Laiko vartai nukėlė panevėžiečius į praeitį

Laiko vartai nukėlė panevėžiečius į praeitį

Antrąją dieną šurmuliuojantys 515-ojo miesto gimtadienio renginiai į Aukštaitijos sostinės širdį, Laisvės aikštę, sutraukė minią žmonių.

Šiandien miestas kaip niekad pilnas gyvybės – vienus domina palapines Senvagėje bei aikštėje išrikiavusių tautodailinikų, amatininkų, prekybininkų siūlomi gaminiai, kiti skuba akis paganyti į įspūdingą teatralizuotą, interaktyvią meninę programą „Laiko labirintas“, kurioje susipynė praeitis ir ateitis, patirtis ir inovacija.

Improvizuoti laiko vartai sujungė praeitį ir ateitį, tad trumpam čia atgijo senoji turgaus aikštė, kurioje panevėžiečių ir miesto svečių akį traukė šiam laikmečiui neįprastos detalės – senoviniai rakandai, skrynios, pasiskolinti iš Kraštotyros muziejaus ekspozicijos ir vienai dienai virtę improvizuotomis prekėmis.

Senosios turgaus aikštės įspūdį tik dar labiau sustiprino prie prekystalių, garde, besiganančios ir teatralizuotoje programoje dalyvaujančios gyvos avelės, triušiai, vištos, senuoju laikotarpiu turguje buvę ypač paklausios prekės.  Turgaus aikštėje lūkuriavo į vežimą ir karietą įkinkyti arkliai. Linksminamas muzikantų turgaus aikštėje valso žingsniu sukosi ir moteris šokdino to meto miesto ponu virtęs Juozo Miltinio dramos teatro aktorius, Albinas Keleris. Čia pat šeimininkės mediniu sviestamušiu mušė sviestą, amatininkai iš medžio drožė dirbinius.

Modernaus miesto viziją kūrė ir Panevėžį su 515-uoju gimtadieniu sveikino Gabrielės Patkevičaitės-Bitės biblioteka, atvėrusi Robobibliotekos erdvę. Jos kolektyvas kvietė pasivaržyti robotų lenktynėse, patikrinti savo žinias krašto pažinimo žaidime, iš naujo pažinti miestą „Panevėžio veido dėlionėje“, į pagalbą pasitelkus išmaniąsias technologijas.

Vienu gražiausių akcentų, neabejotinai, vėl taps organizuojama šventinė eisena, į kurią kasmet jungiasi vis daugiau kolektyvų, bendruomenių, įstaigų ir organizacijų.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų