Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos dvyliktokas Adomas Paulauskas kuria virtualų žaidimą, padėsiantį greičiau pasveikti po kojų traumų ar lūžių.

Jaunųjų mokslininkų konkurse Lietuvai atstovaus panevėžietis

Jaunųjų mokslininkų konkurse Lietuvai atstovaus panevėžietis

Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai. Vienas iš pirmąją vietą užėmusių dviejų dvyliktokų – Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientas Adomas Paulauskas.

Vaikinas įvertintas už darbą „Virtualia realybe pagrįsti adaptyvūs reabilitaciniai žaidimai“. Nugalėtojai atstovaus Lietuvai ES jaunųjų mokslininkų konkurse rugsėjo 22–27 d. Taline.

Ne vienerius metus A. Paulausko atliekamo darbo tikslas – sukurti virtualių reabilitacinių žaidimų kūrimo ir adaptavimo sistemą. Mokslininkų nuomone, pasitelkus virtualią realybę reabilitacijos procesą galima padaryti efektyvesnį, nes žaidimais pagrįsta metodika leidžia ne tik valdyti virtualių objektų ir žmogaus tarpusavio sąveiką, bet ir užtikrina ryšį, kuris leidžia gydytojui ir pacientui sekti reabilitacijos eigą, įvertinti paciento daromą pažangą, stiprina pacientų pasitikėjimą savimi, todėl A. Paulausko darbas yra ypač aktualus. Rimtų žaidimų iniciatyva besidomintis jaunasis tyrėjas kuria ir testuoja virtualų žaidimą, kurį žaidžiančio žmogaus tikslas – kiek galima daugiau kartų nuspirti iš viršaus krentantį kamuolį. Žaidimas skirtas traumas ar kitas judėjimą sutrikdančias ligas patyrusių pacientų reabilitacijai. Jį jaunasis tyrėjas jau sėkmingai išbandė su vieno iš Panevėžio sveikatingumo ir reabilitacijos centrų pacientais.

Šiais metais baigiamajame ture, balandžio 12–13 dienomis vykusiame Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, iš viso buvo pristatyti 42 mikrobiologijos, biochemijos, medicinos, astrofizikos, žemės ūkio ir kitų mokslo sričių darbai. Mokslininkų komisija vertino darbų originalumą, moksliškumą, profesionalumą ir kruopštumą, tyrimo metodikos naujumą, savarankiškumą, darbo tęstinumą ir vizualinį pateikimą bei gebėjimą darbo tema diskutuoti su komisijos nariais.

Komentarai

  • Šaunuolis vaikinukas! Ačiū jam ir gimnazijai, kad garsina Panevėžį.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų