Kelininkams užvėrus visus įvažiavimus į Statybininkų gatvę, Savivaldybė tvirtina daranti žygius, kad daugiabučių gyventojams būtų atvertas privažiavimas iš Klaipėdos gatvės pusės. M. Garucko nuotr.

Iššūkis – sugrįžti į namus

Iššūkis – sugrįžti į namus

 

Vienai po kitos Panevėžio miegamųjų rajonų gatvėms virstant statybų aikštelėmis, gyventojams ir Savivaldybei iššūkiu tampa privažiavimas prie apkasuose likusių daugiabučių. Valdininkai tvirtina numatę naują, laikiną, įvažiavimą į vienos tankiausiai apgyvendintų mieste Statybininkų gatvės namus.

Joje triūsiant kelininkams, čia gyvenantieji jau kurį laiką įvažiuoti gali tik iš vienos – Dariaus ir Girėno gatvės pusės. Įvažiavimą iš F. Vaitkaus gatvės užtvėrę žvyro kalnai.

Šiomis dienomis metalo segmento tvora su įvažiuoti draudžiančiu ženklu iškilo ir nuo Dariaus ir Girėno g. pusės.

Ją išvydusi vakare į namus Statybininkų g. 13-ajame grįžtanti Vida apstulbo.

„Gerai, kad dalis gatvės dar neiškasta – nepaisydama ženklo įvažiavau į kiemą. Bijau, kad kitą dieną iš jo nebeišvažiuosiu“, – sunerimo Vida.

Tuo pačiu įvažiavimu naudojasi ne tik Statybininkų g. 13, 15-as, bet ir dar keletas penkiaaukščių. Šiuo metu tai vienintelė galimybė jų gyventojams privažiuoti arčiau savo namo.

Baisu likti spąstuose

Kelininkams apribojus įvažiavimą į Statybininkų gatvę iš abiejų jos pusių, žmonės susirūpino, ar neatsidurs savotiškuose spąstuose.

„Kad gatvę reikia tvarkyti, sutinku. Turėsime ją patogią ir gražią. Bet jei per visą remonto laiką negalėsime patekti į kiemus, bus kažkas baisaus. Aš pati sveikatos neturiu, iš sodo parsivežtų gėrybių per kiemus iki namų nenusinešiu. O kas, jei greitajai ar ugniagesiams prireiks skubiai prie kurio daugiabučio privažiuoti“, – baiminosi Vida.

Sunerimusi panevėžietė net apėjo mikrorajoną, ieškodama, iš kurios dar pusės automobiliu galėtų privažiuoti prie namų. Vida sako radusi vienintelį tarpą, pro kurį pralįstų mašina, – pėsčiųjų taką, vedantį tarp „Žaros“ turgaus ir devynaukščio. Tačiau ir šis užtvertas metaliniais strypais.

„Gal tuos stulpus nupjautų, kad bent iš Klaipėdos gatvės pusės galėtume įvažiuoti, nes dabar tai nors parašiutu namo leiskis“, – prieš pradedamą Statybininkų gatvės remonto antrąjį etapą išeitį Savivaldybei siūlė Vida.

Suplanavo laikiną įvažiavimą

Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas tvirtina, kad iš pagrindų remontuojamos gatvės gyventojai neliks atskirti nuo pasaulio.

Anot jo, visiškai uždarius eismą Statybininkų gatve, į jos daugiabučių kiemus rengiamas laikinas įvažiavimas iš Klaipėdos gatvės pusės.

„Už Klaipėdos g. 118-ojo namo bus padarytas laikinas įvažiavimas, kad, pravažiavus pro Klaipėdos 120, 112-ąjį namus, būtų galima patekti į Statybininkų 13 ir 15-ąjį. Jau kalbama su Klaipėdos gatvės bendrijų pirmininkais dėl pravažiavimo per jų daugiabučių kiemus. Einame, sprendžiame ir žiūrime, kaip padaryti kiek įmanoma geriau. Mums irgi svarbu, kad prie namų galėtų privažiuoti gyventojai, greitoji, gaisrinė, aptarnaujantis transportas, kad vaikų darželis neliktų atskirtas“, – teigė D. Linkonas.

Anot jo, problemų dėl įvažiavimo į daugiabučių kiemus iškilo tik vienoje Statybininkų gatvės pusėje. Kitoje numatyta pakloti rekonstruojamo pėsčiųjų ir dviračių tako pagrindus ir, uždarius visą Statybininkų gatvę, automobiliams bus leista jais važiuoti, kad gyventojai patektų į kiemus.

Remontą baigs kitąmet

Iš esmės rekonstruota Statybininkų gatvė jau kitąmet turėtų atrodyti visiškai kitaip nei iki šiol. Numatyta ne tik perkloti asfaltą, bet ir įrengti pėsčiųjų, dviračių takus, pakeisti apšvietimą, įrengti „kišenes“ automobiliams stovėti.

Pasak D. Linkono, šiuo metu jau atlikta 25 proc. darbų.

Šiais metais planuojama jų atlikti 80 proc. – įrengti gatvės pagrindą ir pakloti apatinį asfalto sluoksnį. Savivaldybės atstovo teigimu, eismą Statybininkų gatve numatyta atnaujinti lapkričio pabaigoje.

Kitąmet gatvę vėl planuojama uždaryti ne ilgiau nei savaitei, kol bus paklotas viršutinis asfalto dangos sluoksnis.

Kapitalinis gatvių remontas šiais metais pradėtas Pušaloto gatvėje, bus tvarkoma ir Molainių gatvė nuo Projektuotojų gatvės iki paties galo.

Pasak D. Linkono, po remonto visos šios gatvės atrodys taip pat moderniai, kaip 2016-ųjų pabaigoje baigta rekonstruoti J. Tilvyčio gatvė.

Komentarai

 • Kaip baisu kad laikiną įvažiavimą įrengs! Iš siaubo apalpti galima! Baikite tas gatves remontuoti, man ir nutriušusios labai geros, labai mielos, labai savos iki kaulų smegenų!

  • Atsakyti
 • Ponia Vida iš medžio iškrito? Apie gatvės remontą ir uždaromą gatvę žinojome nuo rugpjūčio mėnesio. O dabar – „apstulbimas“, kad nuo Vaitkaus gatvės iki Statybininkų 13 namo PĖSTUTE bus priversta NET šimtą metrų paeiti, nuo Klaipėdos gatvės šimtas penkiasdešimt metrų. Beje, vakar jau padarytas laikinas įvažiavimas iš Klaipėdos gatvės. Gali jau p. Vida „at-stulpti“.

  • Atsakyti
 • Nereikia apsimest- Bronei niekad nieks neitinka nei name nei darbe nei mieste.aciu savivaldybes vadovams, kad isgirdot musu namo pasiulyma ir ivaza irenget- tikemes visam laikui ir mes nebedusim nuo Klaipedos g. namu transporto.Aciu.

  • Atsakyti
 • Galėtų policija rimčiau užsiimti prie 13 ir 15 namo kurie mašinas ant šaligatvio stato ne tik pravažiuoti ir praeit neimanoma

 • Reikia tiketis, kad po remonto bus daugiau aiksteliu gatveje ir musu kiemuose sumazes eismo intensivumas.juk mums vien darzelio uztenka

  • Atsakyti
 • Ką padaryti-prieš 20metu nebuvo numatyti tokie srautai mašinų. Ir tu mašinų bus tik daugiau.Taip kad kažką daryti reikia

  • reikia gyventojams susimest pinigeliu ir pasididint kiemuose parkavimo vietu skaiciu. Ir problemos neliks.

 • Nepraplesi kiemo nei pinigais nei kvailais siulymais

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų