Organizatorių nuotr.

Jaunieji panevėžiečiai įveikė Maskvos CSKA

Latvijoje vykusiame tarptautiniame krepšinio turnyre KKSC komanda iškovojo trečiąją vietą. Trenerio A. Puodžiūno auklėtiniai nugalėjo garsiausios Rusijos komandos bendraamžius.

Pirmą kartą savo jėgas Europos jaunimo krepšinio lygos taurėje (EYBL CUP) išbandė Panevėžio Kūno kultūros sporto centro (KKSC) 2006 metais gimusių berniukų komanda.

Rygoje vykusiame turnyre trenerio Aurimo Puodžiūno auklėtiniai savo pogrupyje sužaidė dvejas rungtynes.

Pirmame susitikime Panevėžio KKSC komanda susitiko su Maskvos CSKA ekipa. Galingai atrodžiusiai Rusijos komandai panevėžiečiai nusileido 48:68.

Kitame mače panevėžiečiai susitiko su Estijos komanda „Rapla“. Nuo pat rungtynių pradžios mūsų miesto jaunieji krepšininkai perėmė iniciatyvą ir iškovojo užtikrintą pergalę 28 taškų skirtumu 68:40.

Po kovų pogrupiuose prasidėjo turnyro atkrintamosios varžybos. Jų ketvirtfinalyje panevėžiečiams teko išbandyti jėgas su Rusijos komanda „Trinta“. Trenerio A. Puodžiūno auklėtiniai puikiai rungtyniavo tiek gindamiesi, tiek puldami ir iškovojo užtikrintą pergalę 62:48.

Laimėję prieš bendraamžius iš Rusijos Panevėžio KKSC krepšininkai pateko į turnyro pusfinalį, kur jų laukė Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai. Tą pačią dieną žaidę antras rungtynes panevėžiečiai pristigo jėgų ir mačą pralaimėjo 33:62.

Mažojo finalo rungtynėse Panevėžio KKSC auklėtiniai dar kartą susitiko su turnyro favoritais Maskvos CSKA krepšininkais. Puiki rungtynių pradžia A. Puodžiūno auklėtiniams leido ilgą laiką pirmauti. Antroje  rungtynių pusėje rusai perėmė iniciatyvą ir jau turėjo 11 taškų persvarą. Mūsų miesto jaunieji krepšininkai nepalūžo ir mačo pabaigoje sugebėjo išplėšti pergalę. Panevėžio KKSC įveikė Maskvos CSKA 53:49 ir iškovojo trečiąją vietą EYBL turnyre.

Latvijoje vykusiame Europos jaunimo krepšinio lygos taurės varžybose dalyvavo devynios komandos. Trečiąją vietą tarptautiniame turnyre užėmę KKSC krepšininkai namo grįžo su gražuole taure ir medaliais. Panevėžio KKSC komandos naudingiausiuoju žaidėju tapo Rokas Jurčiukonis.

Panevėžiečių treneris A. Puodžiūnas teigė, kad turnyro lygis ir organizacija buvo aukšto lygio ir pasidžiaugė iškovotais medaliais. Pasak trenerio, tokie turnyrai labai naudingi, nes jaunieji krepšininkai pamato kitų šalių lygį ir įgyja žaidybinės patirties.