Kiaulių maras pasislinko dar arčiau

Kiaulių maras pasislinko dar arčiau

Panevėžio rajone plečiasi teritorija, kurioje aptiktas afrikinis kiaulių maras. Prieš savaitę ši liga nustatyta Velžio seniūnijoje sumedžiotam šernui. Iki tol kritusių nuo šios ligos šernų buvo randama Raguvos ir Miežiškių seniūnijose, besiribojančiose su Anykščių rajonu. Karsakiškio seniūnija patenka į vadinamąją buferinę zoną todėl, kad netoli Vabalninko kritusiai kiaulei nustatytas afrikinis kiaulių maras.

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Žydrūnas Vaišvila sako, kad užsikrėtęs šernas praėjusią savaitę sumedžiotas tame pačiame miško masyve, kur anksčiau rasti kritę gyvūnai, tik kitos seniūnijos – šįkart Velžio – teritorijoje.

„Šernas nušautas už trijų kilometrų nuo vietos, kur anksčiau aptikti kritę šernai“, – sako Ž. Vaišvila.

Jo teigimu, nors pranešimų apie rastus kritusius šernus mažėja, tačiau pavojus išlieka.

Šylant orams, auga tikimybė, kad maro virusas pateks į ūkius, nes žmonės aktyviau lankosi miškuose ir laukuose, tad kiaulių augintojai raginami būti budrūs ir laikytis biosaugos reikalavimų.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, šalyje nuo šių metų pradžios laukinėje gamtoje afrikinis kiaulių maras patvirtintas 180 vietų 369 šernams – 25 sumedžiotiems ir 344 nugaišusiems.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų