Kaip teigė K. Masiulytė-Paliulienė, ji bus apdovanojama kaip Prancūzijos pilietė, tačiau šis įvertinimas padės nutiesti kelius tarp dviejų kultūrų, o kartu atverti daugiau galimybių. "Sekundės" archyvo nuotr.

Knygnešio vaikaitei – garbingas Prancūzijos ordinas

Knygnešio vaikaitei – garbingas Prancūzijos ordinas

Prancūzijos ambasadoje trečiadienio vakarą per iškilmingą ceremoniją garsiojo Lietuvos knygnešio ir pirmojo lietuviško knygyno Panevėžyje įkūrėjo J. Masiulio vaikaitei Karolinai Masiulytei-Paliulienei bus įteiktas Prancūzijos garbės legiono ordinas už nuopelnus antrajai tėvynei Prancūzijai, už vaidybą, režisūrą, vertimus ir apskritai nenuilstamą literatūros ir prancūziškosios kultūros puoselėjimą.

Kaip teigė K. Masiulytė-Paliulienė, ji bus apdovanojama kaip Prancūzijos pilietė, tačiau šis įvertinimas padės nutiesti kelius tarp dviejų kultūrų, o kartu atverti daugiau galimybių.

„Jeigu mane taip apdovanojo, tikriausiai nusipelniau. Visą gyvenimą stengiausi tiesti tiltus tarp Lietuvos ir Prancūzijos. Tikiu, kad po šio įvertinimo atsiras daugiau galimybių nuveikti svarbius darbus, kurie pagerintų panevėžiečių ir visų lietuvių gyvenimus“, – kalbėjo K. Masiulytė-Paliulienė.

Kaip teigė moteris, gyvenime ji turėjusi ne vieną kelrodę žvaigždę – senelį, tėvus, kitus artimuosius, kurių pėdomis sekdama ir toliau eina per gyvenimą.

Ji pati gimė Prancūzijoje, tačiau niekada neprarado saitų su tėvų gimtąja šalimi. Matydama, kaip tėveliai, net ir būdami toli nuo savo gimtųjų vietų, stengiasi dirbti dėl Lietuvos ir jos žmonių, ji ir pati nenuilstamai triūsia kultūros baruose. Beveik prieš tris dešimtmečius kartu su vyru Arūnu Paliuliu grįžusi į Lietuvą ėmė rūpintis senelio įsteigtu J. Masiulio knygynu Panevėžyje, vėliau prancūziškų knygų knygyną įkūrė ir Vilniuje. Prancūzijoje aktorystės mokslus baigusi K. Masiulytė-Paliulienė ne tik rūpinasi knygynų veikla, bet ir rengia įvairius frankofonijos projektus, į prancūzų kalbą verčia knygas. Taip su prancūzų kultūra ji supažindina lietuvius, o prancūzus – su lietuviškos kultūros perlais.

„Mano tėvai visada palaikė ryšius su Lietuva, tad man tik tereikėjo sekti jų pėdomis. Prancūzijoje šiuo metu nėra ramu, dar tikrai yra kur tobulėti demokratijos procesuose, tačiau iš jų galime pasisemti gerų idėjų ir pavyzdžių, kaip stiprinti demokratiją Lietuvoje“, – mano K. Masiulytė-Paliulienė.

Garbės legiono ordinas iki šiol yra aukščiausias Prancūzijos apdovanojimas. 1802 m. jį įsteigė imperatorius Napoleonas. Ordinas turi tris laipsnius – kavalieriaus, karininko ir komandoro. Šiuo ordinu apdovanota daugybė žinomų žmonių pasaulyje: Laiza Mineli, Bobas Dylanas, Polas Makartnis, Pan Gi Munas, Džonas Keris ir kiti. Lietuvoje šis ordinas įteiktas ir Valdui Adamkui, Vytautui Landsbergiui, Gediminui Kirkilui, buvusiai Lietuvos Respublikos ambasadorei Prancūzijoje Jūratei Raguckienei, profesoriui Rolandui Pavilioniui bei daugybei kitų politikos, kultūros ir meno žmonių.

Komentarai

  • Mieloji Karolina, džiaugiuosi, didžiuojuosi, sveikinu iš visos širdies Jus !

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų