Karščius Panevėžyje paįvairins liūtis

Karščius Panevėžyje paįvairins liūtis

 

Birželiui nebūdinga kaitra muša rekordus.

Panevėžyje trečiadienį jau 9 val. pavėsyje termometro stulpeliai siekė 25 laipsnius šilumos. Vidurdienį karštis turėtų pakilti iki 30 laipsnių, o šios dienos piką kaitra pasieks 15 val. Tuomet, sinoptikų duomenimis, Aukštaitijos sostinėje pavėsyje temperatūra sieks 32 laipsnius. Prognozuojama, kad antroje dienos pusėje mieste ar jo apylinkėse turėtų palyti su perkūnija. Po liūties temperatūra gali kristi. Sinpptikų duomenimis, po 18 val. Panevėžyje temometrai turėtų rodyti iki 24 laipsnių.

Tačiau ketvirtadienį vėl bus karšta. Jau 6 val. termometro stulpelis sieks 21 laipsnį, o po vidurdienio pakils iki 32 laipsnių. Sinoptikai prognozuoja, kad ir ryt panevėžiečius turėtų atgaivinti lietus, miestą plausiantis apie 18 ir 21 valandomis.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras įspėja, jog aukšta temperatūra yra žalinga žmonių sveikatai.

Perkaisti ir susirgti galima per ilgai būnant saulėje, sunkiai dirbant ar sportuojant karštą dieną, ilgai būnant karštoje aplinkoje.

Perkaitimas gali ištikti bet kurį žmogų, kai organizmas nebegali savęs atvėsinti. Pirmieji perkaitimo požymiai – ant odos pasirodę prakaito lašeliai.

Neatsivėsinus pavėsyje, neišgėrus skysčių, gali ištikti šilumos smūgis: ima kilti kūno temperatūra, padažnėja ir sustiprėja pulsas, gali atsirasti labai stiprus galvos skausmas ir svaigimas, pykinimas, vėmimas, sąmonės netekimas.

Įvykus šilumos smūgiui, patariama nedelsiant kviesti medikus, o kol jie atvyks, stengtis atvėsinti nukentėjusįjį: paguldyti į pavėsį ar vėsią patalpą, purkšti drungnu vandeniu ar suvynioti į drungną šlapią audinį.

Komentarai

 • jau 19 val.Kur ta liūtis ir oro atvėsimas

 • nėra to lietaus

 • „perkaisti galima ilgai būnant saulėje“… blia blia blia-kokie visi gudrūs su patarimais.Ateikite padirbti prie gatvių remonto,tranšėjų kasimo.Arba užlipkite ant pastolių remontuojamo namo pietinėje pusėje.Padirbėkite 8 valandas ir tada dalinkite patarimus,kurie tinka kontoros ilganagėms. Visiems dirbantiems – stiprios sveikatos ir reiklumo savo darbdaviams.

  • Tiesa 100%

 • blia blia blia blia blia blia blia blia blia blia blia blia blia ir blia
  skaitykite mano žodžius kur ką tik parašiau kaip norite
  svarbu kad pagautumėte mano piktą emociją stiprią depresiją ir slaptą mikroinsultą

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų