Susitikime su Panevėžio rajono vadovais kaip teigiamus poslinkius, skatinančius Lietuvos ir Jpaonijos bendradarbiavimą, T. Shigeeda pažymėjo šių metų pradžioje Japonijos atvertas rinkas Lietuvos jautienos eksportui bei praėjusią savaitę abiejų šalių pasirašytą sutartį dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo.

Japonijos ambasadorių sudomino Panevėžio rajonas

Japonijos ambasadorių sudomino Panevėžio rajonas

Panevėžio rajone apsilankęs Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda kaip vienu iš savo siekių įvardijo Dirbančių atostogautojų schemos įgyvendinimą tarp Lietuvos ir Japonijos, kai jauni japonai galėtų be vizų atvykti į Lietuvą gyventi, keliauti ir dirbti.

Panevėžio rajono meras Povilo Žagunis ambasadoriui pristatė Panevėžio rajoną, apžvelgė svarbiausius socialinio, kultūrinio, ekonominio gyvenimo aspektus. Ambasadorius susidomėjęs išklausė informaciją apie Savivaldybės valdymo struktūrą, švietimo sistemą, bendruomenių veiklą, partnerystės Europos Sąjungoje svarbą, įgyvendinamus Europos Sąjungos lėšomis remiamus investicinius projektus.

Meras atkreipė dėmesį, kad verslo ryšius su Japonija sėkmingai palaiko Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kurių pavasarį vykdytos verslo misijos naudą Japonijoje pajuto ir Panevėžio rajono verslininkai.

„Panevėžio rajonas gali pasiūlyti palankias galimybes plėtoti tarptautinį verslą, ir užsienio investuotojai visada yra kviečiami“,– sakė P. Žagunis.

Pasak ambasadoriaus, Lietuva Japonijoje dar nėra pakankamai gerai žinoma, tad šio vizito tikslas – artimiau susipažinti, siekiant užmegzti ir plėtoti glaudesnius tarpusavio santykius.

„Santykių gerinimui didelę reikšmę turi ryšiai tarp regionų, miestų, vietos bendruomenių, mokyklų, Rotary klubų. Siekiame plėtoti kultūrinius mainus, verslo bendradarbiavimą, dalintis patirtimi vaikų ir senelių priežiūros klausimais. Visose šiose srityse galime pasimokyti vieni iš kitų, keistis patirtimi ir kartu spręsti problemas“, – kalbėjo ambasadorius.

Kaip teigiamus poslinkius, skatinančius abiejų šalių bendradarbiavimą, T. Shigeeda pažymėjo šių metų pradžioje Japonijos atvertas rinkas Lietuvos jautienos eksportui bei praėjusią savaitę abiejų šalių pasirašytą verslo bendradarbiavimui ir investicijoms palankią sutartį dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo.

Ateinančių metų svarbiu savo siekiu ambasadorius įvardijo Dirbančių atostogautojų schemos įgyvendinimą tarp Lietuvos ir Japonijos. Schemos esmė ta, kad jauni, 20–30 metų japonai galėtų be vizų 2–3 metams atvykti į Lietuvą gyventi, keliauti ir dirbti. Japonija savo ruožtu priimtų Lietuvos jaunuolius. Pasak ambasadoriaus, japonai galėtų padirbėti žemės ūkyje, senelių namuose.

„Į schemos įgyvendinimą galėtų įsitraukti savivaldybės, padėdamos rasti apgyvendinimo ir darbo vietas“,– sakė ambasadorius.

Nemažai dėmesio T. Shigeeda skyrė abiejų šalių Rotary klubų bendradarbiavimo perspektyvai.

Po susitikimo Savivaldybėje svečiai iš Japonijos ambasados domėjosi Panevėžio rajono verslo bei turistiniais objektais. Mero P. Žagunio ir patarėjos Jolitos Nevardauskienės lydimi jie aplankė Staniūnuose įsikūrusią bendrovę, kurioje audžiami lininiai kilimai, Krekenavos regioninio parko lankytojų centrą, grožėjosi Pašilių stumbrynu.

„Šis pono T. Shigeeda vizitas padėjo ambasadoriui susidaryti vaizdą apie Panevėžio rajoną ir Savivaldybės veiklą, sukūrė pagrindą bendradarbiavimui ne tik valstybiniu, bet ir bendruomeniniu lygmeniu, atvėrė galimybes užmegzti ryšius su Panevėžio rajonu kultūros, verslo ir žemės ūkio srityse“, – vizito reikšmę įvertino meras P. Žagunis.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų