DELFI nuotr.

Jau dėliojami abiturientų šimtukai ir nesėkmės

Jau dėliojami abiturientų šimtukai ir nesėkmės

 

Nacionaliniam egzaminų centrui paskelbus penkių valstybinių brandos egzaminų rezultatus, Panevėžio mieste ir rajone jau skaičiuojami ir gavusieji šimtukus, ir neišlaikiusieji, teikiamos ir pirmosios apeliacijos. Manoma, kad šiemetinius egzaminus abiturientai išlaikė visai neblogai ir kai kuriose srityse pasiekta daugelį metų neturėtų rezultatų.

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Minolė Petronytė-Kairienė sako, kad kol kas žinomi ne visų egzaminų rezultatai, tad apibendrinti visą egzaminų sesiją dar anksti. Dar nežinomi istorijos, geografijos ir chemijos egzaminų rezultatai, tačiau jau dabar miesto abiturientai turi surinkę 84 šimtukus. Ar yra tokių, kurie gavo ne po vieną, kol kas informacijos nėra, tačiau beveik neabejojama, kad tokių bus. Vyriausiosios specialistės teigimu, didžioji dalis šimtą balų surinkusių abiturientų – J. Balčikonio gimnazijos auklėtiniai. Tačiau su šia gimnazija konkuruoja ir kitos – visose yra šimtukininkų. Kaip ir visose yra egzaminų neišlaikiusiųjų – nė viena mokykla šiame kontekste neišsiskiria.

„Nėra, kad būtų ženklus nesėkmės atvejis. Tiesiog skiriasi laikiusiųjų egzaminus skaičius. Tarkime, vienoje mokykloje tik keli vaikai laiko tą egzaminą, o kitoje – beveik 200. Kai keturi vaikai laiko ir vienas neišlaiko – procentas didelis, o kai 200 laiko ir 4 neišlaiko – nedidelis“, – aiškina vyriausioji specialistė.

Apie apeliacijas mieste kol kas duomenų neturėta.

M. Petronytės-Kairienės teigimu, miesto abiturientai lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą išlaikė panašiai, kaip ir visos šalies abiturientai. Išlaikiusiųjų – 90,45 procento, šalyje – 91,25 procento. Tiesa, pernai mieste šio egzamino neišlaikė 11 procentų abiturientų, tad džiugu, kad rezultatai neprastėja. M. Petronytės-Kairienės manymu, priežastis, kodėl toks procentas kasmet neišlaiko egzamino, greičiausiai gana paprasta. Tai – vienintelis privalomas egzaminas ir negabieji neturi galimybės jo nelaikyti. Pirmadienį 110 miesto abiturientų šį egzaminą perlaikys, tačiau šįkart – visi kaip mokyklinį. Šiemet penki abiturientai už lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą gavo šimtą balų.

Panevėžyje biologijos egzaminą išlaikė visi, o septynių abiturientų žinios buvo įvertintos šimtu balų .Fizikos egzaminą išlaikė 96,4 procento moksleivių, yra ir vienas šimtukininkas. Informacinių technologijų egzaminą išlaikė 96,7 procento, 13 surinko šimtą balų. Rusų ir vokiečių kalbų egzaminus išlaikė visi. Tiesa, šiuos egzaminus laikė labai nedaug moksleivių: vokiečių – vienas, rusų – aštuoni.

Anglų kalbą moka geriau

Matematikos egzaminą miesto moksleiviai išlaikė geriau nei šalyje. Šalies mastu šį egzaminą išlaikė 87,22 procento visų laikiusiųjų, o mieste – 89 procentai.

„Dviem procentais geriau išlaikėme. Tuo džiaugiamės. Turime keturis šimtukus, situacija tikrai nėra bloga“, – sako vyriausioji specialistė.

M. Petronytė-Kairienė sako, jog jau aišku, kad miesto abiturientai gavo 84 šimtukus, tačiau jų gali būti ir daugiau.

Pasak M. Petronytės-Kairienės, matematikos egzaminas sudėtingas, tačiau reikalingas pretenduojantiems stoti į valstybės finansuojamą vietą.

Nacionalinis egzaminų centras skelbė, kad šiemet beveik penktadalis laikiusiųjų matematikos valstybinį egzaminą pirmajame pusmetyje turėjo įvertinimus nuo 1 iki 4. M. Petronytė-Kairienė sako, jog kokie buvo miesto neišlaikiusiųjų matematikos pažymiai – duomenų neturinti.

„Pačios mokyklos konkrečiai analizuoja, ieško priežasčių, kodėl tam tikras mokinių skaičius nepasiekė minimalios balų sumos. Mes neturime informacijos, kokie buvo šių moksleivių pusmečio ar metiniai įvertinimai“, – sako ji.

Geriausiai miesto abiturientai išlaikė anglų kalbos egzaminą. Išlaikymo procentas – 99,56, net 54 moksleiviai surinko aukščiausius balus – po šimtą. Šalyje šį egzaminą išlaikė 99,2 procento.

Pradžiugino rezultatais

Panevėžio rajone taip pat nemanoma, kad brandos egzaminų rezultatai prasti. Čia kai kurie rodikliai net pagerėjo, tačiau jau žinoma, kad bus teikiamos apeliacijos. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Čingienė sako, kad matematikos egzaminą išlaikė 88,5 procento rajono abiturientų, o tai geresnis rezultatas nei šalyje. Vienas moksleivis gavo šimtuką.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą išlaikė 85,3 procento moksleivių, o tai mažiau nei šalies vidurkis. Šimtukų nėra. Jau žinoma, kad pateiktos dvi apeliacijos. I. Čingienė sako, kad jų greičiausiai bus ir daugiau – apie tai jau buvo kalbėta. šiemet bene pirmą kartą per ilgametę jos darbo praktiką visi moksleiviai išlaikė mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Ankstesniais metais po vieną kitą būdavo ir neišlaikiusiųjų mokyklinio, o šiemet šį egzaminą perlaikys tik neišlaikiusieji valstybinio. Anglų kalbos egzaminą išlaikė visi jį pasirinkę rajono moksleiviai. Yra ir vienas šimtukas. Rusų kalbos egzaminą išlaikė taip pat visi. Tiesa, anglų kalbos egzaminą laikė 113 abiturientų, o rusų – vos keturi. Fizikos egzaminą, kaip ir informacinių technologijų, taip pat išlaikė visi moksleiviai. Už pastarąjį egzaminą du abiturientai gavo po šimtą balų. Biologijos egzaminas nebuvo toks sėkmingas. Jį išlaikė 95,7 procento, o tai mažiau nei šalies vidurkis. Iš 47 abiturientų du egzamino neišlaikė.

Pasak I. Čingienės, jau žinoma, kad iš keturių šimtukų net du surinko vienas Velžio gimnazijos abiturientas – už matematiką ir informacines technologijas. Jos teigimu, džiugu, kad rajone šiemet daugiau šimtukų. Paprastai jų būna vos vienas du. Tikimasi, kad jų bus ir daugiau, nes kol kas žinomi ne visų egzaminų rezultatai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų