Kviečia išrinkti mylimiausią gydytoją

Kviečia išrinkti mylimiausią gydytoją

Artėjančios medicinos darbuotojo dienos proga Lietuvos gydytojų sąjungos Panevėžio filialas kviečia gyventojus išrinkti savo mylimiausią gydytoją.

Filialo prezidentė Birutė Paškevičienė teigė, jog idėja paminėti šią dieną kilo prieš beveik aštuonerius metus. Medikė juokavo, jog gydytojai ir taip užtektinai sulaukia papeikimų bei skundų – norėjosi išgirsti ir gražių, paskatinančių žodžių.

„Norėjosi patiems švęsti mediko dieną, nes ji buvo užmiršta ir niekam nereikalinga“, – kalbėjo B. Paškevičienė.

Ji apgailestavo, jog progą paminėti profesinę šventę dažniausiai gaudavo tik Sveikatos ministerijos ir ligoninių bei kitų medicinos įstaigų vadovai. Tiesa, skirtinguose Lietuvos miestuose minėjimai vykdavo, bet eiliniai gydytojai, administracijos darbuotojai ilgus metus taip ir likdavo nuošalėje.

Apdovanoja geriausius

Į tradicija tapusius mylimiausio gydytojo rinkimus gyventojai gali deleguoti tiek gydytojus specialistus, tiek šeimos gydytojus. Pastarieji jau ne vienus metus nesitraukia iš mėgstamiausiųjų gretų. B. Paškevičienės teigimu, žmonių simpatijas lemia tai, jog pas bendrosios praktikos gydytojus yra dažniausiai lankomasi, jų pacientų ratas platesnis, o žmonės turi daugiau galimybių artimiau pažinti mediką, susidraugauti su juo.

„Pas specialistus sergantieji eina tik gavę siuntimą, tad ir susitinka vos vieną kitą kartą“, – kalbėjo Panevėžio filialo pirmininkė.

Pasak B. Paškevičienės, kasmet apdovanojami 6–8 gydytojai arba Respublikinės Panevėžio ligoninės skyriai. Kartais išskiriama iki dešimties prizininkų. Apdovanojamas ne tik pats mylimiausias gydytojas. Nominacijas paskiria ir kolegos.

Šiais metais dėl pasikeitusio Lietuvos gydytojų sąjungos nario mokesčio nominantų gretos bus perpus kuklesnės.

Padėkos laiškai

B. Paškevičienė pripažįsta, jog didžiausio susidomėjimo tikėtasi sulaukti iš miesto poliklinikų pacientų. Iškabinus skelbimus ir balsavimo lapelius tikėtasi, kad sergantieji norės padėkoti juos gydantiems medikams. Visgi teko susidurti su kitokia realybe: balsavimo lapeliai liko nepaliesti.

Tačiau jau yra gauta net ranka rašytų padėkos laiškų. Dalis gyventojų ryžtasi ir gyvai išdėstyti, už ką nori padėkoti sveikatą ar net gyvybę gelbstintiems medikams.

„Viena močiutė, kuri vos girdi ir jau beveik nevaikšto, atvažiavo, susirado mane ir išdėstė ilgiausią sąrašą, dėl ko yra dėkinga gydytojams“, – kalbėjo B. Paškevičienė.

Komentarai

  • sutkus tik sutkus

    • Atsakyti
  • Mindaugas Vaitkus daktaras is didziosios raides ir is pasaukimo

  • SIRDIES GYDYTOJAS SUTKUS

    • Atsakyti
  • Renku geriausią šeimos gydytoją Panevėžyje, dirbančią VšĮ ROŽYNO klinikoje – KALINKIENĘ LILIJĄ, kurią pažįsta arba girdėjo atsiliepimus daugelis miesto gyventojų.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų