(T. Markelevičiaus nuotr.)

Išminuotojus apstulbino pragręžtas sprogmuo

Išminuotojus apstulbino pragręžtas sprogmuo

Gavus iškvietimą apie aptiktą sprogmenį, į Perekšlių kaimą sulėkusios specialiosios tarnybos liko apstulbusios: artilerijos sviedinį jau buvo išardęs naivus drąsuolis.

Apie pačiame kaime, Taikos gatvėje, rastą sprogmenį Bendrajam pagalbos centrui ketvirtadienį pranešė vietos gyventoja. Moteriai įtarimų sukėlė keistas daiktas, padėtas greta elektros stulpo visai šalia krepšinio aikštelės.

Į Perekšlius suvažiavo didelės specialiųjų tarnybų pajėgos – ugniagesiai-gelbėtojai, policija, greitosios medicinos pagalbos ekipažas. Pavojinga teritorija aptverta, iškviesti išminuotojai.

Į Perekšlius atvykus J.Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojams, operacijos finalas buvo netikėtas. Nustatyta, kad ant kojų specialiąsias tarnybas sukėlęs sprogmuo nebepavojingas. Pasirodo, 50 mm artilerijos sviedinį kažkas jau buvo išardęs. Ant jo netgi buvo matyti gręžimo žymės. Tai gerokai nustebino išminuotojus. Mat sprogmenį sumanęs ardyti naivuolis gerokai rizikavo ne tik savo sveikata, bet ir gyvybe. Ardydami panašius sprogmenis žmonės ne kartą yra sunkiai sužaloti ar net žuvę.

J.Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai per pastarąją savaitę į Panevėžio rajoną vyko jau antrąkart.

Praėjusį šeštadienį labai pasisekė vyrams, ieškojusiems metalo Žaliojoje girioje netoli Stumbriškio kaimo. Jei jų aptikta Antrojo pasaulinio karo laikų 100 kg svėrusi bomba būtų sprogusi, skeveldros būtų išlaksčiusios maždaug poros kilometrų spinduliu.

Vyrai bombą aptiko metalo ieškikliui vienoje vietoje sureagavus į po žeme esantį metalą. Vyrai puolė kasti, o aptikę sprogmenį dar sugebėjo jį iškelti. Suvokę, ką rado, suskubo skambinti Bendrajam pagalbos centrui.

Kadangi galingas sprogmuo rastas pavakare, atvažiavę išminuotojai nusprendė jį sprogdinti sekmadienio rytą. Ekskavatoriumi iškasus maždaug 3 metrų duobę, bomba buvo į ją įkelta. Per visą naktį miške prie sviedinio budėjo policija, o paryčiais jis buvo susprogdintas.

Komentarai

  • Nu bet ir atsiranda kvailių. Kai kartą liks sužalotas, pasimokys.

  • Marius yra kietas !

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų