Krosnis kūreno baldais ir laidais

Krosnis kūreno baldais ir laidais

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai baigė ilgiau kaip mėnesį trukusią akciją „Kaminukas“. Per ją atlikta dešimtys reidų ir išaiškinti netinkamomis medžiagomis krosnis kūrenantieji.

 

Kai praneša Kontrolės organizavimo skyriaus vyriausioji specialistė  Gintarė Zabarauskienė, vykdant akciją departamento kontroliuojamoje teritorijoje buvo organizuoti 34 reidai, patikrinti 83 objektai ir nustatyti 6 pažeidimai.

Panevėžio rajone išaiškinti trys buitinių atliekų deginimo atvejai. Paaiškėjo, jog gyventojai, neturėdami leidimo, vykdė veiklą ir pažeidė atliekų tvarkymo taisykles.

Dar vienas pažeidėjas nustatytas Ramygaloje – gamybinėse patalpose jis degino elektros laidus. Įkliuvo ir pažeidėjas Rokiškyje – viename iš autoservisų pričiuptas buitinių atliekų degintojas. Pasvalio rajono Joniškėlio seniūnijoje taip pat buvo deginamos buitinės atliekos ir baldų plokštės.

Tai, kad pažeidimų nustatyta palyginti nedaug, – aplinkosaugininkų atliekamo prevencinio darbo rezultatas.

Pasak akcijos rengėjų, „Kaminukas“ vykdomas ne pirmus metus ir gyventojams nuolat primenama, kad atliekas deginti griežtai draudžiama. Tačiau atvejų, kai patalpos šildomos naudojant nekokybišką kurą ar įvairias atliekas, vis dėlto dar pasitaiko.

Todėl akcijos tikslas – aplinkos oro taršos prevencija, neteisėto atliekų deginimo kontrolė. Per akciją surengtus reidus pramoniniuose ir gyvenamuosiuose rajonuose vizualiai nustatomi didesnę taršą skleidžiantys šaltiniai.

Be to, pasirinktinai tikrinamos transporto remonto dirbtuvės, garažų bendrijos, baldų gamybos ir medžio apdirbimo įmonės ir domimasi, ar jose nedeginamos atliekos: panaudoti tepalai, naftos produktais užteršti daiktai, impregnuota ar laminuota mediena.

Aplinkosaugininkai ragina pastebėjus daromus aplinkosaugos pažeidimus piliečius nelikti abejingus ir nedelsiant apie tai informuoti aplinkos apsaugos pareigūnus bendruoju pagalbos tel. 112.

Komentarai

  • nereikia toli vaziuoti paimkime kad ir Piniava.Ziema vakarais dumai krinta kazkur pazeme,kvepuoti nera kuo.Zmones degina bet ka tik ne malkas ar kazkoki normalu tam skirta kura.Taigi nuodijame visus gyventojus.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų