Jaunimo dziudo čempionate – panevėžiečių akistatos ir netikėtos pergalės

Jaunimo dziudo čempionate – panevėžiečių akistatos ir netikėtos pergalės

Lietuvos jaunimo iki 23 metų čempionatas jauniesiems kovotojams buvo viena geresnių progų įvertinti savo jėgas prieš būsimas svarbiausias šio sezono varžybas.

Ambicingas jaunimas

Kovo 31- balandžio 1 dienomis Kaune vykusiame Lietuvos jaunimo iki 23 metų dziudo čempionate ant apdovanojimų pakylos dažnai buvo galima išvysti panevėžiečius. Dalis jų – Kaune studijuojantys atletai, kurie sportą derina su studijomis, kita dalis – jaunimas iš Panevėžio, R. Sargūno sporto gimnazijos ar Kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai.

Svorio kategorijoje iki 60 kg pirmą vietą iškovojo Vladimir Lukaševskij. Trenerio Vido Klimašausko auklėtiniui už pirmąją vietą suteiktas 1 DAN (dziudo meistriškumo) laipsnis.

Iš Panevėžio rajono kilęs Deividas Tarulis nugalėjo svorio kategorijoje iki 73 kg. Kauno KTU universitete studijuojantis atletas taip pat pateko ir į Lietuvos suaugusiųjų rinktinę. Buvęs trenerio E. Vedlūgos auklėtinis D. Tarulis Lietuvai atstovaus balandžio 20-23 dienomis Europos suaugusiųjų čempionate Varšuvoje. Šį penktadienį šalies rinktinės nariai, kurioje ir D. Tarulis, keliauja į treniruočių stovyklą Baltarusijoje.

Svorio kategorijos iki 100 kg finale netrūko panevėžietiškų akcentų. Čia iš Jurbarko kilęs Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis Lukas Lažauninkas iškovojo 2 vietą (tren. Ričardas Balta), o finale pralaimėjo panevėžiečiui, Kaune studijuojančiam, trenerio Eduardo Vedlūgos auklėtiniui Rokui Šimoniui. Sunkiausioje svorio kategorijoje (virš 100 kg) sidabro medaliu pasipuošė R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis Matas Žiogelis.

Antrąsias vietas iškovoję G. Railaitė ir M. Žiogelis bei šalies čempione tapusi M. Lukaševskaja.

Merginų gretose taip pat netrūko pergalių, medalių ir netikėtų finalų. Svorio kategorijoje iki 48 kg pirmą vietą iškovojo Marija Lukaševskaja. Svorio kategorijoje iki 53 kg Gabija Railaitė (tren. Ieva Klimašauskienė) užėmė antrą vietą, finale panevėžietė nusileido Latvijos sportininkei. Sidabro medaliu pasidabino ir sporto gimnazijos auklėtinė Miglė Kibickaitė (virš 78 kg). Svorio kategorijoje iki 57 kg Julija Smirnovaitė užėmė 3 vietą (tren. R. Balta).

Svorio kategorijos iki 63 kg finalą papuošė dviejų panevėžiečių akistata. Į jį pateko 2016-ųjų metų geriausia Panevėžio dziudo sportininkė Raventa Zeniauskaitė ir sporto gimnazijos auklėtinė Aida Vasiliauskaitė. Čia triumfavo ir šalies jaunimo čempione tapo 16-metė Aida, kuri po atkaklios kovos įveikė šiuo metu Kaune studijuojančią 20-metę Raventą.

„Žinoma apmaudu, bet ką padarysi, pati kalta. Artimiausiu metu laukia studentų varžybos, o Lietuvos suaugusiųjų čempionatas tik spalio mėnesį“, – po šalies U-23 pirmenybių teigė teisę VDU universitete studijuojanti R. Zeniauskaitė.

„Tikrai nesitikėjau įveikti, nes Raventa turi daugiau patirties ir yra vyresnė. Tačiau kai pradėjome kovoti jau patikėjau savimi ir maniau, kad man tai gali pavykti.

U-23 buvo svarbios varžybos, tačiau man šį sezona svarbiau yra Europos U-18 čempionatas ir artėjančios Olimpinės dienos, kuriuose tikiuosi aukštų rezultatų“, – apie paskutinę pergalę kalbėjo Aida Vasiliauskaitė.

Iš kairės – 2016-ųjų geriausia Panevėžio dziudo sportininkė R. Zeniauskaitė, treneris V. Klimašauskas ir jaunimo čempiono titulą iškovojęs V. Lukaševskij.

Žvilgsnis į tarptautines kovas

Vienas svarbiausių šių metų jaunimo startų – birželio pabaigoje vyksiantis Europos jaunių čempionatas Kaune. Čia kovos 2000-2002 m. gimę jaunuoliai. Anot trenerio V. Klimašausko, į šalies jaunių rinktinę pretenduoja V. Lukaševskij, G. Railaitė, L. Lažauninkas, Nedas Minevičius ir A. Vasiliauskaitė.

Siekiant dalyvauti Europos jaunimo (U-21, U-23) čempionatuose, stipriausi atletai turi varžytis Europos taurės etapuose – Sankt Peterburge (balandžio 15 d.), Berlyne (balandžio 29 d.), Kaune (gegužės 13 d.), Belsko Bialoje (Lenkija, gegužės 20 d.).

Rudenį vyks Europos jaunimo (U-21) čempionatas Slovėnijoje, kiek ir kas galėtų ten varžytis, priklausys nuo Europos taurės rezultatų. Pasak V. Klimašausko, jau dabar aišku, kad V. Lukaševskij ir L. Laužuninkas keliaus į Berlyne balandžio 29 d. – gegužės 3 dieną vyksiantį Europos taurės etapą.

Bandysime pagal galimybes dalyvauti Europos taurės etapuose, jie yra svarbūs. Mūsų šalies dziudo federacija nėra tokia stipri, kad galėtų padėti. Viskas iš savų lėšų. Federacija padeda tik stipriausiems, pretenduojantiems į olimpinę rinktinę ar olimpinės rinktinės nariams“, – kalbėjo V. Klimašauskas.

Senojo žemyno U-23 pirmenybės vyks lapkričio pirmoje pusėje Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje. Tačiau apie jas bus galima kalbėti antroje sezono pusėje.

Auganti pamaina

Galime neabejoti, kad po metų, kitų šalies jaunių ir jaunimo rinktines papildys jauniausia Panevėžio dziudo sportininkų karta, dabartiniai perspektyviausi jaunučiai. Šioje vietoje reiktų paminėti Mangirdą Matiuką. Šiemet jaunuolis sausio pirmoje pusėje per vieną savaitgalį sugebėjo tapti svorio kategorijos iki 55 kg Lietuvos ir Latvijos jaunių čempionu. Tai nustebino ir jo trenerį Ričardą Baltą.

M. Matiukas yra Lietuvos jaunių rinktinės narys ir kandidatas dalyvauti Europos jaunių olimpiniame festivalyje, kuris vyks šią vasarą Vengrijoje. Jame turėtų varžytis ir A. Vasiliauskaitė.

Panevėžietis M. Matiukas po metų kovos jaunių amžiaus grupėje.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų