Kėdainių LEZ pradedamos trąšų gamyklos statybos

Kėdainių LEZ pradedamos trąšų gamyklos statybos

Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradedamos pirmosios statybos. Sausio 18 d. čia įkasta simbolinė kapsulė, žyminti bendrovės „Ikarai“ trąšų gamyklos statybų pradžią.

„Dirbant su investiciniais projektais sunku pasiekti greitų ir apčiuopiamų rezultatų. Tai reikalauja ilgalaikio įdirbio, prieš tai išsiaiškinant potencialaus investuotojo poreikius ir lūkesčius, išgryninant ir padedant jam sukurti pridėtinę vertę, kurią įmonei gali pasiūlyti Kėdainių LEZ ir valdymo bendrovė. Investuotojo pritraukimas paprastai trunka dvejus–trejus metus. Bendraujant su investuotojais užsienyje procesas gali trukti ir gerokai ilgiau. Pirmiausia reikia rasti potencialius investuotojus, antra – juos reikia sudominti ir įrodyti, kad čia tinkamiausia ir patraukliausia vieta jų verslui, trečia – pasiekti abiejų šalių juridinį susitarimą ir galiausiai parengti projektą, leidžiantį atlikti statybos darbus. Džiaugiamės, kad dvejų metų įdirbis duoda apčiuopiamus rezultatus ir galime pasveikinti pirmuosius verslininkus, dedančius pamatus investicijoms Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje. Su bendrove „Ikarai“ dėl jų veiklos Kėdainių LEZ derybos truko apie 9 mėnesius. Įmonė sutartis su LEZ operatoriumi pasirašė ir veiklos leidimą gavo 2014 metų pabaigoje. Vėliau pati bendrovė rinkosi gamyklos projektuotojus bei statytojus“, – sakė Kėdainių LEZ vadovas Giedrius Valuckas.

Projektas gerins ekonominę regiono situaciją

Bendra projekto vertė sieks 3 milijonus eurų. Planuojama, kad 3,7 ha pramoninės paskirties sklype projektas bus įgyvendinamas keliais etapais. Pirmiausia bendrovė „Ikarai“ įkurs gamybines patalpas ir šildomą logistikos sandėlį, kurių bendras plotas bus apie 1780 kv. m. Įmonė taip pat planuoja įrengti modernią 300 kv. m laboratoriją. Ši projekto dalis suteiks galimybę bendrovei gaminti apie 10 000 tonų produkcijos per metus. Vėlesniais etapais „Ikarai“ ketina išplėsti pajėgumus papildomomis gamybos linijomis, kurios padidintų produkcijos gamybos mastą iki 40 000 tonų per metus, taip pat teikti pesticidų ir trąšų saugojimo paslaugas.

„Tikimės, kad „Ikarai“ sėkmingai įsilies į bendrą verslo aplinką ir prisidės kuriant geresnę ateitį regione. Investuotojo pritraukimas paprastai reiškia naujas darbo vietas regiono gyventojams, mokesčius, sumokamus į biudžetą ir grįžtančius viešosiomis paslaugomis. Be to, veiklą LEZ pradedanti įmonė paprastai suteikia teigiamą impulsą visai verslo aplinkai, nes aplink investuotoją buriasi jam paslaugas teikiančių įmonių tinklas“, – pridūrė G. Valuckas.

„Gamyklos statyba mums itin svarbus žingsnis įtvirtinant mūsų, kaip skystųjų trąšų gamintojo, pozicijas. Investicijoms pasirinkome Kėdainių LEZ įvertinę gerą infrastruktūrą, palankų teritorijos valdytojo ir Savivaldybės požiūrį. Be to, Kėdainių LEZ patogi logistikos prasme“, – teigia bendrovės „Ikarai“ direktorius Remigijus Streckis.

Kėdainių LEZ teritorija apima 130 ha, iš kurių 99 ha skirti nuomai. Planuojama, kad šiemet LEZ teritorijoje statybas pradės dar bent du investuotojai. Potencialiems klientams šiuo metu rezervuota 11,5 ha teritorijos. Kėdainių LEZ tikslas – sukurti stiprų pramonės parką su integruotomis kompleksinėmis paslaugomis, pramonės sprendimais bei sinergija tarp teritorijoje įsikursiančių pramonės įmonių.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų