metrų automobilis užgeso ir abu plėšikai pėsčiomis paspruko, jį palikę. Užpultai moteriai į pagalbą atskubėjo pro šalį važiavęs vairuotojas ir iškvietė policiją bei medikus. Netrukus policijos pareigūnai abu įtariamuosius – R. M. ir J. P. sulaikė prie magistralinio kelio „Via Baltica“.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Pasvalio rajono policijos komisariato tyrėjai, o jiems vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Mantas Jurkėnas.

Pasak prokuroro M. Jurkėno, šis nusikaltimas sukėlė didelį visuomenės pasipiktinimą. „Vyresnio amžiaus moteris buvo užpulta dieną, judrioje miesto gatvėje. Užpuolimo metu ji ne tik patyrė šoką, tačiau ir buvo sužalota“, – sakė prokuroras. Abu kaltinamieji nuosprendžio laukia būdami suimti.

Byla perduota nagrinėti į Pasvalio rajono apylinkės teismą. Už plėšimą Baudžiamasis kodeksas numato areštą arba laisvės atėmimą iki 6 metų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų