Donatas Motiejūnas

Keistuolis, kuriam nerūpi pinigai?

Keistuolis, kuriam nerūpi pinigai?

Donato Motiejūno istorijoje jau šią savaitę turėtų būti padėtas taškas: krepšininko tolesnė ateitis NBA lygoje siejama su Naujojo Orleano „Pelicans“ klubu.

JAV sporto žurnalistai neslepia savo nuostabos aprašinėdami lietuvio sutarties muilo operą NBA lygoje – nuo pinigų peštynių su „Rockets“ komanda ir „Nets“ pasiūlymo iki galimų kandidatų persivilioti lietuvį už bent jau vidutinę algą. D. Motiejūno istoriją pateikia JAV sporto žiniasklaidos milžinė ESPN.

Daugelį krepšinio gerbėjų bei ekspertų glumina sąlygos, kuriomis lietuvis prisijungs prie naujosios savo komandos. Su „New Orlean Pelicans“ ekipa šiomis dienomis rankomis sukirsiantis Donatas Motiejūnas sutiko rungtyniauti už NBA masteliais visiškai kuklų atlygį: veterano minimumą – 1,1 mln. JAV dolerių. Atskaičius mokesčius krepšininkui liks vos 600 tūkst. JAV dolerių.

Pernai D. Motiejūnas dar nė nepasibaigus sezonui iš Hjustono „Rockets“ klubo sulaukė vienerių metų kvalifikacinio 3,4 mln. JAV dolerių pasiūlymo, bet iki pat spalio 1-osios nesutiko jo priimti, nes vylėsi, kad komanda, kurioje jis prakaitą liejo net ketverius metus, pateiks ilgesnės trukmės sutartį. Lietuvis, tapęs apribotu laisvuoju agentu, sulaukė Bruklino „Nets“ pasiūlymo – 37 milijonų dolerių vertės sutarties. Aukštaūgis iš Lietuvos Brukline jau buvo spėjęs pereiti medicininę patikrą. Tačiau Hjustono klubas, pasinaudojęs pirmumo teise pasiūlyti tokią pačią ar didesnės vertės sutartį, nepaleido lietuvio į Brukliną ir patiesė ant stalo tolygią sutartį. Tiesa, joje nebuvo premijų, kurias siūlė „Nets“ klubas.

Atrodė, kad D. Motiejūno istorijoje jau padėtas taškas. Tačiau krepšininkas nepasirodė Hjustono klubo medicininėje patikroje, taip pademonstruodamas nenorą žaisti „Rockets“ klube už mažesnę algą, nei siūlė „Nets“. Galiausiai Hjustono klubo vadovai ir lietuvis darkart sėdo prie derybų stalo. Abi pusės susitarė dėl 35 mln. vertės sutarties. Vis dėlto sandoris dėl mįslingų aplinkybių taip ir neįvyko. Galiausiai „Rockets“ vadovai, nebenorėdami tęsti šios istorijos ir matydami lietuvio nenorą prisidėti prie „raketų“ komandos, atrišo jam rankas ir D. Motiejūnas tapo laisvuoju agentu.

Tad nesunku suskaičiuoti, kad aukštaūgis iš Lietuvos prarado maždaug 30 milijonų dolerių, kuriuos jam siūlė Bruklino „Nets“ ar Hjustono „Rockets“, tačiau lietuvis pasirinko laisvę nuo „raketų“ ir kuklias pajamas iš naujojo klubo.

Prieš Kalėdas 213 cm ūgio kaunietis dalyvavo Los Andželo „Lakers“ klubo peržiūroje, į treniruotę mūsiškį kvietė ir Minesotos „Timberwolves“. Bet galiausiai Donatas pasirinko Naujojo Orleano „Pelicans“ sutartį. Liko tik sudėti parašus ir apie naują karjeros stotelę pranešti viešai.

D. Motiejūnas sutiko žaisti už veterano algą „Pelicans“. Ir ta sutartis tuoj įsiteisins“, – nesuprasdamas D. Motiejūno žingsnio rašė ESPN sporto žurnalistas Markas Steinas. „Niekas nesitikėjo, kad po tokio kelių milijonų skirtumo dramos Motiejūnas pasirašys veterano minimumo sutartį“, – rašoma „Cbssports.com“ straipsnyje.

Nugaros problemos

Per ketverius metus NBA lygoje Hjustono klube D. Motiejūnas uždirbo 6,6 mln. dolerių. Lietuvio, „Rockets“ klubo ir galimos solidžios sutarties drama prasidėjo dar praėjusį sezoną, kai krepšininko reabilitacija užtruko ilgiau, nei tikėtasi – 2015 metų balandį kauniečiui buvo atlikta nugaros operacija. 2015-ųjų gruodžio pradžioje lietuvis grįžo, o jo reabilitacija užtruko daugiau nei aštuonis mėnesius. Netrukus mūsiškis vėl pradėjo jausti nugaros skausmus ir vėl nežaidė apie mėnesį. Galiausiai jis grįžo, bet vasario mėnesį D. Motiejūnas buvo iškeistas į Detroito „Pistons“ komandą. Šis klubas viešai reiškė džiaugsmą tokiais mainais ir laukė aukštaūgio išskėstomis rankomis. Tačiau D. Motiejūnui teko krautis lagaminus ir grįžti į Hjustoną – komandą, kuri jo atsisakė. Taip nutiko dėl to, D. Motiejūnas neperėjo „Pistons“ medicininės patikros – klubas suabejojo lietuvio nugaros būkle. „Pistons“ netgi paprašė NBA išimties, kad galėtų ilgiau svarstyti, ar pasilikti žaidėją.

Netrukus Detroito klubas paskelbė, kad mainus atšaukia. D. Motiejūnas labai piktinosi šiuo žingsniu, o specialistai jau tada prognozavo, kad toks įvykis stipriai atsilieps vasarą. Grįžęs į „Rockets“ D. Motiejūnas pabaigė sezoną ir kelis kartus blykstelėjo, bet tai neįtikino nei Hjustono vadovų, nei kitų NBA komandų. Vasarą jis tapo laisvuoju apribotu agentu, o „Rockets“ dar birželio 30-ąją žengė pirmą žingsnį, norėdama komandoje išlaikyti lietuvį. Teksaso klubas tada pateikė minėtą kvalifikacinį pasiūlymą – vienerių metų trukmės ir 3,4 mln. JAV dolerių vertės sutartį.

Tada dėl derybų D. Motiejūnas atsisakė prisijungti prie Lietuvos rinktinės ir žaisti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Lietuvis tikėjosi greitai susitarti su „Rockets“. Derybų eiga viešai buvo aptariama retai, bet greitai tapo aišku, kad krepšininkas nori kur kas ilgesnės ir pelningesnės sutarties, o Hjustono vadovai mūsiškiui tokios neketino pateikti. Realaus dėmesio iš kitų klubų nesulaukęs krepšininkas turėjo pradėti rengtis sezonui individualiai. Pirmą Naujųjų metų dieną tapo aišku, kad kita D. Motiejūno karjeros stotele taps Naujojo Orleano „Pelicans“ komanda.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų