M. Garucko nuotr.

Kaimynų akistatoje pajėgesni buvo panevėžiečiai

Šiandien LKL čempionato rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Šį susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 89:86 (24:23, 19:24, 18:21, 28:18).

Šiame sezone „Lietkabelis“ ir „Pieno žvaigždės“ susitiko jau šeštąjį kartą. Du sykius komandos susitiko Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, o keturis – LKL pirmenybėse. Pasvaliečiai į Panevėžį atvyko po septynerių paeiliui pralaimėtų rungtynių LKL čempionate.

Rungtynes Panevėžyje sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie sužaidus kiek daugiau nei porą minučių pirmavo rezultatu 8:0. Pirmuosius savo taškus pasvaliečiai šiame mače pelnė komandoms sužaidus daugiau nei tris minutes. Gana greitai panevėžiečiai pirmavo jau dviženkle persvara – 13:3. Įpusėjus pirmajam susitikimo ketvirčiui, svečiai surengė kelias rezultatyvias atakas, po kurių panevėžiečių pranašumas ištirpo iki 4 taškų (13:9). „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Abiejų komandų krepšininkai atakas rengė greitai, o ekipų žaidėjai dažnai atakuodavo varžovų krepšį iš toli. Rezultatyviai vykusį pirmajį susitikimo kėlinį „Lietkabelio“ krepšininkai laimėjo vos vienu tašku – 24:23.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje, po gražaus dėjimo iš viršaus, pasvaliečiai pirmą kartą šiame susitikime išsiveržė į priekį. Tai nesutrikdė panevėžiečių, kurie vėl greitai buvo priekyje (32:25). Banguotas komandų žaidimas tęsėsi ir toliau. Antrojo ketvirčio viduryje „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai dar kartą išsiveržė į priekį – 36:34. Buvusiam „Lietkabelio“ žaidėjui Lukui Aukštikalniui, kuris dabar atstovauja Pasvalio klubui pataikius iš toli, svečiai pirmavo jau 5 taškų skirtumu – 39:34. Poilsio komandos išėjo „Pieno žvaigdžių“ komandai pirmaujant 4 taškų persvara – 47:43.

Antrajame kėlinyje likus žaisti 17 sekundžių pirmą kartą „Lietkabelio“ komandoje debiutavo Pauliaus Valinsko brolis Marius. Panevėžio „Lietkabelio“ komanda iki sezono pabaigos iš Kauno „Žalgirio“ pasiskolino M. Valinską. Gegužės 4-ąją 20-ąjį gimtadienį švęsiantis M. Valinskas nuo 2016 metų žaidžia Kauno „Žalgirio“ dublerių gretose. 187 cm ūgio M.Valinskas šiame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone per 22 minutes įmesdavo po 10 taškų, atkovodavo 2,2 kamuolio, atlikdavo 2,9 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 9,6 naudingumo balo.

Trečiojo kėlinio pradžioje abiejų ekipų krepšininkai pasikeitė taikliais metimais. Geriau sekėsi svečiams, kurie pirmavo 5-8 taškų persvara. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes pasvaliečiai pirmą kartą įgyjo dviženklį pranašumą – 63:53. Panašią persvarą „Pieno žvaigždžių“ krepšinininkai išlaikė iki šio ketvirčio pabaigos. Po trijų kėlinių pasvaliečiai pirmavo 68:61.

Mačo laimėtojas sprendėsi ketvirtajame rungtynių kėlinyje. Šį ketvirtį svečiai pradėjo spurtu 5:0 ir į priekį nutolo jau 12 taškų sirtumu (73:61). Šeimininkai nenuleido rankų ir greitai savo atsilikimą sumažino iki 5 taškų. Svečių strategas Gediminas Petrauskas iš karto paprašė minutės pertraukėlės. Nepaisant to, jau kitos atakos metu panevėžiečiai pataikė tritaškį, o svečių persvara ištirpo iki 2 taškų. Vėliau aikštėje vyko atkakli ir permaininga kova. Dramatiškoje rungtynių pabaigoje geriau sekėsi panevėžiečiams, kurie iškovojo pergalę rezultatu 89:86.

„Lietkabelis“: D. Tarolis 16, P. Valinskas 13, S. Kulvietis ir Ž. Dimecas po 12, M. Čakarevičius 11.

Reguliariajame sezone „Lietkabeliui“ liko sužaisti dvejas rungtynes, o po to prasidės atkrintamosios varžybos. Jau šį šeštadienį, balandžio 4 dieną, į Panevėžį atvyks Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Šį šeštadienį susitikimas tarp „Lietkabelio“ ir „Žalgirio“ komandų „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą 20 minučių.