Panevėžiečių šeimoje – keturgubas džiaugsmas

Panevėžiečių šeimoje – keturgubas džiaugsmas

 

Kūdikio gimimas – didžiulė šventė, tačiau panevėžiečių Viktorijos ir Andriaus Paltanavičių šeimoje – keturgubas džiaugsmas. Ketvirtadienio rytą Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje jiems gimė ketvertukas – dukrytė ir trys sūneliai, iš kurių du – identiški dvyniai.

Kaip pasakojo laiminga keturių mažylių mama, tiek pats nėštumas, tiek ir gimdymas praėjo itin sklandžiai. Ir ji pati, ir vaikučiai jaučiasi gerai.

„Visi jaučiamės labai gerai, visi sūnūs labai stiprūs, tik dukrytei reikia nedidelės medikų pagalbos. Mažyliai turėjo gimti gruodį, bet kai yra daugiau nei vienas vaikas, terminas sutrumpėja. Džiaugiuosi, kad man pavyko juos išnešioti net 32 savaites“, – pasakojo daugiavaikė mama.

Tėveliai vis dar renka mažyliams vardus. Kol kūdikiai sustiprės, šeimai Kauno klinikose teks praleisti mažiausiai mėnesį, bet mama viliasi, kad jeigu bus viskas gerai, gal į namus gausi šeima galės vykti ir anksčiau. Mergytė gimė 2 kg, o jos broliukų svoris – nuo 1,5 iki 1,8 kg.

Viktorijai – tai pirmas nėštumas. Pasak mamos, jis buvo ganėtinai lengvas ir sklandus, vienintelis sunkumas buvo tas, kad labai dažnai tekdavo lankytis pas Kauno klinikų medikus, kurie ir prižiūrėjo, kaip mamos įsčiose auga ketvertukas. O paskutinį mėnesį jau praleido ligoninėje, kad kuo ilgiau pavyktų išnešioti mažylius. Net patys medikai stebėjosi, kad panevėžietei taip ilgai pavyko išnešioti keturis kūdikius. Tolimesnis nėštumas galėjo sukelti komplikacijų, todėl nuspręsta atlikti operaciją, kurios metu dalyvavo net dvidešimties medikų komanda.

Gyvenimo dovana

Jaunosios mamos teigimu, ji su vyru Andriumi labai laukė šeimos pagausėjimo, bet kai sužinojo, kad po širdimi nešiojasi ne vieną gyvybę, apėmė dvejopi jausmai.

„Atsimenu, po medikų apžiūros mums pasakė, kad turėsime dvynukus. Pirma reakcija buvo šokas, bet kartu ir didžiulis džiaugsmas sulaukti tokios dovanos. Tačiau jau po dviejų savaičių mūsų laukė dar viena staigmena – paaiškėjo, kad turėsime ne dvynukus, o net ketvertuką. Šią žinią priėmėme kaip didžiausią gyvenimo dovaną“, – šypsosi Viktorija.

Tiesa, po tokios žinios lengvas šokas ištiko ir tėvelį, Panevėžio sporto klubo „Baltija“ vadovą A. Paltanavičių. Jis atviravo, kad vis dar pačiam sunku suvokti, kokie pokyčiai įvyko jo gyvenime.

„Sunku pačiam patikėti, kad susilaukėme iš karto net keturių atžalų, bet esu be galo laimingas. Svarbiausia, kad tiek žmona, tiek vaikai jaučiasi gerai. Visi trys berniukai jau kvėpuoja savarankiškai, tad buvo iš intensyvios terapijos skyriaus perkelti į palatą“, – šeimos pagausėjimu džiaugėsi tėtis.

Jis gali save vadinti ir rekordininku – su pirmąją žmona A. Paltanavičius turi tris dukras, iš kurių dvi – taip pat identiškos dvynukės, nors jo šeimoje daugiau dvynių porų nebuvo. Tačiau Viktorijos šeimoje dvynių porų jau būta.

Panevėžiečių šeima jau nusiteikė, kad keturias atžalas nebus lengva auginti, tad pagalbos teks prašyti ir senelių, o galbūt samdytis net auklę. Tėvystės atostogų svarsto imti ir tėtis. Jaunoji mama viliasi pagalbos sulaukti ir iš miesto Savivaldybės. Bent jau užsienyje yra tokia praktika, kad Savivaldybė apmoka auklės ar slaugės paslaugas.

„Gal ne visai dienai, bet būtų labai gerai turėti auklę su medicininiu išsilavinimu. Tuoj prasidės gripo sezonas, tad su keturiais mažyliais pasiekti gydymo įstaigą bus gana sudėtinga. Bet kokia pagalba, manau, mums bus reikalinga“, – sakė Viktorija.

Šimtmečio ketvertukas

Panevėžio miesto savivaldybė taip pat rengiasi pasveikinti ketvertuko susilaukusią šeimą. Savivaldybės administracijos vadovo pavaduotoja Sandra Jakštienė teigė, kad kai tik gausi šeima grįš į namus, bus kalbama, kokios pagalbos jiems reikia. Taip pat svarstoma šeimai padovanoti net automobilį, kuriame tilptų gausus būrys atžalų.

„Labai džiaugiamės, kad vienu metu Panevėžys pagausėjo net keturiais mažyliais. Savivaldybė taip pat stengsis pagal išgales prisidėti, tik dar nežinome, ko šeimai reikės: ar papildomų rankų, ar kažko kito. Kiek teko girdėti, šeimai reikėtų didesnio automobilio, tad šį klausimą svarstysime Taryboje“, – sakė S. Jakštienė.

Kaip teigė Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus vadovas Vladas Gintautas, ketvertukai gimsta išties retai, o šiais metais ketvertuką, anot jo, galima vadinti šimtmečio ketvertuku. Skaičiuojama, kad ketvertukas gimsta maždaug kartą iš pusės milijono atvejų. Paskutinį kartą ketvertukas Lietuvoje gimė prieš trejus metus. Tada šeima iš Tauragės susilaukė keturių mergaičių.

Komentarai

  • Cia tikras alfa patinas

  • Kodel kitur ju nerodo pavardes ir vardo

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų