Kalėdų stebuklo slėpinys – buvimas kartu

Kalėdų stebuklo slėpinys – buvimas kartu

Kūdikėlio Jėzaus gimimas į kiekvieną tikinčiųjų šeimą atneša savotišką stebuklą – tikėjimo viltį, bendrystę, meilę. Norėdami priartėti prie šio stebuklo, tikintieji jau nuo ankstaus ryto plūdo į Dievo namus. Panevėžio šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios šventoriuje šia proga buvo įkurta ir gyva prakartėlė, pasakojanti kūdikėlio Jėzaus gimimo istoriją.

Kaip pasakojo Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas Romualdas Zdanys, nors buvo šiek tiek nerimo, ar oro sąlygos leis įkurti gyvąją prakartėlę, tačiau pats dangus laimino šią dieną, tad užsukę į bažnyčią pasimelsti tikintieji skubėjo aplankyti ir iš eglės šakų suręstoje pašiūrėje, ėdžiose gulinti kūdikėlį. Tvartelyje avytės ramiai rupšnojo šieną, šalia gageno žąsų pulkelis. Visi gyvūnai atkeliavo iš vieno Panevėžio rajono ūkininko.

Tokia gyvoji prakartėlė bažnyčios šventoriuje per Kalėdas įrengiama jau ketvirtą kartą. Daugelis miesto vaikų nėra matę naminių gyvūnų, tad jiems būna itin smagu. O jeigu tėveliai ar seneliai sugeba tinkamai tuo pasinaudoti, tai būna ir labai paprasta, vaikams suprantama kalba perteikiama Kristaus gimimo istorija. Manau, visiems svarbu pajausti tas emocijas ir dvasią, kokia buvo Betliejaus tvartelyje, kai gimė Jėzus Kristus“, – kalbėjo dvasininkas.

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas Romualdas Zdanys per Kalėdas palinkėjo kiekvienam tiesiog džiaugtis tuo, kad gali būti kartu su pačiais artimiausiais žmonėmis – tai yra didžiausias turtas.

Nors gyvoji prakartėlė įrengta tik Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios šventoriuje, kiekvienoje bažnyčioje išskirtinio grožio prakartėlės džiugina tikinčiųjų akis. Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje – neapolietiška, o pagrindinėje miesto tikinčiųjų šventovėje Katedroje – daugybė įvairiausių prakartėlių: iš medžio, plastilino, šiaudų, įvairių džiovintų žolelių, putplasčio ir net iš makaronų ar lego kaladėlių. Pirmą kartą Panevėžyje Mažesniųjų brolių pranciškonų surengtas prakartėlių konkursas sutraukė kaip niekad daug dalyvių. Akimirkai sustoti, suburti visą šeimą ir bendruomenę apmąstyti Dievo gimimą Betliejaus tvartelyje buvo kviečiami moksleiviai, šeimos, bendruomenės. O jau antrąją Kalėdų dieną paaiškės, kieno pagaminta prakartėlė buvo pati gražiausia.

Pajusti švenčių dvasią

Ankstų rytą į bažnyčią skubėję panevėžiečiai atviravo, kad Kalėdos – vienos gražiausių švenčių, kai visa šeima gali susėsti prie bendro vaišių stalo. 

Kaip pasakojo Milda Nekrošienė, į bažnyčią, šv. Piemenėlių mišias kartu su šeima eina Kūčių vakarą, o ryte vėl skuba sveikinti gimusio Jėzaus.

Esame tikintys, tad bažnyčios lankymas mums itin svarbus. Tai padeda pajusti tikrąją Kalėdų dvasią, nesinori, kad per tą šventinį šurmulį, dovanų pirkimą, skubėjimą nublanktų tikroji šių švenčių prasmė“, – atviravo panevėžietė.

Su vaikais ir mažiausiuoju anūkėliu į bažnyčią atskubėję Algis ir Sandra Kaminskai teigė, kad Kalėdos visada būna smagi šventė, nes grįžta vaikai ir anūkai. O kadangi jų jaunėlis sūnus niekada nepraleidžia bažnyčioje vykstančių iškilmingų mišių ir procesijų, per Kalėdas į bažnyčią eina visi.

Šeimoje turime beveik kunigą, kuris organizuoja kalėdinį ėjimą į bažnyčią. Mums tai susikaupimo, apmąstymo diena, bet kartu labai smagi, kai pagaliau visa šeima vėl susibėga į krūvą“, – pasakojo Kaminskų šeima.

Tikrasis jausmas širdyje

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios klebonas Romualdas Zdanys teigė, kad Kalėdų esmė – ne dovanos, atrakcijos, vaišėmis nukloti stalai, o buvimo kartu džiaugsmas. Tad šią dieną visiems tikintiesiems linkintis sugrįžti į namus.

Per Piemenėlių mišias viena mergaitė, kuriai tikriausiai pabodo būti ant tėčio rankų, garsiai sušuko:“ Tėti, noriu namo“. Ji pasakė esminę tiesą apie Kalėdas – tai sugrįžimas į namus, bendruomenę, šeimą, kad galima būtų pabūti su pačiais artimiausiais ir brangiausiais žmonėmis“, – sakė R. Zdanys.

Tiesa, namai nėra sienos ir grindys. Tai vieta, kur būti tiesiog gera. Kalėdos – tai viena iš tų galimybių sugrįžti į vaikystės namus, mamos ir tėčio glėbį. Todėl šią dieną, pasak dvasininko, svarbu padėkoti savo artimiausiems žmonėms, kad jie tiesiog yra šalia, kad myli jus. Kad pagaliau jūs turite ką mylėti, su kuo pyktis ir taikytis.

Per Kalėdas pasakykite savo brangiems žmonėms, kaip džiaugiatės, kad jie tiesiog yra šalia. Palikite visus „smartfonus“, „aipadus“, „facebookus“, „tviterius“ ir tiesiog pabendraukite su tais, kuriuos mylite. Tikrąją Kalėdų dvasią pajusite tik tada, kai jas švęsite su meile. O meilei nereikia jokių priemaišų – viskas ateina iš širdies“, – R. Zdanys palinkėjo džiaugtis tiesiog artimųjų buvimu šalia.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų