Kaime prisijaukino repą

Kaime prisijaukino repą

Panevėžio rajone, nedideliame Limeikių kaime augusi 19-metė Laura Krasuckaitė mano, jog provincijos aplinka padarė didelę įtaką ne tik jos kūrybinėms paieškoms bet ir asmenybei.

 

Kaime turėjau laisvę“, – šypteli pradėdama pokalbį pašnekovė, nepriklausomybės jausmą žadanti išnaudoti ir siekdama savo netradicinės svajonės.

Laura Krasuckaitė gimė Panevėžyje, bet vos jai sukako penkeri, šeima išsikėlė gyventi į provinciją. Mažos mergaitės tokie pokyčiai visai nesutrikdė, netgi priešingai – pasitarnavo. Kai norėjo būti nematoma, kaip sako L. Krasuckaitė, be didelių pastangų galėdavo tą padaryti tiesiog išėjusi pasivaikščioti laukymėmis. Gyventojų buvo nedaug, tad mergaitė galėjo daryti ką tik panorėjusi.

„Man buvo labai lengva nesivaržyti ir tiesiog būti savimi. Mažai žmonių – mažai ir primetamų visuomenės normų“, – svarsto pašnekovė.

Nerūpestingos vaikystės metais Laura pajuto širdyje apsigyvenusią meilę muzikai. Jos šeimoje nė vienas nėra abejingas muzikai, tačiau tik ji panoro į garsų gelmes nerti kur kas giliau ir pradėjo svajoti apie dainininkės karjerą. Dabar jauna mergina juokiasi, jog tuo metu negalėjo atskirti, kas yra geras dainavimas ir balso valdymas, o kas tiesiog rėkimas „pro šalį“. Ji prisimena labai savimi pasitikėjusi, tačiau sykį gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.

Besimokydama pradinėse klasėse Laura nutarė dalyvauti mokykloje organizuojamame talentų šou. Aukštų balų ir palaikymo tą kartą nepavyko sulaukti, pradinukei skirti patys žemiausi įvertinimai.

„Tai man įvarė didelį kompleksą ir nuo to laiko įsikaliau į galvą, jog nemoku ir niekada nemokėsiu dainuoti“, – prisimena L. Krasuckaitė.

Laura mano, kad augti provincijoje buvo privalumas, ne trūkumas. „Man buvo labai lengva nesivaržyti ir tiesiog būti savimi. Mažai žmonių – mažai ir primetamų visuomenės normų“, – sako mergina. Asmeninio albumo nuotr.

Sukosi iš padėties

Pradėjusi mokytis Raguvos gimnazijoje, moksleivė susidūrė su tikru iššūkiu. Kasmet muzikos pamokoje reikėjo atsiskaityti kokį nors muzikinį kūrinį. Buvo galima ne tik dainuoti, bet ir groti, kurti muziką kompiuteriu.

„Žinojau, jog dainuoti negaliu, jokiais instrumentais negroju, apie muzikos kūrimą iš viso nedrįsau net pagalvoti“, – pasakojo L. Krasuckaitė.

Tada ir prireikė suktis iš padėties. Ji ėmė ieškoti įvairių alternatyvų. Išsigelbėjimu tapo iš Jungtinių Amerikos Valstijų kilusi eiliuota hiphopo subkultūros muzika – repas.

„Tuo metu ir pati klausiau šio žanro muzikos, galvoju, pabandysiu. Mokykloje iki manęs to niekas dar nebuvo daręs. Man pavyko, žmonėms patiko, o aš gavau daug dėmesio, kurio taip troškau“, – šypsosi L. Krasuckaitė.

Pabandžiusi dar kelissyk mergina pajuto, jog jai iš tiesų neblogai sekasi. Laura ėmė ne tik perdainuoti kitų atliekamas dainas lietuvių ir anglų kalbomis, bet ir užrašinėti susikaupusias emocijas bei mintis į besirimuojantį tekstą.

„Pagavau azartą ir netrukus mokykloje tapau žinoma reperės vardu“, – juokiasi kūrėja.

Sunkios tapatybės paieškos

Kaip ir visi repo muziką atliekantys dainininkai, Laura išsirinko sceninį slapyvardį. Jos kūrybos gerbėjai puikiai atpažįsta autorę Loraleen vardu. Mergina sako, jog jokios stebuklingos atsiradimo istorijos nėra. Žiūrėdama 2012 metų „Eurovizijos“ dainų konkursą, ji taip susižavėjo nugalėtojos pasirodymu, kad nutarė bent dalele susitapatinti su Švedijos atstove.

„Jos vardas pasirodė panašus į manąjį, tačiau tokio paties rinktis negalėjau. Pridėjau „al“ ir tapau Loraleen. Man tas vardas labai gražus ir artimas“, – sako reperė.

Išskirtiniu įvaizdžiu aplinkinių akį traukianti mergina mano, jog juo rūpintis – privalu. Pati Laura savęs nevadina išskirtine. Visgi kurdama įvaizdį mėgstanti savęs neriboti.

„Kuo žmogus laisvesnis, tuo mažiau jam rūpi aplinkinių nuomonė. Išore galima atspindėti vidinę būseną. Gaila, kad mažai kas drįsta tą parodyti“, – svarsto ji.

L. Krasuckaitė sako pastebėjusi ir savąjį išorinį virsmą.

„Kai jaučiausi prastai, man nerūpėjo, kaip atrodau, net nesinorėdavo žiūrėti į veidrodį. Dabar, kai esu labai geros emocinės būklės, net pati pastebiu, kaip į gera keičiasi išvaizda“, – sako Laura.

Visgi jos įvaizdis, pasaulėžiūra ar muzikinis skonis ne visiems priimtina. Mergina pripažįsta dėl to patyrusi ir patyčių. Tačiau kur kas labiau ją paveikė kita barikadų pusė.

„Vis dar sunku atleisti sau dėl to, jog ir pati buvau ta, kuri tyčiojasi iš kitų. Buvau iš tiesų žiauri, daug mušdavausi. Kiti atsakydavo tuo pačiu“, – prisimena L. Krasuckaitė.

Raktas bėgti nuo savęs

L. Krasuckaitė atvira: muzika yra ir būdas pasisakyti, ir atsipalaiduoti. Besiklausydama jos, mergina pabėga nuo savęs, nuo dabarties realybės. „Pasineriu į svajonių pasaulį ir nesvarbu, kas tuo metu vyksta mano gyvenime, viskas visuomet išsisprendžia“, – tvirtino pašnekovė.

Kai palinksta prie užrašų, Laura jau nesistengia atitrūkti nuo kasdienybės. Tuomet ji tetrokšta išlieti visą savo širdį.

„Rašyti pradėjau todėl, kad neturėjau kam išsikalbėti, o pasisakyti visuomet norėjosi daug“, – pasakoja dainininkė.

Kai mintys pradėjo lietis popieriaus lape, gyventi tapo lengviau.

„Nebereikėjo ieškoti pašnekovų. Išliejau viską sau“, – sako Laura.

Repo muziką atliekanti limeikiškė tvirtina niekada negalvojanti, koks bus galutinis dainos variantas. Svarbiausia – pasakyti, ką nešiojasi širdyje. Anot merginos, pagrindinė jos tekstų nešama žinutė – asmeninės laisvės siekis. Reperė griežta: jau kelis tūkstančius metų, anot jos, visuomenė yra spąstuose – sukaustyta visa griaunančios sistemos.

Limeikiškė sako suprantanti, kad jos įvaizdis, pasaulėžiūra ar muzikinis skonis ne visiems priimtinas.

„Jei žmonės nusimestų visus savo kompleksus, primestas taisykles, normas ir pradėtų gyventi taip, kaip jie iš tikrųjų nori, pasaulis taptų daug šviesesne, gražesne ir kur kas laimingesne vieta“, – įsitikinusi ji.

Devyniolikmetės muzika įkvepia ne vieną jauną žmogų. Pati Laura savo didžiuoju autoritetu ir žmogumi, uždegančiu jos vidinę jėgą, laiko ne ką kitą, o mamą. L. Krasuckaitė nebijo prisipažinti, jog paauglystėje turėjo nemažai emocinių bėdų. Tik neįkainojamas mamos darbas ir ryžtas padėti savo atžalai apsaugojo nuo rimtesnių problemų.

„Grįžusi iš darbo, kuriame visą dieną dirbo su klientais, mama dar turėdavo kantrybės bene dvi valandas kalbėtis apie gyvenimą, pozityvumą, pasitikėjimą savimi ir dalytis kita gyvenimiška išmintimi. Be jos būčiau niekas. Ji – ne tik mama, bet ir geriausia mano draugė, sesė“, – sako muzikantė.

Per žingsnį nuo svajonės

Asmeninės laisvės ir laimės paieškas L. Krasuckaitė dabar tęsia Lietuvos sostinėje – Vilniaus universitete studijuoja kūrybos komunikaciją. Taip pat telefonu konsultuoja klientus logistikos klausimais. Prie sostinės ir gyvenimo ritmo mergina prisitaikė ganėtinai greitai. Visgi vos radusi laisvą minutę skuba aplankyti Limeikiuose likusią šeimą – abi pusės viena kitos labai pasiilgstančios.

Pirmame kurse studijuojanti L. Krasuckaitė sako, jog mokslų kryptį pasirinkusi artimiausią širdžiai.

„Esu ten, kur ir turiu būti. Be viso šito Vilnius mane ruošia kai kam labai didaus“, – paslaptingai užsimena mergina.

Laukdama ateityje numatytų permainų, ji sako negyvenanti vien tik svajone, bet bandanti priartėti prie vieno didžiausių siekių. Limeikiškės didžioji gyvenimo svajonė – visai ne su muzika ar darbiniais interesais susijusi veikla.

Noriu tapti profesionalia imtynininke“, – prasitaria Laura, tikinti, jog tai esąs tikrasis jos pašaukimas.

Dar paauglystėje susižavėjo televizijos transliuojamomis „Amerikietiškomis imtynėmis“. Pačios pirmosios pramoginio sporto laidos kaip reikiant susuko galvą. L. Krasuckaitę domina ne olimpinės imtynės, o būtent pramoginės amerikietiškosios.

„Lietuvoje toks reiškinys neegzistuoja. Reikia nueiti ilgą ir painų kelią, nes esmė ne tik sportas. Aš to ir siekiu“, – sako ji.

Jos troškimu kada nors atsidurti amerikietiškųjų imtynių ringe mažai kas tiki ir tokias kalbas dažniausiai laiko nerimtomis. Tačiau pati Laura nė per nago juodymą neabejoja savo sėkme.

„Žinau, kad ten privalau būti, ir būsiu. Net nebesakau, jog tikiuosi, tiesiog – esu įsitikinusi. Mano kiekviena gyvenimo minutė nugyventa tam ir tik dėl to“, – nusiteikusi apie imtynes svajojanti reperė.

Komentarai

  • Šaunuolė mergina. Matosi, kad labai savita asmenybė.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų