Įžūli vagystė gyvūnų prieglaudoje

Įžūli vagystė gyvūnų prieglaudoje

 

Panevėžio gyvūnų globos draugijos prieglauda Kaimiškyje dažnai sulaukia slaptų svečių, čia atsikratančių augintiniais. Tačiau sekmadienio vakarą į prieglaudą užsukusi lankytoja pranoko visus.

Panevėžio gyvūnų globos draugija perpildyta ir dirba kiekvieną dieną, be laisvadienių. Tačiau organizacijos vadovai ir savanoriai ištisą parą prie globojamų keturkojų nebudi. Sekmadienio vakarą į prieglaudą užsukusi viena iš prižiūrėtojų nustebo išvydusi atvirus voljero vartelius.

Jame laikytos dvi kalytės. Viena jų lūkuriavo prie aptvaro, kitos aplink niekur nebesimatė.

Savanorė pagalvojo, kad šuo tiesiog pabėgo. Visgi prieglaudos teritorijoje įrengtų vaizdo kamerų įrašai parodė, kad draugijoje įvykdytas nusikaltimas.

Tampė išoperuotą šunį

„Rasti prie prieglaudos išmestus gyvūnus seniai ne naujiena. Tačiau šuns vagystė įvykdoma pirmą kartą. Pavogta juoda sterilizuota kalytė, kuriai dar net neištraukti siūlai“, – iš karto po šio įvykio socialiniuose tinkluose paskelbė Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė.

Anot jos, sekmadienį, apie 16.20 val., į prieglaudą įsibrovė nepažįstama moteris, atidarė voljerą ir pasiėmė vieną šunį. Jam uždėjo atsineštą pavadėlį ir grubiai vilkdama kalytę ištempė lauk.

„Vaizdo kameros mašinos neužfiksavo, įsibrovėlė tikriausiai ją paliko toliau ir iki voljerų atėjo pėsčia. Moteris elgėsi itin drąsiai ir grubiai, nesislapstė, ėjo tiesiai prie gyvūnų. Kalytė tik prieš aštuonias dienas operuota, jos žaizdos dar nesugiję. Žiūrėti, kaip ją tempia, buvo pikta, baisu ir graudu“, – kalbėjo R.Liberienė.

Įsibrovėlei dar pasisekė – jei būtų atėjusi bent pusvalandį vėliau, būtų sutikusi prieglaudos savanorę.

Vagilė ieškoma

Gyvūnų globėjai nežada nuleisti rankų ir aiškinasi incidento aplinkybes. Pavogtas šuo į draugijos prieglaudą pateko prieš 2 – 3 savaites iš bendrovės „Panevėžio specialus transportas“ šungaudžių. Tikėtina, kad savo augintinio į prieglaudą galėjo ateiti pati jo šeimininkė.

„Jau neberakindavome vartų, nes žiemą užšąla spynos. Manėme, kad užtenka įspėjamųjų ženklų, jog teritorija filmuojama vaizdo kameromis. Tikriausiai vėl reikės pradėti rakintis, ant voljerų spynas kabinsime“, – R. Liberienė.

Dėl šuns vagystės ji žada kreiptis į policiją.

Posted by Ruta Liberiene on 2019 m. sausio 20 d., sekmadienis

Komentarai

 • bet vienas iš globotinių galėtu pasergėti teritoriją,už papildoma porcija:)

  • Šunis nuo prieglaudos reikia saugoti, nes jie tokie pat vagys kaip ta moteriškė

   • Atsakyti
   • Nejaugi? Kalbi tik tam kad pakalbėti ar turi įrodymų?

 • Ce ji yra valkata ji neturi nei namu neiko pati glaudzesi pas kaiminus nes je senis isvijo is namu

 • Manyčiau, kad tegul ima kas tik nori tuos šunis-nereikės šerti…Policiją dar informuos ? Keistai skamba, policija nei karto nepravažiuoja gatvėmis vėlų vakarą , nemato kas pastoviai niokoja autobusų sustojimų aikštelėse pastatytas stoteles, išdaužo stiklines sienas… Pravažiuotų- vis būtų saugiau žmonėms gyventi…

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų