KTU Panevėžio fakulteto bendruomenė sėkmingai bendradarbiauja su užsienio dėstytojais

KTU Panevėžio fakulteto bendruomenė sėkmingai bendradarbiauja su užsienio dėstytojais

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) pavasario semestras itin darbingas ir įdomus. Fakultetas sulaukė svečių iš garsių užsienio universitetų, su kuriais palaiko ilgamečius bendradarbiavimo ryšius.

Universitete vieši dėstytojas Susumu Nakagawa iš Japonijos ir profesoriai Laszlo Koczy iš Budapešto technologijos universiteto bei Liudvika Leišytė iš Dortmundo technikos universiteto.
Pagal „Erasmus+“ mobilumo programą atvykusi L.Leišytė dėstytojams ir bakalauro bei magistrantūros studijų studentus vedė paskaitą-seminarą „Verslumas – idėjų kūrimas verslui, jų apgynimas finansavimo pritraukimui ir galimybių studijos atlikimas“.

„Išgirdome skirtingas mokslo ir startuolių finansavimo patirtis – Olandijos Tventės universiteto ir Vokietijos Dortmundo technikos universiteto. Dėstytojai su studentais atliko daug praktinių užduočių bandydami kuo geriau perprasti profesorės pateiktą idėjos generavimo ir pateikimo viešam vertinimui metodą“, – sakė prodekanė Brigita Stanikūnienė.

Paskaita sudomino ir studentus, galėjusius pagilinti anksčiau girdėtas žinias. Jiems itin patiko praktiniai užsiėmimai.

„Analizavome problemas, jų sprendimo būdus, bendradarbiavome su kitais kolegomis ir kūrėme naujas idėjas. Buvo įdomu išgirsti kitų kolegų idėjas, jų problemų sprendimų vizijas ir diskutuoti apie mums aktualius dalykus“, – teigė Vadybos magistrą studijuojanti Monika Zaturskytė.
Jai antrino magistrantė Aušra Petrauskienė, pasak kurios, „motyvavo dėstymo metodika ir profesorės bendravimas su studentais.“

Ne vienos mokslinės organizacijos ir prestižinių mokslo žurnalų narė L.Leišytė džiaugiasi, kad tiek dėstytojai, tiek studentai yra vieningi, geba bendradarbiauti ir nesivaržo dirbti grupėse. Jos pripažinimas vertinamas ne tik Europoje, bet ir kitose pasaulio šalyse, o vienas ryškesnių – 2008 metais gauta Harvardo Universiteto podoktorantūros stipendija.

Vengriška patirtis

Kovo 10 dieną paskaitą „Neraiškiosios logikos signatūros“ PTVF skaitys L.Koczy. Profesorius supažindins studentus su neraiškiosios, logika grindžiamos komunikacijos principais, galinčiais ją padaryti efektyvesne ir labiau koncentruota. Jis taipogi atskleis, kaip tikslios ir išsamios informacijos trūkumas gali padaryti neatstatomą žalą. Diskutuos apie intelektualiųjų skaičiavimų panaudojimą technikoje, finansuose ir robotikoje.

Vizito metu Vengrijos mokslų akademijos ir Vengrijos aukštojo mokslo akreditacinės tarybos narys L.Koczy ketina aptarti ir tolimesnius bendrus mokslinius tyrimus su KTU. Įvairiuose pasaulio universitetuose gerai žinomas kviestinis profesorius jau kelerius metus aktyviai bendradarbiauja su KTU PTVF, su fakulteto dėstytojais parašė ne vieną mokslinį straipsnį, yra Vadybos magistrantūros studijų programos modulio „Verslo analitika“ bendraautorius.

KTU PTVF rūpinasi ne tik studijų kokybe ir tarptautiškumu akademinės bendruomenės rate, bet ir siūlo patrauklius kursus nestudijuojantiems, tačiau tobulėti norintiems panevėžiečiams.

Pažintis su Rytų Azija

Kovo mėnesį fakultete japonų kalbos pradmenų kursus ves S.Nakagawa iš Tokijo. Dalyviai turės unikalią galimybę susipažinti su Japonija, jos kultūra, o naujai išmoktus dalykus galės pritaikyti bendraujant su dėstytoju iš Rytų Azijos.
S.Nakagawa – daugybę metų keliauja po Europos universitetus ir dėsto japonų kalbą, tad moksleiviams, svajojantiems studijuoti Rytų šalių kalbas, KTU PTVF organizuojami japonų kalbos kursai – puiki proga susipažinti su Azijos kalbų mokymosi ir kultūros ypatumais.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų