Jaunimo piknike – pledai, linksmybės ir rimtos temos

Jaunimo piknike – pledai, linksmybės ir rimtos temos

 

Skaistakalnio parką šiandien okupavo jaunimas. Antrą kartą mokiniai, studentai ir jaunos šeimos čia renkasi į, tikėtina, tradiciniu tapsiantį Panevėžio jaunimo pikniką.

Didesnė nei pernai fiesta prasidėjo per patį vidurdienį, kai gamta nutarė išmaudyti visus nuo kaitros iškepusius miestiečius.

Tačiau nepabūgę sušlapti į Skaistakalnio parką būriais ėmė rinktis pirmieji šventės dalyviai. Renginio organizatoriai jiems paruošė daugybę galimybių smagiai ir turiningai praleisti savaitgalio popietę.

Pernai buvome pasiruošę kukliau, tad šiemet nusprendėme pasiūlyti dar daugiau atrakcionų vaikams. Norime į mūsų pikniką įtraukti kuo daugiau šeimų, kad jos susiburtų ir išsakytų savo problemas“, – apie renginio tikslą kalbėjo vienas jo organizatorių Deimantas.

Pasak vaikino, daugelis tik dejuoja, bet nežinia, kodėl. Todėl pikniko metu organizatoriai žada išsiaiškinti, kas panevėžiečiams trukdo gerai gyventi.

Diskusijų palapinė

Viena iš diskusijų opiomis bėdomis pikniko metu vyko baltojoje palapinėje, kur susirinkta pakalbėti apie savižudybę. Šia nepatogia tema atvyko pakalbėti ekspertai ir specialistai, kurie kas dieną bando įveikti vieną skaudžiausių Lietuvos rykščių. Svečiai pristatė mūsų šalies situaciją, pasakojo, kaip žiniasklaida tapo supratingesnė šiuo atveju ir patikino, kad savižudybė sunkus priešas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Diskusijos ramiai klausiusios ir savo nuomonės taip ir neišdrįsusios išsakyti Jūratės nuomone, kalbėti apie savižudybę reikia. Tačiau jos įsitikinimu, toks elgesys labai intymus ir retas prieš tai pasisako apie ketinimus nutraukti savo gyvybę.

Tą patį vakarą pikniko dalyviai dar diskutuos, kuo svarbus Panevėžys Lietuvai ir kitomis temomis.

Draugų projektas

Būreliui jaunų panevėžiečių surengti tokią didelę šventę padėjo Panevėžio miesto Savivaldybė. Jau minėtas Deimantas, Gabija, Aurėja, Akvilė ir Ineta parašė projektą ir gavo finansavimą.

Iki vakaro tikimės, kad žmonių užplūs tiek, kad sunku bus praeiti takeliais“, – vylėsi Deimantas, žadėdamas nuostabų gyvos muzikos koncertą su Kotryna Tendziagolskyte, grupe Astraja ir Gabija Aleknavičiūte. Šventę vainikuos kinas po atviru dangumi, skirtas Lietuvos šimtmečiui.

Viso renginio metu parke vyksta krepšinio, tinklinio, futbolo varžybos.

Sutikti jaunuoliai džiaugėsi gera nuotaika, plačioms galimybėmis smagiai praleisti laiką. Kas nenorėjo jungtis į veiklas, ramiai bendravo tarpusavyje medžių pavėsyje.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų