M. Blinstrubytės nuotr.

Įtariami jaunuolio žudikai sulaikyti

Įtariami jaunuolio žudikai sulaikyti

Po ilgiau nei parą trukusių paieškų policija sulaikė tris jaunuolius, įtariamus Rožyno mikrorajono parkelyje užpuolus tris vaikinus ir vieną jų mirtinai uždaužius.

Sulaikytieji du 17-mečiai ir 20-metis panevėžiečiai. Pastarasis ir vienas 17-metis teisti už vagystes ir viešosios tvarkos pažeidimus, trečias įtariamasis iki šiol policijai nebuvo žinomas. Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Rasos Černauskaitės teigimu, vienas sulaikytas namuose, kiti du – gatvėje. Sulaikomi įtariamieji nesipriešino, nesislėpė. Šiuo metu atliekamos jų apklausos. Rytoj bus kreipiamasi į teismą dėl jų suėmimo.

Pasak R. Černauskaitės, aiškėja naujų nusikaltimo detalių. Nors parkelyje per muštynes sugebėję pasprukti du aštuoniolikmečiai, vienos Panevėžio gimnazijos vienuoliktokai, pradžioje pasakojo nežinantys, kas ir dėl ko juos talžė, visgi policija turi duomenų, jog užpuolikai ir jų aukos buvo pažįstami.

„Tragedija pasibaigusios muštynės buvo ne atsitiktinis užpuolimas, o asmeninių santykių aiškinimasis“, – teigė R. Černauskaitė.

Tyrimą dėl vieno ramiausių mieste Rožyno mikrorajono pušynėlyje mirtinai uždaužyto vaikino imasi koordinuoti Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Užmušė greta namų

Individualių namų apsuptame pušynėlyje ties Aguonų ir Miško gatvių sankryža tragedija pasibaigusį žiaurumo protrūkį mena nužudytojo artimųjų uždegtos žvakutės. Dabar čia dažnai matyti besibūriuojančių jaunuolių, atėjusių pagerbti draugo atminimo.

Klaikus nusikaltimas viename ramiausių Panevėžio mikrorajonų įvykdytas sekmadienį, kelios minutės iki vidurnakčio.

Vienam iš trijų pušynėlyje vakarojusių ir užpultų jaunuolių pavyko pabėgti sveikam, kitas, nors ir sužalotas, irgi sugebėjo pasprukti. Tačiau trečiasis buvo mirtinai uždaužytas kumščiais ir lazdomis. Pastarąjį jau be gyvybės ženklų ir rado į įvykio vietą vėliau sugrįžęs vienas iš draugų. Buvo iškviestos specialiosios tarnybos, tačiau jaunuoliui niekas nebegalėjo padėti. Greitosios medicinos pagalbos medikai konstatavo jo mirtį. Vaikinas užmuštas vos keli šimtai metrų nuo savo namų.

Vienam iš aukų sulaužytas žandikaulis, sumušta galva. Jaunuolis gydomas Respublikinės Panevėžio ligoninės Neurochirurgijos skyriuje. Kitam medikų pagalbos neprireikė. Į policijos akiratį jiedu iki šiol nebuvo patekę. Nužudytasis pareigūnams buvo žinomas dėl smulkaus viešosios tvarkos pažeidimo.

Talžė kumščiais ir lazdomis

Apklausiami nukentėję vaikinai pradžioje policijai pasakojo tiesiog laiką leidę parkelyje, kai buvo užpulti nepažįstamų asmenų. Jaunuoliai pareigūnams nurodė tik minimalius jų bruožus.

Policijos atstovės teigimu, ligoninėje besigydančiam aštuoniolikmečiui padaryti sužalojimai bei žymės ant nužudytojo kūno rodo, kad užpuolikai savo aukas talžė kumščiais ir lazda.

Apklausiami policijos pareigūnų nužudytojo bičiuliai pradžioje aiškino nežinantys, dėl ko sulaukė tokio žiauraus išpuolio. Jie tvirtino, jog konflikto prieš tai nebuvo.

Tačiau, pasak R. Černauskaitės, tyrimo eiga rodo, kad jaunuoliai ne tik vieni kitus pažinojo, bet ir turėjo nesuvestų sąskaitų.

Komisariato atstovė tvirtina, jog įtariamųjų buvo ieškoma itin intensyviai – ant kojų sukeltos gausios policijos pajėgos. Savaitgalį buvo tikrinami į miestą atvažiuojantys ir išvažiuojantys automobiliai, naršomos įtartinos vietos. Kriminalistams padėjo ir kinologai su šunimi.

Rožynas išgąsdintas

„Sekundės“ kalbinti Aguonų ir Miško gatvių gyventojai pasakoja tą naktį nieko įtartino negirdėję, tik jau po vidurnakčio kai kuriuos pažadino specialiųjų tarnybų sirenos. Tragedijos priežastys šiomis dienomis yra vietos bendruomenėje dažniausiai aptarinėjama tema.

Po nelaimės žmonės prisiminė, jog maždaug prieš savaitę tame pačiame mikrorajone, Bijūnų g., keli agresyvūs jaunuoliai buvo užpuolę automobilyje sėdėjusią kompaniją. Nors liudininkai pasakoja matę, kaip buvo išdaužyti mašinos stiklai, policija tvirtina apie šį įvykį jokios informacijos neturinti.

Panevėžio Rožyno mikrorajono seniūnaitė ir bendruomenės pirmininkė Romualda Šerplienė teigia, kad ir pušynėlis tarp Aguonų ir Miško gatvių jau spėjo tapti bendruomenės galvos skausmu. Aplinkiniai gyventojai skundžiasi dėl nuolatinių jaunimo lėbavimų, smulkių konfliktų, parkelyje randamų išmėtytų švirkštų, alkoholio butelių, prezervatyvų.

„Ne kartą rašėme projektus ir teikėme miesto Savivaldybei, rinkome gyventojų parašus ir valdžios atstovų prašėme parkelyje įrengti vaizdo stebėjimo kamerų, tačiau viskas veltui. Į susitikimus kviečiame Savivaldybės atstovus, bet jie net neranda laiko pas mus atvažiuoti. Jaučiamės visiškai pamiršti“, – „Sekundei“ teigė R. Šerplienė.

Praėjusią vasarą per Rožyno bendruomenės surengtą šventę gyventojai parką išpuošė pačių pagamintomis sūpuoklėmis, tačiau labai greitai jos buvo suniokotos.

„Norėjome šią vietą paversti kultūringo poilsio zona, tačiau labai greitai visos sūpynės buvo nutrauktos. Liko tik vienos, kabėjusios arčiausiai gatvės“, – pasakojo R. Šerplienė.

Renkasi triukšmingos kompanijos

Gyvenantieji parko pašonėje jau ir anksčiau kvietę pareigūnus raminti čia įsisiautėjusio jaunimo. Šalia nelaimės vietos gyvenantis Arvydas pasakojo, kad naktinės muštynės bei smurto protrūkiai jau ne kartą drumstė aplinkinių namų gyventojų ramybę.

„Ta vieta tikrai nesaugi. Naktimis, ypač vasarą, čia įsisiautėja ne tik vaikinai, bet ir lengvo elgesio merginos, rėkdamos visu balsu prašo meilės. Kai langai atidaryti, viską girdžiu ir tikrai nesijaučiu savo namuose saugiai“, – atviravo Arvydas.

Rožyno gyventojų teigimu, parkelyje dėl besirenkančių kompanijų nesaugu savaitgalio naktimis, tačiau dieną žmonės sako nieko įtartino nepastebėdavę. Prisistatyti nepanorusi moteris pasakojo, kad pro nelaimės vietą praeiti jai tenka kone kasdien, tačiau nė karto nesusidūrė su agresyviai nusiteikusiais jaunuoliais. „Kiekvieną dieną 6 valandą ryto einu į darbą ir tikrai nematau jokių girtaujančių jaunuolių. Nepastebiu jų ir grįždama namo apie 21 valandą. Žinau, kad ant pušynėlyje esančio kalniuko jaunuoliai mėgsta susirinkti ir pasilinksminti, tačiau niekada nebūčiau pagalvojusi, kad tokie susirinkimai gali baigtis tragedija“, – teigė moteris.

Nebuvo išskirtinis

Visgi Panevėžio policijos atstovai tvirtina, jog tragedijos vieta tapęs pušynėlis tarp Aguonų ir Miško gatvių kriminogeniniu požiūriu nebuvo išskirtinis.

„Šis parkelis nėra policijos juodajame sąraše kaip kad aikštelė prie Geležinkelio stoties, kur jaunimas būriuojasi ir nuolatos sulaukiama gyventojų skundų dėl triukšmo bei netvarkos. Patruliuojantys pareigūnai, pravažiuodami pro pušynėlį Rožyne, sustoja pasikalbėti, jei ten pamato kompanijų, bet dar nebuvo už ką jų nubausti“, – teigė R. Černauskaitė.

Anot policijos atstovės, Panevėžio parkai nėra padidintos rizikos zonos, išskyrus Jaunimo sodą tarp A. Jakšto ir Marijonų g.

„Parke nėra normalaus apšvietimo, nėra vaizdo stebėjimo kamerų, aplinkui nemažai buvusių bendrabučių, o judėjimas didelis –Jaunimo sodą žmonės kerta eidami iš centro į gyvenamąjį Marijonų g. mikrorajoną“, – teigė R. Černauskaitė.

Žada daugiau kamerų

Komisariato atstovė pripažįsta, kad Panevėžyje kriminogeninę padėtį pagerintų daugiau įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų. Anot jos, kadaise užpuolimų ir plėšimų gausa garsėjusiosiose autobusų stoties prieigose situacija kardinaliai pasikeitė jose įrengus kameras.

Šiuo metu visame Panevėžyje tėra 16-iolika vaizdo stebėjimo kamerų. Tuo tarpu Visagine, turinčiame kone penkis kartus mažiau gyventojų, sumontuoti 75-i stebėjimo įrenginiai.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistas Arvydas Šatas tvirtina, jog jų plėtra numatyta ir Aukštaitijos sostinėje. Birželį rengiamasi tam skelbti viešųjų pirkimų konkursą. Tačiau kiek numatoma papildomai įrengti „miesto akių“, Savivaldybės atstovas tvirtina negalintis atsakyti, kol pirkimas nėra įvykęs.

Anot jo, dar nėra parinktos ir vietos naujosioms kameroms. Pasak A. Šato, dėl to bus tariamasi ir su policijos pareigūnais. Specialistas teigia, esą kamerų įrengimą riboja techninės galimybės – joms veikti reikalingas elektros tiekimas ir interneto ryšys.

Miesto parkuose nesaugu

Panevėžį sukrėtusi žmogžudystė – nebe pirmas nužudymas miesto parkuose per pastaruosius porą metų.

Pernai rugsėjo pabaigoje Kultūros ir poilsio parke nužudytas šunį vedžiojęs 55-erių vyriškis. Vėliau paaiškėjo, kad netoli gyvenantis 33-ejų panevėžietis girtas užsipuolė niekuo dėtą praeivį ir jį užmušė suduodamas į galvą ne mažiau nei dešimt smūgių. Atlikus stacionarią teismo medicinos ekspertizę buvo nustatyta, kad užpuolikas serga lėtiniu psichikos sutrikimu. Jam skirtas priverstinis gydymas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, griežto stebėjimo sąlygomis.

2015-ųjų rudenį Skaistakalnio parke du vaikinai čia sutiktą nepažįstamą žmogų uždaužė akmenimis ir pagaliais. Jaunuoliai, neblaivūs eidami per parką, pastebėjo netoli pėsčiųjų tako gulintį 43 metų vyrą. Uždaužę žmogų žudikai paliko jį gulėti ir nuėjo susitikti su draugais. Maždaug po pusvalandžio grįždami atgal jie egzekuciją pratęsė, o vėliau aukos kūną įmetė į netoliese tekantį Žagienės upelį. Vėliau teismo medicinos ekspertai nustatė, kad aukai buvo suduota daugiau nei keliolika smūgių į galvą bei kitas kūno vietas. Žmogus mirė nuo sunkios galvos traumos. Vienas iš žudikų nuteistas kalėti 8-is metus, kitas – 9-is.

Komentarai

  • Mieste plinta zoles vartojmas paaugliu tarpe ,uzgeria alkoholio ,tampa neprognozuojami.Bus dar visko …..

    • o komentatoriu tarpe debilizmas plinta. Niekuo neuzgeriant.

  • Rasoma , kad sulaikyti 3 , o kur ketvirtas ? juk buvo rasyta , kad ju buvo 4

  • kuo idomu dirba ketvirtojo tete

    • Atsakyti
  • Internetas-galu buti mobilus, elektra-jei stulpas yra, tai problemu nera. Ant Tilvycio g.ziedo statykite, uzkniso padangomis isartos vejos

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų