Kalėdų dvasia aplankė kiekvieną

Kalėdų dvasia aplankė kiekvieną

Artėjant gražiausioms metų šventėms buvę ir dabartiniai Alfonso Lipniūno progimnazijos bendruomenės nariai, svečiai susirinko į tradicinį advento vakarą.

kaledos

Jaukus šurmulys pripildė progimnazijos erdves. Vieni būriavosi prie šventiškai papuoštos kalėdinės eglės, kiti klausėsi nykštukų choro giesmių, treti gėrėjosi angelų kampelio paroda. Angelai skleidė ypatingą žinią, kad užsukusiuosius saugos nuo įvairiausių negandų ir nelaimių. O žibintų šviesos kelias lydėjo į aktų salę, pavirtusią pasakiškais rūmais.

Susirinkusiesiems progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė linkėjo Kalėdų dvasios šventumo, bendrumo jausmo šviesos, gerumo džiugesio, skatino kiekvieną, belaukiantį šv. Kalėdų, pamatyti šalia esantįjį ir neužmiršti dovanoti gerą žodį, teikiantį vilties ir skleidžiantį meilę.

Direktorė dėkojo bendruomenei už atliktus darbus, gražų susitelkimą, o aktyviausiems jos nariams, rėmėjams ir partneriams įteikė padėkos raštus. Už bendruomeniškumą, visuomeninę, labdaringą veiklą, žmogiškųjų vertybių puoselėjimą progimnazijos taryba įteiktė tradicines statulėles „Angelas 2016“ progimnazijos mokiniui, mokytojui, mamai, personalo darbuotojui. Nominacijomis „Originaliausias žibintas“, „Kūrybiškiausias žibintas“, „Novatoriškiausias žibintas“ buvo apdovanoti kalėdinių žibintų konkurso „Šviesos kelias“ dalyviai.

Progimnazijos bendruomenės teatro „Elfai“ aktoriai (tėveliai, mokytojai, mokiniai) padovanojo tikrą stebuklą – spektaklį, kuris Kalėdų dvasia pasibeldė į kiekvieno širdį ir priminė svarbiausią vertybę – meilę, tą gyvenimo pagrindą, kuris kiekvieną apsaugo nuo klaidos vertinant ir save, ir kitus.

Tapę pasakos personažais teatro aktoriai skelbė, kad vienodai svarbu neiškelti savęs aukščiau kitų, ir nenuvertinti šalia esančiųjų, nes Dievas myli mus visus: ir likimo sūkuriuose ko nors netekusius ar nepasiekusius, ir tuos, kurie lengviau gavo lemties dovanas, bet gyvenimo kelyje svarbiausia – nepamiršti dorumo, teisingumo, atsakomybės ir meilės.

Simboliška, kad advento vakarą šias progimnazijos bendruomenės puoselėjamas vertybes priminęs spektaklis subūrė visus į vieną didelę šeimą – tą gražią mokytojų, mokinių, jų tėvelių, mokyklos darbuotojų ir svečių bendruomenę, kurioje kiekvienas laukiamas, pamatytas, pakalbintas, pagirtas ir įvertintas. Džiaugiamės, kad tradicinės progimnazijos šventės leidžia išgyventi šį bendumo jausmą, kuris vėliau dar ilgai šildo kasdienybės darbuose.

Tradicinis kalėdinis spektaklis suburia visus ir prie šventinio stalo, kurį ruošia visa bendruomenė ir kurį pašventina kunigas. Tad progimnazijoje šventą advento vakarą ilgai skleidžiasi ir gražaus susitikimo džiaugsmas.

Dėkojame mokiniams, mokytojams, tėveliams, Lietuvos katalikų religinės šalpos fondui. Visų jūsų dėka mums pavyko įgyvendinti savo svajonę. Tegul bendrystėje praleistas laikas teikia visiems stiprybės ir vilties.

Danguolė Kviliūnienė

Mokytoja

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų