Išleistuvių dovana – nuobauda

Išleistuvių dovana – nuobauda

Paskutinius mėnesius Muzikos mokyklos direktoriaus kėdėje skaičiuojantis Gvidas Vilys išleistuvių proga dar gali sulaukti ir nuobaudos. Savivaldybės darbo grupė, išnagrinėjusi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadas dėl G. Vilio supainiotų viešųjų ir privačių interesų, merui siūlo direktorių nubausti pastaba.

Darbo grupei vadovavusi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduoja Sandra Jakštienė pripažįsta, kad nuomonės, kaip vertinti giminaičius mokykloje įdarbinusį G. Vilį, išsiskyrė, tačiau švelniausia bausmė siūloma atsižvelgus, jog per ketverius metus, kiek vadovauja mokyklai, direktorius nėra turėjęs nuobaudų. Per tiek laiko G. Vilys iš įstaigos steigėjos Savivaldybės nėra sulaukęs ir padėkų.

Pats direktorius nebuvo kviečiamas pasiaiškinti darbo grupės nariams. Pasak S. Jakštienės, jiems pakako vadovo pasiaiškinimo raštu merui po to, kai VTEK pripažino G. Vilį savo vadovaujamoje įstaigoje besitvarkiusį kaip pats nori ir supranta, bet ne kaip leidžia įstatymai.

Etikos sargai nustatė, kad, nepaisydamas kilusio interesų konflikto, G. Vilys nuolat sprendė Panevėžio muzikos mokykloje dirbančios brolienės Jūratės Vilienės tarnybos klausimus ir priėmė sprendimą dėl laikinai dirbusio brolio Remigijaus Vilio. Mokyklos vadovas taip pat pasirašė keletą patalpų nuomos ir atlygintinų paslaugų sutarčių su savo paties įsteigta asociacija „Aukštaičių kultūros draugija“, kurioje veikiančio kolektyvo vadovė ir aktyvi narė yra jo sutuoktinė.

Pasak S. Jakštienės, skirti G. Viliui pastabą siūloma taip pat atsižvelgus, kad supainiojęs viešuosius ir privačius interesus jis gal ir padarė gera giminaičiams, bet nenuskriaudė mokyklos – ši finansinės žalos nepatyrė.

Reorganizacijos neatsisakoma

Ar G. Vilio ketverių metų vadovavimo Muzikos mokyklai pabaiga bus paženklinta nuobauda, nuspręsti turės meras Rytis Račkauskas. Jis sako dar nespėjęs susipažinti su darbo grupės siūlymu, tačiau matantis, kad mokykloje „situacija nėra gera“.

„Pažeidimai, kuriuose nustatė VTEK, direktoriui garbės nedaro, ir joks vadovas neturėtų taip elgtis“, – konstatavo meras.

Anot jo, Muzikos mokyklą skaldo vidiniai konfliktai ir aiškios dvi priešiškos stovyklos. R. Račkausko nuomone, būtent takoskyra mokyklos bendruomenėje, o ne Savivaldybės planuotas Muzikos ir Dailės mokyklų sujungimas galbūt yra esminė priežastis, kad G. Vilys apsisprendė, pasibaigus mokslo metams, trauktis iš direktoriaus pareigų.

„Pas mane seniai vaikščiojo delegacijos iš abiejų konfrontuojančių pusių. Situacija brendo. Etikos komisijos išvados dėl direktoriaus viešųjų ir privačių interesų supainiojimo tebuvo pūlinio trūkimas“, – mano meras.

G. Vilys merui prašymą trauktis įteikęs dar vasarį, politikams eskaluojant klausimą dėl Muzikos ir Dailės mokyklų sujungimo. Nors dabar apie tai nebekalbama, R. Račkauskas tvirtina, kad to negalima sieti su G. Vilio pasitraukimu – mokyklų pertvarka tik pristabdyta.

„Reorganizacijos nei atsisakyta, nei ji eskaluojama. Iškilo aspektų, kuriuos derėtų nuodugniau apsvarstyti. Mes tikrai nenorime to dalyko skubinti, skirtingai nuo bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos. Nėra šitos dvi mokyklos nešančios miestui didelius nuostolius, bet matome galimybę, kad lėšos galėtų būti tvarkomos efektyviau. Prie šito klausimo grįšime. Nebūtinai jungiant. Reikia pamodeliuoti situaciją, nes nebuvo įvertinti visi variantai“, – teigė meras.

Anot jo, gali būti galvojama apie Muzikos arba Dailės mokyklos plėtrą.

Gelbėjo tvarkaraštį

Mero sprendimo laukiantis G. Vilys tvirtina nė nežinojęs, kad buvo sudaryta darbo grupė jo poelgiams įvertinti. Tačiau neketina ginčyti nuobaudos. Direktorius pripažįsta nusižengęs įstatymui, tačiau tikina įdarbindamas artimuosius nesiekęs naudos nei sau, nei jiems.

„Už kiekvieną prasižengimą turi būti atpildas. Neturiu teisinio išsilavinimo, o kai kurių įstatymų taikymas reikalauja atidesnio įsigilinimo ir žinojimo. Neįsigilinau, maniau, kad užtenka tik deklaruoti savo interesus, o paskui supratau, kad turėjau nusišalinti“, – neprieštarauja G. Vilys.

Didžiausia savo klaida direktorius vadina, kad įdarbindamas giminaičius, nesikreipė, kaip reikalauja įstatymas, į Panevėžio merą rekomendacijos, kaip elgtis tam tikrose situacijose. G. Vilys aiškina skubėjęs, nes reikėjo greitai suktis iš padėties – susirgus vienam mokytojui ir neradęs, kuo jį pakeisti, kad netektų koreguoti pamokų tvarkaraščio, skubiai dviem pamokoms per savaitę laikinai įdarbino brolį. Anot G. Vilio, brolienė, turinti mokytojos ekspertės kvalifikaciją, prieš kurį laiką Muzikos mokykloje irgi buvo įdarbinta tik porai pamokų per savaitę, nes nesurasta, kas pavaduotų į dekretines išėjusios mokytojos. Praėjusią vasarą G. Vilio brolienė Muzikos mokykloje gavo ir nuolatinį fortepijono mokytojos darbą. Direktorius tvirtina su tai nesusijęs – brolienė įdarbinta kaip laimėjusi konkursą, su ja darbo sutartį pasirašiusi pavaduotoja, o pats tuo metu atostogavęs.

Nors G. Vilys savo sprendimą aiškina noru greitai suktis iš keblios situacijos ir rūpinimusi mokykla, vis dėlto miesto vadovus pasiekė mokytojų skundai dėl direktoriaus savivalės.

Nepriėmė permainų

Prašymą merui atleisti iš mokyklos vadovo pareigų G. Vilys įteikęs likus kone pusmečiui iki išėjimo datos. Tokį ankstyvą pranešimą direktorius aiškina ne bandymu užbėgti viešuosius ir privačius interesus narpliojusiems etikos sargams, bet išsiskyrusiu savo ir mero požiūriu į mokyklos valdymą.

Muzikos mokyklos bendruomenė kitais mokslo metais turėtų sulaukti ne tik naujų mokinių, bet ir naujo direktoriaus. T. Šiaudinio nuotr.

G. Vilys neneigia, kad Muzikos mokykloje situacija įtempta, tačiau dėl to kaltina ir miesto vadovus, esą nuolaidžiaujančius besiskundžiantiems mokytojams. Neva tokių nepatenkintųjų randasi dėl to, kad jis siekiantis permainų sustabarėjusioje mokykloje.

„Darydamas bet kokį judesį mokykloje, neišvengiamai turi sukelti konfliktą. Žmonės buvo įpratę ko nors nedaryti. Kai atėjo laikas keistis, kilo nepasitenkinimo banga, išsiliejusi mero kabinete“, – pasakojo G. Vilys.

Dalis kolektyvo, nepatenkinto jo vadovavimo metodais, kreipėsi pagalbos į merą.

Direktorius įsitikinęs, kad miesto vadovas neturėjo kištis į švietimo įstaigos vidaus reikalus ir stotis besiguodžiančiųjų pusėn.

„Mokyklose turi būti vadovaujamasi efektyvumo principu, o ne komfortiškų sąlygų sudarymu darbuotojams. Kai kyla konfliktas ir meras palaiko žmones, norinčius komforto, bet ne rezultatyvumo, atsiranda praraja. Meras galvoja, kad mokykloje turi būti ramu ir visi patenkinti, bet dideliame kolektyve taip nebūna“, – įsitikinęs G. Vilys.

Anot jo, suvaldyti situacijos susipriešinusiame kolektyve neįmanoma, jei įsikiša politika.

„Ką direktorius gali suvaldyti, jei nepatenkintas mokytojas gąsdina pasiskųsti merui. Čia ne rimtas darbas, o košė“, – įvertino mokyklos vadovas.

Nuo birželio 30-osios direktoriaus pareigas paliekantis G. Vilys teigia dar nesvarstęs, ką vėliau veiksiantis, bet ir nedarantis iš to dramos.

„Dalyvausiu konkursuose, veiklos yra daug“, – sako direktorius.

Komentarai

 • Ar jums reikia paskolą? Jei taip! Kontaktinė vandenyno Finansai ir Paskolos Limited ®for mažų ir didelių paskolų suma. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma. Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu oceanfinance459@gmail.com Mes taip pat suteiks iš. Lt 5 tūkstančių svarų 100 milijonų svarų asmenų ir įmonių, kredito yra atvira visiems, nepriklausomai nuo tautybės.

  • Atsakyti
 • Kažkaip toje mokykloje, atrodo, ramybe ir darna nekvepia. Nebūtų pareiškimo išeiti, abejoju, ar su pastaba prasisuktų.

 • VTEK nustatyti pažeidimai direktoriui garbės nedaro, o kaip reikalai su mero garbe? Ar tenkindamas kelių tinginių mokytojų kaprizus nedaro sau gėdos visuomenės akyse?

  • Atsakyti
 • Kaip Stalino laikais-kelių intrigančių pagalba sukurpė politinę bylą,privertė išeiti savo noru!Nesvarbu nei nuveikti darbai,nei daugumos kolektyvo nuomonė.

 • Gvidas Vilys atsakingas ir pareigingas vadovas visada siekiantis efektyvaus darbo ir rezultatų. Gaila, kad miesto valdžia pasidavė eilinėms, visada nepatenkintų pedagogų, intrigoms… Sėkmės ir ištvermės vadovui.

 • Neringa ar tikrai čia rašai juk buvai padavusi prašymą išeiti iš mokyklos ,neapsikentus nuolatinio Vilio rėkimo?

 • na didžiausi G.Vilio gebėjai tai terorizuoti jam nepatinkančius darbuotojus čia jis tiesiog nepralenkiamas ,užtenka pasidomėt kokia darbuotojų kaita ir viskas aišku

 • Nesidomėk, Petrai, nesidomėk. Ir taip visas miestas veikėją žino. Ar pirma įstaiga?

 • tas rėksnys ir jėgą panaudoja kaip vadovavimo priemonę

 • Stebitės kad vaikai tyčiojasi , o ką daro žurnalistai spaudoje ? Tyčiojosi, tyčiojosi iš Šileikio, dabar iš Vilio.Kas sekantis?
  Parašys apie tai 5 kartus.,gėda skaityt apie 2 val problemą.Ši mokykla turėtų būti privati ir vaikai su tėvais rinksis mokytojus.

 • Šiais laikais vadovas už pakeltą balsą jau turėtų lėkt lauk, ne tik už įdarbintus gimines.

 • Didesnio aferisto ,melagio ir chamo būtų sunku ir atrasti kaip veikėjas G.Vilys.

  • Atsakyti
 • Sveiki !

  Reikia teisėtų ir greitų paskolų paslaugų?

  Prašau dabar ir skubiai gauti savo pinigus!

  * Pozicija nuo 5000 iki 50 milijonų
  * Pasirinkite nuo 1 iki 30 metų grąžinti.
  * Lankstūs paskolos terminai.

  Visi šie ir daugiau, prašome susisiekti su mumis.

  Pilnas vardas: ……….
  Telefono numeris:…….
  Mėnesinės pajamos: ………….
  Šalis ………………………….
  Paskolos paskirtis ………..
  Reikalinga suma ……………..
  Paskolos būklė …………
  Trukmė: ………………………

  Susisiekite su mumis el. Paštu: thompson.loanservice@gmail.com
  Susisiekite su kreditu Speedy dabar !!!

  • Atsakyti
 • The loan was approved quickly . I was in urgent need of money as I wanted money for my medical treatment purpose . Bajaj Served me like god and now are like god to me because they helped me in my need . Bajaj is the best finance company in India . I will recommend everyone to take loan from Bajaj Finserv as they treat their customers as a valuable gems. They have very good and experienced team. So,everyone go for Bajaj closing your eyes. E-mail: 24hourspaydayloan@gmail.com

  Thank you Baja

  • Atsakyti
 • Geros dienos metu mes siūlome paskolą asmenims ir įmonėms, ieškančioms skubios paskolos verslo pradžiai, verslo plėtrai, auto paskolai, studentų paskolai ir kt. mes taip pat siūlome trumpalaikių ir ilgalaikių paskolų paskolą tiek įmonėms, tiek asmenims investuotojams ir tt Atsakykite mums elektroniniu paštu, norėdami gauti daugiau informacijos pastord238@gmail.com

  • Atsakyti
 • Sveiki,
  Ar jums reikia skubios paskolos? Ar esate skolingas? Ar turite blogą kreditą? ar bankai atmetami, ar jums reikia paskolos, kad pradėtumėte savo verslą? Mes suteikiame paskolas žmonėms, nepaisant jų blogų / blogų kredito balų. Mes suteikiame tiek verslo, tiek asmenines paskolas, kurių ilgalaikė ir trumpalaikė trukmė yra jūsų pasirinkta, su maža palūkanų norma 2% per metus asmenims ir įmonėms. Mūsų paskolų programuotojas yra greitas ir patikimas, taikomas šiandien ir gauna jūsų momentinį atsakymą. Mūsų paskolos yra gerai apdraustos, 100% garantuotos ir klientai užtikrina maksimalų saugumą. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su mumis per mūsų el. Pašto adresą: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
  El. Paštas: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
  Ponia Magret james MD / generalinis direktorius

  • Atsakyti
 • HAI BISOGNO DI FINANZA 100%? Diamo prestiti con un tasso di interesse conveniente del 3,00%

  Sei un uomo d’affari o una donna? Sei in un pasticcio finanziario. Hai bisogno di un prestito per avviare una piccola scala e una media impresa? Hai un basso punteggio di credito e hai difficoltà a ottenere prestiti in conto capitale da banche locali e altri istituti finanziari? I candidati interessati dovrebbero contattarci via e-mail: 12345js1900@gmail.com

  • Atsakyti
 • Aš esu registruotų paskolų teikėjas iš Rusijos Federacijos, aš skolinau įmones ir asmenis visai pasaulio daliai už mažą ir prieinamą 2% palūkanų normą. Jei banko finansų įstaiga paskolą atsisakė dėl vienos ar daugiau priežasčių, ar esate finansiškai nuslopintas ieškant verslo paskolos, asmeninės paskolos, hipotekinės paskolos, automobilių paskolos, studentų paskolos, skolos konsolidavimo paskolos, neužtikrintos paskolos ir rizikos kapitalo? Susisiekite su mumis šiandien per: unicreditloantransferplc@mail.ru per Whats App Number +1 (845) 731 5341

  • Atsakyti
 • Mes esame komercinės organizacijos, patvirtinusios kredito įstaigą – investicinių paslaugų teikėją iš finansinės priežiūros institucijos, kurios patvirtinimo numeris yra 11475 nuo 2001 metų. Mes siūlome įvairias paskolas jūsų įrangos projektų finansavimui. Jūsų automobilio pirkimo projektai (automobilio kreditas, laivų kreditas, automobilio nuoma ar keturkampis kreditas, jūsų renginiai (vestuvių kreditas ar gimimo kreditas), kelionės ar bet kokios kitos rūšies paskolos, kurių suma bus nuo 2000 € ir 20 000 000 eurų už įdomią 3% ir 4,5% per metus kainą, priklausomai nuo prašomos sumos. Nedvejodami atlikti kredito modeliavimo, kad sužinotumėte daugiau apie mūsų pasiūlymo sąlygas: adrianaluther23@gmail.com

  • Atsakyti
 • Sveiki visi. Aš mačiau komentarus iš žmonių, kurie jau gavo paskolą iš „ANGGA DIMAN“, tada aš nusprendžiau kreiptis pagal jų rekomendacijas, o prieš kelias valandas aš patvirtinu savo asmenine banko sąskaitą iš viso 30 000 eurų, kuriuos prašiau. Tai tikrai puiki naujiena, ir aš patariu visiems, kuriems reikalinga reali paskola, kreiptis per savo el. Laišką (anggadiman1@gmail.com). Dabar esu patenkintas, kad gavau paskolą, kurios prašau

 • We are project funder as well as financial lender,We have BG/SBLC, specifically for BUY/LEASE at a leasing price value Issuance by HSBC London and other 25 top AA rated Bank in Europe, Middle East or USA. We also secure funding.

  Our BG/SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing, please let me know if you are interested in any of our services, by providing you with yearly renewable leased bank instruments. We work directly with issuing bank lease providers, this Instrument can be monetized on your behalf for 100% funding.

  FOR LEASING OF BG/SBLC
  MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M
  LEASING FEE = 4%+1%

  FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC
  PRICE = 32%+1%
  MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M

  Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

  Contact : Mr. Raymond Doison
  Contact Email: crusaderbroker.bgassurance@gmail.com
  skype:crusaderbroker.bgassurance@gmail.com

  • Atsakyti
 • Aš galėjau sumokėti savo skolą su paskola, kurią gavau iš theodore jameson. taip pat galite susisiekti su juo dėl paskolos. jo tiesioginis el. laiškas yra: theodorejamesonfinance@gmail.com arba parašykite jį ant „whatsapp“ +12512704243

  Remigijus iš Kretingos, Lietuva

  • Atsakyti
 • Aš galėjau sumokėti savo skolą su paskola, kurią gavau iš theodore jameson. taip pat galite susisiekti su juo dėl paskolos. jo tiesioginis el. laiškas yra: theodorejamesonfinance@gmail.com arba parašykite jį ant „whatsapp“ +12512704243

  Remigijus iš Kretingos, Lietuva

  • Atsakyti
 • Ar jums reikia paskolą? Jei taip! Kontaktinė vandenyno Finansai ir Paskolos Limited ®for mažų ir didelių paskolų suma. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma. Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu michalhale06@gmail.com Mes taip pat suteiks iš. Lt 5 tūkstančių svarų 100 milijonų svarų asmenų ir įmonių, kredito yra atvira visiems, nepriklausomai nuo tautybės.

 • Mano vardas Valeria Marco prieš 6 mėnesius, mano verslo žlugimas, aš neturėjau vilties, kad mano verslas vėl atsidurtų. Bandžiau pasiskolinti pinigus iš banko, bet neturėjau pakankamai pinigų mano kreditinėje kortelėje ir jokios nuosavybės kaip užstato paskolai gauti, tada labai artimas mano draugas „Camila Diego“ supažindino mane su tikruoju paskolos davėju internetu. GINA MORGAN LOAN COMPANY LTD. Šios moters paskolos bendrovė galėjo suteikti 160 000 eurų paskolą be jokios nuosavybės kaip įkeitimo ar kredito kortelės, tačiau ji man davė pasitikėjimą. Taigi, mano draugai pasakė sau, kodėl aš esu savanaudis, todėl nusprendžiau pasidalinti šia informacija su visais. Jei jums reikia paskolos iš patikimos paskolos skolintojo, susisiekite su Gina Morgan per savo el. Laišką: ginamorganloancompany@gmail.com

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (25)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų