T. ŠIAUDINIO nuotr.

Laisvės aikštė prisipildė muzikos

Laisvės aikštė prisipildė muzikos

Panevėžio centras vienai dienai tapo muzikos aikštele – per miestą nuvilnijo tradicinė Gatvės muzikos diena.

Pianino, fleitos, kanklių ir smuikų garsai privertė stabtelėti ne vieną praeivį, o besimėgaujantys muzika galėjo ne tik atsipalaiduoti, bet ir aukodami paremti Panevėžio gyvūnų globos draugiją. Tiesa, net ir linguodami pagal ritmą, dalis panevėžiečių pripažino, kad iš 11-osios Gatvės muzikos dienos tikėjosi kur kas daugiau.

Melodijų gausa

Bene didžiausią panevėžiečių susižavėjimą pelnė duetas „Pempės“, kurie praeivius ne tik džiugino raminančia muzika, bet ir privertė spėlioti, kaip vaikinai į miesto centrą atsigabeno pianiną.

„Bendraujame su viena Panevėžio kavinių, kurios savininkai mielai sutiko, kad pasinaudotume jų turimu pianinu. Tad su priemonių atsigabenimu neturėjome jokių problemų, nors pripažįstu, kad toks instrumentas gatvėje atrodo išties neįprastai“, – „Sekundei“ teigė grupės narys Danielius.

Ne ką mažiau dėmesio sulaukė Gatvės muzikos veteranai – liaudiškos muzikos kapela „Pokūda“. Šventiškai pasipuošę vyrai demonstravo spalvotus ženklelius, įrodančius, kad nuotaikingas renginys kiekvienais metais įtraukiamas į jų kalendorių.

„Visuomet sulaukiame nemažai dėmesio, praeiviai ne tik klauso, bet ir ryžtasi pašokti, todėl ši diena mums tapo malonia tradicija. Muzika mums patinka, todėl grosime tol, kol to reikės žmonėms!“ – tikino kapelos atstovas Jonas.

Kol vieni dainavo ir grojo, kiti Gatvės muzikos dieną stengėsi išnaudoti prasmingiems darbams. Dainuojant vaikų studijos „Spalvotos natos“ mažiesiems atlikėjams, studijos vadovė Jolanta Vaitkevičienė stengėsi surinkti kuo daugiau lėšų, kurias paaukojo Panevėžio gyvūnų globos draugijai.

„Dauguma mūsų turime mylimų augintinių ir jaučiamės blogai girdėdami apie tuos, kurie dar nerado nuolatinių namų ir glaudžiasi gyvūnų draugijoje. Tad nors ir negalime pasiimti visų gyvūnų, tikimės, kad už suaukotus pinigus jie gaus gardesnį kąsnelį. O ir vaikams koncertuoti kur kas maloniau, kai žino, kad tokiu būdų prisidės prie gyvūnų gerovės“, – įsitikinusi studijos vadovė.

Mieste smagiau

Laisvės aikštėje laiką leidę panevėžiečiai tvirtino, kad skambant muzikai prašviesėja net pati niūriausia diena. Pasak jų, vos išgirdus melodijos garsus veide atsiranda šypsena, o kokio žanro kūriniai skamba, visai nesvarbu.

„Šiandien į miesto centrą atėjau visai atsitiktinai ir likau maloniai nustebinta, – džiaugėsi Gerda Kemešienė. – Visuomet sakydavau, kad Laisvės aikštė visiškai ištuštėjusi, tačiau panašu, kad po šiandienos turėsiu pakeisti nuomonę. Girdima raminanti muzika padeda atsipalaiduoti ir pasimėgauti diena.“

Muzikos garsai nepraslydo ir pro Daivos Pakenienės ausis. Kartu su vaikais miesto centre apsilankiusi moteris džiaugėsi, kad šeštadienis neprabėgs veltui, o ramus pasivaikščiojimas padės ne tik atsipalaiduoti, bet ir pasimėgauti kultūrą.

„Skambantis miestas man patinka gerokai labiau ir norėčiau, kad tokie renginiai vyktų kur kas dažniau. Tiesa, tikėjausi kiek didesnio renginio, tačiau geros nuotaikos trūkumu skųstis negaliu“, – tikino pašnekovė.

Atlikėjų gausos pasigedo ir Robertas Strelčiūnas. Vyras pripažino, kad smagi muzika verčia šypsotis, tačiau specialiai dėl Gatvės muzikos dienos į Laisves aikštę kartu su žmona atvykęs panevėžietis tikėjosi išvysti didesnį atlikėjų būrį.

„Šiek tiek nusivylėme. Praėjusiais metais matėme kur kas daugiau atlikėjų, o šį kartą muzikuojančias grupes galime suskaičiuoti ant rankų pirštų. Mėgstame įvairius žanrus, tad vylėmės, kad šiandien pavyks išgirsti juos visus.“

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų