Jei niekas neapskųs konkurso dėl Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos direktorės rezultatų ir bus atliktos kitos reikalingos procedūros, liepą šiai įstaigai vadovauti pradės N. Šinkūnienė. T. ŠIAUDINIO nuotr.

Konkurso laimėtoją lėmė vos taškas

Konkurso laimėtoją lėmė vos taškas

Ilgametę Panevėžio rajono poliklinikos direktorę Ireną Janušonienę pakeis Priklausomybės ligų centro  vadovė Neringa Šinkūnienė. Ji konkursą laimėjo vos vieno taško skirtumu.

Panevėžio rajono savivaldybės skelbtą konkursą eiti  rajono poliklinikos direktoriaus pareigas laimėjo Panevėžio priklausomybės ligų centro vadovė Neringa Šinkūnienė. Ji nedidele persvara aplenkė dabartinę šios įstaigos direktorę Ireną Janušonienę bei rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorių Andrių Busilą.

Apylygė kova

Pretendentams į poliklinikos direktoriaus vietą žinias ir gebėjimus teko įrodyti atliekant konkurso užduotis tiek raštu, tiek žodžiu. Dalyvius vertino rajono mero deleguota vertinimo komisija. Ją sudarė profsąjungų ir rajono Savivaldybės atstovai. Komisijai vadovavo Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis.

Komisijos pirmininkas teigė, kad visų kandidatų į rajono poliklinikos direktoriaus vietą galimybės buvo apylygės. Tačiau daugiausia, 14,78 taško iš galimų 20, surinko ir konkursą laimėjo Panevėžio priklausomybės ligų centro (PLC) vadovė N. Šinkūnienė.

Antros kadencijos siekusi dabartinė poliklinikos direktorė I. Janušonienė nuo nugalėtojos atsiliko vos tašku ir užėmė antrą vietą. Trečias liko vos daugiau nei 12 taškų surinkęs A. Busila.

E. Lunskio teigimu, po konkurso laukia rezultatų patvirtinimo procedūros. Jei laimėtojas nebus apskųstas ir nekils kitų kliūčių, naują direktorių rajono poliklinika turės liepos 1 dieną.

Sunku patikėti

Po konkurso „Sekundės“  kalbinta  N. Šinkūnienė džiaugėsi rezultatais. Gydytoja tvirtino dar sunkiai suvokianti, kas nutiko.

„Konkursas iš tiesų nebuvo lengvas: teko įveikti daug sudėtingų užduočių. Tačiau po visko tiesiog skraidau ir sunku dėlioti mintis“, – geros nuotaikos neslėpė laimėtoja.

Dabar, anot jos, reikia sulaukti likusių formalumų ir vėliau jau bus galima tvirtai kalbėti apie būsimus darbus naujoje darbovietėje: „Turiu savo pastebėjimų, bet pirmiausia norėčiau pabendrauti su poliklinikos kolektyvu, išgirsti jų problemas ir tuomet imtis kažkokių planų. Gal reikės skatinti tam tikras šios įstaigos sritis, spręsti trūkumus.“

Tiesa, rajono poliklinika jai nėra visiškai svetima – prieš tapdama PLC direktore N. Šinkūnienė čia aštuonerius metus dirbo vyriausiojo gydytojo pavaduotoja. O dabar dar kartą per savaitę čia ateina gydyti ligonių kaip neurologė. Prieš tai dar penkiolika metų dirbo rajono Savivaldybės gydytoja.
Kalbėdama apie dabartines pareigas PLC, kurioms paskyrė 12 pastarųjų gyvenimo metų, medikė tvirtino, kad šią darbovietę nebus baisu palikti – čia esą lieka itin kompetentingas ir geras direktoriaus pavaduotojas.

Be to, ir pati minėta įstaiga pradėta reorganizuoti. Sveikatos apsaugos ministerija,  susipažinusi su penkių Lietuvos PLC struktūra ir veikla bei palaiminta Vyriausybės, jau praeitą savaitę patvirtino jų pertvarką. Numatyta, kad visi centrai jungsis prie Vilniuje veikiančios tokios įstaigos ir vadinsis vienu bendru Respublikinio priklausomybių centro vardu.

Kaip po tokių pokyčių pasikeis centrų administravimas, kol kas, pasak N. Šinkūnienės, dar nežinoma. Tačiau pašnekovė mano, kad vieno vadovo visiems regionams suvaldyti gali neužtekti.

Planų dar neturi

Konkurse antra likusi dabartinė rajono poliklinikos direktorė I. Janušonienė kol kas nežino, ką veiks pasibaigus jos vadovavimo kadencijai.

Direktorės vietos dar vienai kadencijai siekusi nuo 2010 metų rajono poliklinikai vadovaujanti I. Janušonienė po konkurso nebuvo itin kalbi. Ji sakė rezultatų tiksliai nė nežinanti, bet juos vertinanti normaliai. Konkurso skųsti I. Janušonienė neketina.

„Konkurso rezultatai aiškūs. Nesu tas žmogus, kuris dėl to imtų pulti aiškintis ar skųsti. Tai tarsi loterija – nebuvo labai sunku, bet kas laimėjo, tas laimėjo“, – „Sekundei“ teigė I. Janušonienė.

Ką veiks toliau, ji teigė nežinanti. O ir laiko iki liepos mėnesio, kada baigsis jos kadencija, dar yra.

Direktorės planus vadovauti rajono poliklinikai neterminuotą laiką sumaišė dar 2012-aisiais priimtos Sveikatos priežiūros įstatymo pataisos. Jos įteisino penkerių metų kadenciją sveikatos priežiūros įstaigų, kuriose dirba daugiau nei 10 darbuotojų, vadovams.
„Tikiu, kad atėjęs naujas vadovas tęs pradėtus mano darbus“, – sakė dabartinė poliklinikos direktorė.

Šiuo metu Panevėžio rajono poliklinikos gydytojams mokami didžiausi atlyginimai visoje apskrityje. I.Janušonienė ketino daugiau dėmesio skirti įstaigos remontui, skatinti reikalingų specialistų rezidentūrą.

Konkursui parengtoje programoje I. Janušonienė buvo numačiusi, kad poliklinikoje turi išlikti ne tik pirminio ir antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugos, laboratorija, Radiologijos skyrius, bet ir Greitosios medicinos pagalbos skyrius.
Prie rajono poliklinikos šiuo metu prisirašę apie 28500 gyventojų.

Tikėjosi laimėti

Panevėžio rajono poliklinikos direktoriaus konkurse save taip pat išbandęs trečiasis pretendentas Andrius Busila dėl pralaimėjimo itin nesikremta. Ir nors puoselėjo viltį pakilti karjeros laiptais savam krašte, džiaugiasi ir senosiomis savo pareigomis Visuomenės sveikatos biure. Čia jis darbuojasi jau devintus metus.

„Tikėjausi laimėti, bet nepavyko. Neblogi rezultatai, manau, parodo, kad rimtai ruošiausi naujam startui. Vadovauti rajono poliklinikai man atrodė puiki galimybė siekti daugiau. Bet jau susitaikiau, nieko neskųsiu, pasitikiu vertinimo komisijos darbu ir savo patirtį kaupsiu toliau“, – „Sekundei“ teigė  36-erių vyras.

Konkurso laimėtojos N. Šinkūnienės A. Busila tikino nepažįstąs, tad ir jos galimybių dirbant direktore rajono poliklinikoje nepanoro vertinti.

Komentarai

 • Nežinau kaip dėl kitų dalyvių,bet Neringa ir tas žmogus kuris turi vadovaut tokiai įstaigai.Asmeniškai pažįstu ją jau daug metų ir žinau,kad ji yra gera specialistė ir puikus žmogus.

 • Super! Gydytoja Šinkūnienė – nuostabi gydytoja ir neabejoju, kad puiki vadovė.

 • Daug padarė dabartinė direktorė I.Janušonienė ,dėl poliklinikos gerovės kūrimo! linkiu Jums,Irena stiprybės…Mes su Jumis!

 • Sveikinu Neriną Šinkūnienę tikrai uikus žmogus. Labai džiaugiamės, kad pakeitė Janušonienę. Gal dabar poliklinikoje bus tvarką. Nebe dirbs kraujomaišos Janušonienės žmonės. Aplamai jau seniai reikėjo keisti vadovę, nes buvo sąlygos kas liečia dėl gydymo tai nėra žodžių. Mes manome, kad darbuotojai apsidžiaugs, kurie nėra priimti kaip sakant kraumaišos. Sekmės naujai vadovei linki Regina, Alma, Vytautas ir kiti kurie pamatė, kad pasikeitė vadovė sako valio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Kraujomaišos procesas visada saldus, meilus, malonus. O pasekmės būna pačios tragiškiausios. Visada.

  • Atsakyti
 • Sveikinu. Bet taip pat labai nuoširdžiai gaila, kad praradome tikrai labai gerą, savo srities specialistę, neurologę Neringą Šinkūnienę. Tikiuosi iš būsimos direktorės tiek pat atsidavimo, kruopštumo, šaltų nervų ir proto, tvarkos, bei sąžiningumo kurio tiek daug sulaukėme iš jau (buvusios) direktorės Irenos Janušonienės. Sekmės tiek dabartinei direktorei tiek būsimai.

 • Kiekvienoje įstaigoje surasime ,,savų“ įdarbintų žmonių. Tai normalu! Direktorė I. Janušonienė įvedė tvarką poliklinikoje, kuri, savaime suprantama, ne visiems patiko…
  Linkiu naujai išrinktai vadovei tęsti pradėtus darbus!

 • Dabartinė direktorė rūpinosi tik savo ir artimųjų finansais. Darbuotojams ir pacientams nebuvo jokios pagarbos. Gal vadovo postą užėmusi gydytoja bus atidi pacientams ir darbuotojams. Sėkmės jai visuose darbuose.

 • Netikiu, kad Janušonienė neskųs rezultatų.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų