Kuriuose vandens telkiniuose maudytis saugu?

Kuriuose vandens telkiniuose maudytis saugu?

Atsigaivinti nuo karštų saulės spindulių žmonės traukia prie atvirų vandens telkinių, tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento specialistai ragina ne tik saugiai elgtis prie vandens, bet ir pasidomėti maudyklų vandens kokybe. Informacija apie ją galima rasti Sveikatos mokymo ligų ir prevencijos centro interneto svetainėje (www.smlpc.lt ).

Vandens kokybės tyrimai atliekami pagal sudarytą kalendorinį grafiką

Kiekvienais metais, prasidėjus maudymosi sezonui, (šalyje nustatytas maudymosi sezono laikotarpis – nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d.), visoje Lietuvoje atliekami maudyklų vandens tyrimai. Per maudymosi sezoną turi būti paimta ir ištirta ne mažiau kaip 8 mėginiai, kurie vertinami pagal Lietuvos higienos normą HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“.

Į stebimų Lietuvos maudyklų sąrašą įtraukta 11 Panevėžio regione esančių maudyklų: „Ekrano“ gamyklos tvenkinys ir Lėvens upė ties Piniava; Pasvalyje – Lėvens upė ir Šilo ežeras; Biržuose – Širvėnos ežeras – prie pilies (centrinė maudykla), Jaunimo parke, taip pat Dauguviečio parke (Apasčios upė); Kupiškyje – Lėvens upė; Rokiškyje: Rokiškio, Vyžuonos, Sartų ežerų maudyklos.

Informaciją, apie kiekvienoje apskrityje tiriamus vandens telkinius, galima rasti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro interneto svetainės skyrelyje „Maudyklų vandens kokybė“.

Poilsiaujantiems prie vandens visuomenės sveikatos specialistai pataria nesimaudyti užterštuose vandens telkiniuose, vengti maudytis po stiprių vasaros liūčių, nenaudoti atvirų vandens telkinių vandens maistui (neplauti daržovių, vaisių, uogų), vykstant poilsiui prie vandens, nepamiršti švaraus geriamojo vandens ir asmens higienos priemonių, vandenvietėse, kuriose leidžiama maudytis – neprausti ir kartu nesimaudyti su naminiais gyvūnais.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų