Įtariamas Pumpėnų žudikas už grotų (papildyta)

Įtariamas Pumpėnų žudikas už grotų (papildyta)

Panevėžio apylinkės teismas leido trims mėnesiams suimti dvidešimtmetį iš Pasvalio rajono, įtariamą nužudžiusį savo gimtųjų Pumpėnų bibliotekininkę. Prokurorų siūlyta kardomoji priemonė už nusikaltimą, sukrėtusį visą mažo ir jaukaus miestelio bendruomenę, yra maksimali.

Vėlų antradienio vakarą Panevėžyje, viešojoje vietoje, sulaikytas jaunuolis į teismą surakintas antrankiais atvestas ketvirtadienį po pietų. Beveik penkias paras iki sučiumpant policijai galimai lėbavęs savo aukos namuose, šį kartą vaikinas buvo nebylus. Ir jo advokatė negalėjo paaiškinti, kodėl jos ginamasis pasirinko tokį žiaurų kelią.

„Įtariamajam pareikštas įtarimas dėl tyčinio nužudymo. Jis apklaustas, prisipažino, įvykius dėstė gana nuosekliai. Nors ikiteisminis tyrimas vis dar pirminėje stadijoje, bet iš šiuo metu surinktų faktinių duomenų byloje galima spręsti, kad pagrindinis nusikalstamos veikos motyvas buvo siekimas užvaldyti nukentėjusiosios turtą“, – laukdamas teismo sprendimo kalbėjo prokuroras Donatas Skrebiškis.

Protu nesuvokiama žinia apie žiauriai nužudytą visų gerbiamą Pumpėnų miestelio bibliotekininkę V. Č. pasklido antradienio popietę. 55-erių moteris negyva rasta tame pačiame miestelyje savo namų malkinės sandėliuke. Ant jos kūno buvo matyti durtinių žaizdų.

Įtariama, kad auką sekė

Pumpėniškis nužudymo dieną, dar prieš sveiku protu nesuvokiamą nusikaltimą, buvo užsukęs į bibliotekininkės kiemą. Pasak prokuroro, galima įtarti, jog suimtasis planavo savo kraupius veiksmus ir laukė, kol namų šeimininkė grįš iš darbo Pumpėnų gimnazijoje. Ar jis buvo blaivus nusikalsdamas, pareigūnai dar negali atsakyti, bet sulaikant jo kraujyje alkoholio nenustatyta.

Tikslus nužudymo laikas bei detali jo fabula vis dar nustatinėjama. Kol kas žinoma tiek, kad Pumpėnų bibliotekininkė užpulta savo namų kieme tarp lapkričio 22 ir 23 dienų. Koks nusikaltimo įrankis panaudotas, ar auka mirė iš karto, ar prieš auką buvo padarytos kitos nusikalstamos veiklos, taip pat aiškinamasi.

„Visos versijos tiriamos“, – kalbėjo prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, po nužudymo aukos namuose dingo pinigų, aukso dirbinių. Kur šį grobį įtariamasis padėjo, kol kas nežinia.

Vietos gyventojai dar iki kraupios žinios apie sukrečiantį nusikaltimą pastebėjo, kad vaikinas ėmė puikuotis naujais daiktais: batais, mobiliuoju telefonu. Spėjama, kad šis buvo nukentėjusiosios. Būtent pagal telefono buvimo vietą policija greit ir surado įtariamąjį.

Tačiau ne tik tai atrodo keista – ketvirtadienį, kaip įtariama, nužudęs moterį, dvidešimtmetis dar beveik penkias paras galėjo vis grįžinėti į aukos namus. Juose kaimynai savaitgalį matė degant šviesas, buvo užkurta krosnis.

Prokuroras užsiminė, kad šioje makabriškoje viešnagėje galėjo dalyvauti ir daugiau asmenų.

Sulaikytas įtariamasis nesislapstė, nesipriešino. D. Skrebiškio teigimu, jei reikės, jam bus atliekama psichiatrijos ekspertizė. Nors vaikinas jau teistas už nusikaltimus nuosavybei ir turto sunaikinimą, jo psichika anksčiau nebuvo tirta.

Miestelis ruošiasi laidotuvėms

Pumpėnai jau savaitgalį laidos nužudytąją miestelio šviesuolę.

„Kalbėjausi su nužudytosios seserimi, kūną žadama atiduoti šiandien. Rytoj bus pašarvota mūsų miestelyje“, – ketvirtadienį „Sekundei“ kalbėjo Pumpėnų seniūnė Regina Rapkevičienė.

Mirusioji, anot jos, buvo labai gerbiama Pumpėnuose, čia gimė ir užaugo. Bibliotekininkę visi pažino kaip darbštų, rūpestingą ir atsakingą žmogų. Moteris aktyviai dalyvavo renginiuose, šventėse, pati jas organizavo. Todėl netektis itin sukrėtė gyventojus.

„Esame sukrėsti tokios beprasmės ir kraupios tragedijos. Visą savaitę negalime atsigauti, patikėti, kas nutiko. Kas ją pažinojo, iki šiol kalbėdami nesutramdo ašarų“, – žodžius sunkiai rinko seniūnė.

Anksčiau nužudyta moteris darbavosi žemėtvarkos srityje. Vėliau baigė mokslus ir pasinėrė į Pumpėnų kultūrinį gyvenimą. Dirbo miestelio ir Pumpėnų gimnazijos jungtinėje bibliotekoje, ten plušėjo viena. Kaip tik todėl po dingimo jos pasigesta ne iš karto.

„Penktadienį bibliotekininkė su rajono kolegomis turėjo dalyvauti seminare Pasvalyje. Dėl to, kad neatvyko, niekas nesureagavo. Jos neieškota ir savaitgalį, kai moteriai poilsio dienos. Kai kurie manė, kad ir pirmadieniais biblioteka nedirba. Kas galėjo pagalvoti, kad viskas baigėsi taip žiauriai“, – kalbėjo seniūnijos vadovė. Beje, jos darbovietė visai netoli nelaimingojo kiemo.

Padėjo ūkyje

Seniūnija pradingusios bibliotekininkės ėmėsi ieškoti jau antradienio popietę, kai sujudo moters brolis ir sesuo. V. Č. gyveno viena, vaikai emigravę į užsienį.

Seniūnė nusikaltimu įtariamą vaikiną pažįsta. Jį pažinojo ir pati velionė.

„Tas vaikinas gyvena Pumpėnuose su tėvais. Vienu metu šeima gyveno bibliotekininkės kaimynystėje. Jis pats nueidavo kaimynei padėti, malkų paskaldydavo“, – pasakojo R. Rapkevičienė.

Anot jos, jaunuolis niekur nedirbo. Vaikinas baigęs 10 klasių vietinėje gimnazijoje.

Be jo šeimoje augo dar du vaikai. Įtariamojo artimiesiems, pasak R. Rapkevičienės, skirta psichologų pagalba. Jos šiomis dienomis prireikė ir miestelio gyventojams.

„Kol teismas neįrodė, negalima teigti, kad vaikinas tikrai padarė nusikaltimą. Taip, jis prisipažino, bet gyvenime visko būna ir iš anksto spręsti nereikėtų“, – svarstė seniūnė, paklausta, ar miestelyje neįsivyravo baimė.

Prireikė psichologų

Su psichologais bendrauja ir Pumpėnų gimnazijos bendruomenė. Mokyklos direktoriaus Alvydo Matuzevičiaus teigimu, ir mokytojams, ir įtariamojo šeimai dabar ypač sunkus metas.

„Blogai jaučiamės, bandome atsigauti, kalbamės – kaip kitaip, juk buvo vietinis žmogus, kartu dirbo, planavo ir staiga nebėra. Susitaikyti sunku“, – kalbėjo A. Matuzevičius.

O suimtasis vaikinas tik prieš keletą metų dar vaikščiojo šioje mokykloje. Jaunuolis, pasak direktoriaus, turėjo bėdų dėl emocinių sutrikimų. Nors agresija jis nepasižymėjo, visgi nesugebėdavo suvaldyti pykčio priepuolių, mokytojams tokiais momentais su juo susikalbėti būdavo gana sudėtinga.

Paklaustas, kaip nepastebėjo dar penktadienį dingusios darbuotojas, direktorius aiškino, kad biblioteka kitame mokyklos pastato korpuse. Čia vadovas nesilanko kas dieną.

Penktadienį moters niekas neieškojo, nes žinojo apie jos kelionę į seminarą. O pirmadienį nesulaukę manė, jog mokymai galbūt iš tiesų turėjo įvykti po savaitgalio.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų