Kliba dantys? Tinkamas gydymas gali sustabdyti šį procesą

Kliba dantys? Tinkamas gydymas gali sustabdyti šį procesą

„Neįmanoma nugyventi viso gyvenimo be apsilankymo pas odontologą, tačiau gerai prižiūrint savo dantis, juos įmanoma išsaugoti iki pat gilios senatvės. Viskas priklauso nuo žmogaus elgesio“, – taip teigia mūsų pašnekovė Aistė Navikienė, Aukštaitijos implantologijos klinikos periodontologė.

– Taigi, jūs tvirtinate, kad požiūris „klibantys dantys senatvėje – visiškai normalu“ yra tik mitas?

– Taip. Daugelis galvoja, kad normalu, jei senatvėje dantys pradeda klibėti. Žmonės mano: „Juk aš senstu, taip ir turi būti“. Bet tai yra visiška netiesa. Dantų paslankumas nėra normali būsena. Esu turėjusi ne vieną trisdešimtmetį pacientą, jau turintį klibančius dantis ir sergantį parodontoze. Taigi, galiu pasakyti, kad ši liga atsiranda ne dėl senatvės, o dėl nepakankamai gerų burnos higienos įpročių. Laiku nediagnozuota ir negydoma parodontozė lemia jos tolesnį progresą.

– Tuomet, kodėl daugelis vyresnių žmonių skundžiasi, kad jų dantys kliba?

– Periodontitas, kitaip Parodontozė – tai tokia liga, kuri atsiranda ne staiga, o vystosi daugelį metų. Kai pasirodo pirmieji jos požymiai, dažnas žmogus į juos net nekreipia dėmesio. Tuomet liga progresuoja. Dantų klibėjimas yra stipriai pažengusios ir negydomos ligos požymis, todėl natūralu, kad jis atsiranda vyresniame amžiuje. Tačiau, kaip minėjau, tai gali pasireikšti ir jauniems žmonėms, kurie visiškai nesirūpina savo dantimis.

– O jeigu žmogaus dantys jau kliba, ar įmanoma sustabdyti šį procesą?

– Taip, periodontitas yra sustabdoma liga, ypač jeigu aptinkama ankstyvose stadijose. Kuo greičiau ji pastebima, tuo lengvesnis, paprastesnis ir pigesnis yra jos gydymas. Pradinėse pariodontito stadijose gali pakakti gana paprasto nechirurginio gydymo. Kiek uždelsus ir pradėjus gydyti jau pažengusią ligą, teks atlikti chirurginį dantenų atkėlimą ir uždegiminių židinių valymą. Kaip stipriai pažengusi liga, gali nustatyti periodontologas, apžiūrėjęs pacientą ir atlikęs reikiamus tyrimus.

Kai parodontozė būna labai stipriai įsisiūbavusi, o dantys jau praktiškai krenta, tuomet gydymas dažniausiai būna nebeveiksmingas. Tuomet tenka atsisveikinti su natūraliais dantimis ir atkurti juos brangiais dirbtiniais. Kad taip nenutiktų, visuomet siūlau savo pacientams gerai prižiūrėti savo dantis, juos mylėti ir nepamiršti 1-2 kartus per metus apsilankyti pas odontologą, kuris stebės dantų būklę ir aptiks problemą pačioje pradinėje stadijoje.

Dėkojame periodontologei Aistei Navikienei už atsakymus. Kitame interviu gydytoja papasakos, kokios naujos ir modernios technologijos yra pasitelkiamos periodontinto (parodontozės) gydymui.

Komentarai

  • Tik geri prisiminimai, rekomenduoju šią kliniką kas vertina kokybiškas paslaugas.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų