Bus teisiami dėl įtarimus sukėlusių statybų

Bus teisiami dėl įtarimus sukėlusių statybų

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Biržų rajone rekonstruojant dvejus kultūros namus galimai suklastotų dokumentų, sukčiavimo bei netinkamo tarnybinių pareigų atlikimo. Įtariama, kad dėl kaltinamųjų veiksmų iš Biržų rajono savivaldybės viena statybų bendrovė neteisėtai gavo daugiau nei 20 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

STT pareigūnai ėmė domėtis Biržų rajono savivaldybės užsakymu atliekama dviejų kultūros namų rekonstrukcija po to, kai užsakovams kilo įtarimų dėl darbų apimties ir kokybės. Abiejuose kaimuose kapitalinio remonto darbus atliko viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi vilniečio M. D. vadovaujama bendrovė. Šie projektai buvo įgyvendinami Biržų rajono savivaldybės, ES struktūrinių fondų paramos ir valstybės biudžeto lėšomis.

Biržų rajono apylinkės teismui perduotoje byloje kaltinimai pateikti 4 asmenims. Vilniuje gyvenantis 38 metų uždarosios akcinės bendrovės direktorius M. D. kaltinamas sukčiavimu, dokumentų suklastojimu bei neteisėtu svetimo dokumento panaudojimu. Jo pavaldinys, šioje bendrovėje statybos darbų vadovu dirbęs 71 metų vilnietis V. K. kaltinamas dokumentų klastojimu.

Dviems statybų techniniams prižiūrėtojams – Mažeikiuose gyvenančiam L. B. ir biržiečiui B. Ž. pateikti kaltinimai netinkamai atlikus savo tarnybines pareigas dėl neatsargumo.

Įtariama, kad nuo 2012 metų spalio iki 2014 metų kovo M. D., galimai suklastodamas darbų atlikimo aktus, sąskaitas-faktūras, pažymas apie atliktų darbų vertę ir išlaidas bei šiuos dokumentus panaudodamas, neteisėtai, apgaule savo bendrovės naudai įgijo Biržų rajono savivaldybei priklausančius daugiau kaip 20 tūkst. eurų. Šie pinigai M. D. bendrovei buvo pervesti kaip apmokėjimas už tariamai atliktus statybos darbus.

Kartu teisiamas M. D. pavaldinys V. K. kaltinamas, kad suklastojo ir panaudojo dokumentus – statybos darbų žurnaluose įrašė ir savo parašu patvirtino žinomai melagingus duomenis apie neva atliktus darbus bei šiuos dokumentus pateikė statybų techniniams prižiūrėtojams.

Abu statybų techniniai prižiūrėtojai kaltinami tuo, kad privalėdami atlikti techninę priežiūrą ir kontroliuoti pagal rangos sutartį atliekamų darbų kokybę bei mastą, tinkamai savo pareigų neatliko, patvirtino neteisingus duomenis ir taip sudarė sąlygas M. D. suklastoti dokumentus bei juos panaudoti.

Byla perduota nagrinėti į Biržų rajono apylinkės teismą.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų