Buvęs Panevėžio meras V. Satkevičius mano, jog ši istorija - gera pamoka tiek jam, tiek kitiems, norintiems tarnauti Lietuvai. Sekundės archyvo nuotr.

Krepšinio aferos komandai – prokuroro užtarimas

Krepšinio aferos komandai – prokuroro užtarimas

 

Šį rudenį Vilniaus apygardos teismas žada baigti šešerius metus užtrukusią vadinamąją Panevėžio krepšinio bylą. Tačiau kol kas jos eiga juokina ir pačius kaltinamuosius.

Bylą dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo apgaule, dokumentų klastojimo ir kitų machinacijų organizuojant 2011 metų Europos krepšinio čempionatą Panevėžyje Vilniaus teisėjai atvertė beveik prieš dvejus metus. Dėl minėtų kaltinimų į teisiamųjų suolą sėdo aštuoni asmenys.

Tyrimą krepšinio bylai atlikę prokurorai surinko duomenų, kad buvęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas 2010-aisiais susitarė su atsakingais federacijos darbuotojais, kad jos vardu būtų surašyti tikrovės neatitinkantys darbų atlikimo-perdavimo aktai bei kiti į oficialią apskaitą įtraukti suklastoti finansiniai dokumentai ir sąskaitos apie neva Panevėžio savivaldybei LKF suteiktas paslaugas. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Panevėžio savivaldybės lėšos galėjo būti užvaldytos ir panaudotos bendrovės „Via Unica“ viešbučiui „Romantic“ rekonstruoti. Pastarojo viešbučio vadovė Dalia Kuklierienė kaltinama papirkimu – įtariama, kad ji davė kyšį M. Balčiūnui. Buvusiam Panevėžio merui Vitalijui Satkevičiui pareikšti įtarimai dėl netinkamo pareigų atlikimo.

Nenusipelnė nelaisvės

Šią savaitę vykusiame posėdyje Vilniaus apygardos prokuroras Ramūnas Šileika perskaitė kaltinimą dėl garsiosios krepšinio bylos. Teismo dalyvių nuostabai, kaltinamuosius M. Balčiūną ir tuometinį Panevėžio mero padėjėją Darių Simėną už sukčiavimą, turto pasisavinimą ir dokumentų klastojimą jis pavadino kone Lietuvos patriotais. Prokuroro teigimu, šių vyrų nusikaltimai padaryti valstybės labui – tam, kad Panevėžyje įvyktų krepšinio čempionatas. Esą kitaip Lietuva galėjo ir neturėti vieno labiausiai išgirtų renginių.

Be to, viešąjį kaltinimą palaikantis pareigūnas pridūrė neradęs jokių duomenų, jog kuris nors teisiamasis iš minėtų nusikaltimų būtų turėjęs materialinės naudos, nors M. Balčiūnas ir D. Simėnas kaltinami slapta susitarę, kaip pasisavinti Panevėžio savivaldybės lėšas.

Apibendrindamas savo kaltinimus prokuroras pareiškė savo nuomonę, kad krepšinio čempionato organizatoriai nenusipelnė nelaisvės. M. Balčiūną ir D. Simėną jis pasiūlė nuteisti ketverių metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Lygtinė laisvės atėmimo bausmė pasiūlyta nusikaltusiems tuometiniams Savivaldybės ir LKF darbuotojams.

Vienerių tokių pačių sankcijų metų esą nusipelnė ir buvęs Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius. Šis politikas kaltinamas aplaidžiai atlikęs pareigas ir nesidomėjęs, kaip naudojamas Savivaldybės turtas.

Byla išsunkė jėgas

Iš šio posėdžio grįžęs Tėvynės sąjungos ir krikščionių demokratų partijos narys nieko nelaukęs nuomonę apie prokuroro kalbą išdėstė savo paskyroje socialiniame interneto tinkle.

„Ši istorija – tai pavyzdys visiems, kurie visą gyvenimą stengėsi gyventi dorai ir sąžiningai. Mylėjo ir myli Lietuvą ir tikėjo bei tiki šviesia savo krašto ateitimi. Tai pamokymas ir tiems, kurie gyveno ir gyvena pagal šūkį ,,Tarnauti Lietuvai“, tarnauti savo kraštui“, – rašė V. Satkevičius, kuris pagaliau sulaukė šiokio tokio prokuroro supratimo ir dar kartą pakartojo jo žodžius, esą organizuojant krepšinio čempionatą buvęs meras dirbo Lietuvai, krepšiniui ir Panevėžiui.

Pripažinimas sukčiaujant vardan Lietuvos šiam politikui pasirodė juokingas, bet kartu ir graudus, nes esą jam asmeniškai kainavo daug sveikatos ir jėgų. Vien savo baigiamąją kalbą teismui V. Satkevičius skaitė tris darbo dienas.

„Dirbi sąžiningai, tarnauji Lietuvai ir vieną dieną ateina pareigūnai, iškrato, užveda bylą. Reiškia, tarnystė savo šaliai nieko nereiškia“, – buvusiai savo, kaip mero, veiklai liaupsių negailėjo pašnekovas.

Už netinkamą pareigų atlikimą teisiamas V. Satkevičius aiškino, kad jam metami kaltinimai, esą jis nuslėpė kai kuriuos sprendimus nuo tuometinės miesto Tarybos, savivaldybės administracijos. Tačiau tam į teismą Vilniuje atvyko net 38 liudininkai, kurie jo nekaltina ir prisipažįsta viską žinoję. Tarp tokių asmenų – net ir V. Satkevičiaus partijos kolega, Seimo narys Andrius Kubilius.

Galutinį nuosprendį šioje byloje Vilniaus teisėjai turėtų priimti lapkritį.

Komentarai

 • eik sporto mokykla- internata saugoti-tavo aukletiniai iki paryciu siauteja

 • Už netinkamą pareigų atlikimą teisiamas V. Satkevičius aiškino, kad jam metami kaltinimai, esą jis nuslėpė kai kuriuos sprendimus nuo tuometinės miesto Tarybos, savivaldybės administracijos. Tačiau tam į teismą Vilniuje atvyko net 38 liudininkai, kurie jo nekaltina ir prisipažįsta viską žinoję. Tarp tokių asmenų – net ir V. Satkevičiaus partijos kolega, Seimo narys Andrius Kubilius.

  • Prokuroras pasiūlė lygtinę 1 metų bausmę Vitalijui Satkevičiui, kuris kaltinamas aplaidžiai atlikęs pareigas ir nesidomėjęs, kaip naudojamas Savivaldybės turtas?

   • jis ne dėl tą kad viskuo domėtis

  • ar ne ekspremjeras?

 • Vien savo baigiamąją kalbą teismui V. Satkevičius skaitė tris darbo dienas.

  • Atsakyti
  • Tai gal kas gali pasakyt, kiek tas jo cirkas 3 dienu mokesciu moketojams kainavo?

   • jeigu teisėjui ir teismo sekretoriui moka minimalią algą, tai už 24 val dviem bus 100 eur neskaičiuojant valstybei mokesčių, su kuriais bus dvigubai daugiau. Jeigu alga pagal minimumą.

 • Tai čia tas tinginys buvęs meras.

 • Del tu kitu juokinga, bet sitas i tingini tikrai panasus 🙂

  • Tingėk – ir pelnysi ramybę.

 • Gal jis ir nekaltas, bet saugok dieve nuo tokio tinginio mero, koks buvo Satkevičius.

 • Aš tai balsuosiu uz kreždutes. Uzpiso tie remonatai, neįmanoma pravažiuoti. Nafik ta stotis reikalinga, sena buvo gera. Geriau skirtu pinigų visiokiems renginiams ir bažnyčiai.

  • nuo pat ryto statybinikai dulkes triukšmas tik ęrzina vargšus žmones su mažomis pencijomis kurie nusipelne gyventi ramei ir be jokio varginimo su viso miesto remontais visose gatvese ir visuose šaligatviuose kur nei pravaziuoti nei praeiti nebeina pencijas praradusem zmogui

Rodyti visus komentarus (14)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų