I. STULGAITĖS nuotr.

Kvietė pamatyti muziką

Kvietė pamatyti muziką

Tryliktą kartą Gatvės muzikos diena džiugino ir panevėžiečius.

Jau tapo tradicija, kad trečiąjį gegužės šeštadienį centrines miesto aikštes ir gatves užtvindo muzika. Daugelis praeivių prisipažino nežinantys, kokia proga jaunimas su muzika išėjo į gatves, tačiau mielai stabtelėdavo pasiklausyti jaunųjų atlikėjų, o labiausiai patikusiesiems negailėjo ir pinigėlių. Patys muzikantai atviravo, kad Gatvės muzikos diena – puiki proga pasirodyti ir aplinkiniams dovanoti gerą nuotaiką.

Pasiūlė ir menininkams

Šių metų Gatvės muzikos dienos šūkis – „Pamatyk muziką“.

Kaip sakė viena iš organizatorių, Jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ narė Karolina Černiavskytė, norėjosi sukviesti ne tik dainininkus, muzikantus ir artistus, bet ir atskleisti muziką per dailę papildant Gatvės muzikos dieną gatvės menais. Tad kvietė prisijungti ir tapytojus ar karikatūrų, šaržų piešėjus. Tačiau menininkai kažkodėl pabūgo.

„Gal daug ką išbaidė orų prognozės, nes pranašavo lietų. Galbūt daugelis pasirinko būti ne dalyviais, o žiūrovais, – svarstė K. Černiavskytė. – Bet tradicinis renginys nuo to tikrai netapo blogesnis – atvirkščiai. Nors užsirašė tik aštuoni atlikėjai ir muzikantai, bet labai įvairūs: tiek mokykloje susibūrusių muzikalių jaunuolių grupės, tiek dainavimo studijos, tiek savamoksliai muzikantai.“

Nebereikia slėptis rūsyje

Netoli centrinės miesto turgavietės net būgnus atsivežęs abiturientas Karolis juokavo, kad jis jau Gatvės muzikos dienos senbuvis – dalyvauja trečią kartą. Daugiausia jis muzikuoja su draugu, tačiau šįkart prikalbino dalyvauti ir dar du bičiulius.

„Esame gerų bičiulių grupė, kuri mėgsta muziką, – teigė vaikinas. – Dažnai susibėgame vakarais parepetuoti, o kai kada pakoncertuoti ir žiūrovams. Tik bėda, kad mūsų mieste muzikuojančiam ir dainuojančiam jaunimui tokių vietų nėra labai daug. Gatvės muzikos diena – viena tų galimybių.“

Karolis neslėpė, kad miela už savo pasirodymus gauti ir atlygį, taigi nuo ryto dainavo prie turgaus, kur itin daug žmonių, o po pietų persikėlė į Laisvės aikštę. Vis dėlto vertingiausias atlygis – gera nuotaika, nes muzika jam – visas gyvenimas.

„Groju nuo pirmos klasės, bet vis keisdavau instrumentus. Jau penkeri metai, kai susidraugavau su būgnais. Manau, kad tai bus galutinė mano stotelė. Šiemet baigiu mokyklą ir planuoju toliau mokytis Muzikos ir teatro akademijoje mušamuosius instrumentus. Tokių kaip aš muzikuojančių ir grojančių žmonių Panevėžyje yra gana daug, bet tų galimybių išlįsti iš rūsio nėra daug“, – šypsosi Karolis.

„Bent jau kituose miestuose Gatvės muzikos dienos renginiuose pasirodančios grupės ir atlikėjai yra iš anksto pristatomi. Galbūt tuomet ir gerokai daugiau žiūrovų ateitų?“

J. Vaitkevičienė

Sužibėjo jaunieji talentai

Ukmergės gatvė šeštadienio popietę skendėjo vaikiškų balsų jūroje. Čia savo koncertą surengė jaunieji Beržų progimnazijos dainavimo studijos „Spalvotos natos“ dainorėliai.

Kaip sakė jų vadovė Jolanta Vaitkevičienė, „Spalvotos natos“ Gatvės muzikos dienos nepraleidžia nuo pat pirmųjų kartų, kai šis renginys vyko mūsų mieste. Vaikams tai puiki galimybė parodyti, ką išmoko per visus metus.

„Studija „Spalvotos natos“ gyvuoja jau daugiau kaip du dešimtmečius, keičiasi tik vaikučiai – vieni užauga, ateina kiti, – kalbėjo jaunųjų atlikėjų vadovė. – Ši diena yra šventė mums. Kartu tai didelė scena, išeidami į ją vaikai turi galimybę įveikti savo baimes, jaudulį.“

J. Vaitkevičienės teigimu, mažieji atlikėjai dainuoja dėl to, kad patiems tai atrakcija ir galimybė pasirodyti.

„Labai džiugu, kad yra tokia Gatvės muzikos diena. Tik esu šiek tiek nusivylusi pačiu organizavimu. Bent jau kituose miestuose Gatvės muzikos dienos renginiuose pasirodančios grupės ir atlikėjai yra iš anksto pristatomi. Galbūt tuomet ir gerokai daugiau žiūrovų ateitų? Tuo labiau kad mūsų tiek nedaug ir dalyvauja…“  – kaip daugiau publiką būtų galima pritraukti, neabejoja J. Vaitkevičienė.

Atėjo pasidalyti geromis emocijomis

Laisvės aikštėje gyvai atliekamomis dainomis ir gitaros garsais žiūrovus džiugino dvi draugės Martyna ir Gabrielė. Martyna prisipažino, kad šiemet dalyvauja jau antrą kartą – praėjusiais metais ji tik grojo, o šiemet nusprendė jau dainuoti.

Nors muzika jų gyvenime užima itin svarbią vietą, prieš Gatvės muzikos dienos pasirodymą merginos daug ruošėsi ir repetavo.

„Mūsų muzika nėra įsprausta į jokius rėmus, – kalbėjo V. Mikalausko gimnazistės. – Koncertuojame abi jau gerą pusę metų, bet muzika mūsų gyvenimuose gal jau dešimtmetį. Ir čia atėjome norėdamos perteikti tas geras emocijas, kurias sukuria muzikos garsai.“

Tiesa, buvo ir tokių atlikėjų, kuriems ši Gatvės muzikos diena tapo savotišku krikštu. Tėjai – vos vienuolika, bet mergaitė, kaip pati sakė, paskatinta tėvelių, nusprendė įsijungti į Gatvės muzikos dienos renginių maratoną. V. Mikalausko menų gimnazijos moksleivė groja fortepijonu ir fleita, tad ir Laisvės aikštėje vaikštinėjusius panevėžiečius džiugino fleitos garsais.

„Šiek tiek baisu, dalyvauju pirmą kartą, bet iš anksto tam ruošiausi, tad tikiu, kad viskas bus gerai“, – sakė jaunoji muzikantė.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų