Į istoriją įeisiantis filmas

Į istoriją įeisiantis filmas

Ilgai lauktą  filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“  netrukus galės išvysti ir panevėžiečiai.  Tai  įtempto siužeto drama apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje – visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas.

 

1972 metų pavasarį, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė intriguojančios dramos herojė būsima aktorė Emilija. Tačiau viskas pasisuka netikėta linkme. Jai, į Kauną atsivežusiai bene didžiausią savo gyvenimo paslaptį tenka kovoti ne tik už savo, bet ir draugų likimus.

O pats gyvenimas čia toli gražu neprimena to, apie kurį svajojo mergina. Išdavystės ir kaip žaibas trenkusi meilė padės jai išsaugoti ne tik savo paslaptį, bet ir gyvybę. Tačiau vardan to, kuo tiki, mergina gali pasiryžti bet kam.

„Tai neabejotinai įeis į Lietuvos kino istoriją. Režisieriui pavyko filmo idėja uždegti milžinišką būrį žmonių, tame tarpe ir aktorius, kurie filmavimo aikštelę dažnai palikdavo su ašaromis akyse. Neabejojame, kad tą ypatingą atmosferą pajutę žiūrovai išgyvens tikrąją kino magiją“, – sako filmo prodiuserė Živilė Gallego.

Netgi filmo plakato fotografavimas tapo unikaliu reiškiniu. Plakato fotosesija, kurios metu buvo atkurta 1972-ųjų masinės demonstracijos už Lietuvos laisvę scena, vyko Pasaulio Lietuvių Jaunimo Susitikime praėjusių metų liepos mėnesį.

„Plakate pavyko užfiksuoti per 200 lietuvių iš viso pasaulio. Norėjome, kad atkurtoje, istoriškai svarbioje lietuviams scenoje nusifotografuotų žmonės, kuriems kovos už Lietuvos laisvę tema būtų itin artima. Galbūt primintų jų pačių dramatiškas šeimos istorijas, tėvų ir senelių pasakojimus apie sunkų kelią į laisvę“, – pasakoja filmo režisierius Donatas Ulvydas.

Vasario 23 dieną, į kino centrą „Garsas“, dramos pristatyti atvyks režisierius D. Ulvydas, pagrindinė aktorė Ieva Andrėjavaitė, prodiuserė Ž. Gallego ir kiti.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų