Kritikuoja „masinį raginimą“ skiepytis

Kritikuoja „masinį raginimą“ skiepytis

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį sukritikavo „masinį raginimą“ skiepytis, reaguojant į išaugusius susirgimų tymais rodiklius ir augantį skepticizmą dėl vakcinacijos.

„Raginimas visų masiškai dabar skiepytis sukuria keistą situaciją. Dalis žmonių tiesiog supanikavo ir subėgo į privačias gydymo įstaigas“, – opozicinių konservatorių frakcijoje Seime sakė ministras.

Pasak jo, toks raginimas sukėlė skiepų nuo tymų kainą privačiose įstaigose, nors pačių vakcinų Lietuvoje kol kas netrūksta.

„Tas, ką siūlė komercinės klinikos, jau net iki 40 eurų buvo pakilusi kaina, o valstybė perka mažiau nei už 6 eurus tokią vakciną“, – kalbėjo A. Veryga.

Konservatoriai antradienį pasiūlė nemokėti vaiko pinigų savo atžalų neskiepijantiems tėvams. Ši iniciatyva yra tarp aštuonių konservatorių siūlomų priemonių.

Be kitų priemonių, frakcija siūlo neleisti neskiepytiems vaikams patekti į darželius, padaryti privalomus skiepus su vaikų kolektyvais dirbantiems suaugusiesiems, neįleisti į Lietuvą nuo tymų nepasiskiepijusių užsieniečių.

Konservatoriai taip pat pasiūlė valstybei kompensuoti žmonių pasitikrinimą dėl specifinio imuniteto.

Naujausiais duomenimis, šiemet iš viso Lietuvoje užregistruoti 242 tymų atvejai. Daugiausiai – 125 – jų registruota Kaune, Vilniuje – 23 atvejai.

Tymai diagnozuoti 60 vaikų ir 182 suaugusiems asmenims. Daugumos susirgusių suaugusių asmenų skiepijimo būklė nežinoma. Daugiau nei 90 proc. susirgusiųjų vaikų – neskiepyti.

Pernai Lietuvoje užregistruota 30 tymų atvejų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų