Kviečiame į mugę „Lietuvos amatai per 100 metų“.

Kviečiame į mugę „Lietuvos amatai per 100 metų“.

Kovo 16–17 d. Laisvės a. Panevėžyje mugių organizatoriai www.mugiucentras.lt kartu su partneriais Panevėžio bendruomenių rūmais rengia mugę „Lietuvos amatai per 100 metų“. Tai oficialus renginys, skirtas Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui paminėti.

Į mugę sugužės tautodailininkai ir amatininkai iš visos Lietuvos. Dalyviai ne tik parduos savo kūrinius, bet ir supažindins su jų atsiradimo technikomis, demonstruos gamybos procesą, ves edukacines programas.
Tautinio kulinarinio paveldo atstovai pristatys įvairiausius maisto produktus: nuo tradicinių mėsos gaminių, šviežiai rūkytos žuvies iš Lietuvos pajūrio, iki skaniausių kepinių.

Mugėje dalyvaus ne vienas žinomas Lietuvos žolininkas, kuris patars ne tik kaip pasirūpinti savo sveikata, bet ir kaip mėgautis natūraliais produktais. Ramūnas Daugėlavičius iš Anykščių supažindins su natūraliomis vaistažolių arbatomis bei lietuviška kava, kurios tikrai ne visi esame ragavę – itin kvapi gilių kava, kiaulpienių šaknų ir kitokia kava. Smaližiai mugėje prie kavos galės mėgautis karštais vafliais, tradicinėmis varškės spurgomis. O gurmanų lauks ūkininkas Ernestas su itin gardžiai paruoštomis sraigėmis, užaugintomis savame ūkyje.

Galerija

Amatininkai pristatys ir senesnius nei 100 metų amatus, kuriuos puoselėja iki šių dienų. Gaminiai su baltiškais simboliais sužavės ne vieną, o kalvis nukals jums proginę monetą. Darbštieji lietuviai pristatys ir tradicines austas tautines juostas, ir verbas. Iš pajūrio atvažiuos ir gintaro dirbinių kūrėjai. Mugėje dalyvaus ir svečiai iš užsienio.

Ir tai tikrai ne viskas, į Panevėžį atvyks apie 100 mugės dalyvių, kuriuos sunku išvardinti. Užsukite, pamatykite savo akimis ir susipažinkite su Lietuvos amatais!

Programa:

Kovo 16 d.12:00 Pagyvenusiųju šokių kolektyvo „ Gija“

Kovo 17 d. 10:00 Šokių kolektyvo „Linas“ pasirodymas.

Kovo 17 d. 11:00 Liaudiškos muzikos kapela „Pokūda“

Mažuosius džiugins karuselė.

Renginys vyks:
kovo 16 d. 9:00 – 18:00 val.
Kovo 17 d. 9:00 – 16:00 val.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų