Gamykloje „IOCO Packaging“ KTU universiteto studentai – dažni svečiai. Ne vienerius metus trunkanti mokslo ir verslo partnerystė subrandina ir bendrus darbus.

„IOCO Packaging“ verslo sėkmės raktą kuria kartu su mokslininkais

„IOCO Packaging“ verslo sėkmės raktą kuria kartu su mokslininkais

Visai neseniai vienoje moderniausių Baltijos šalyse polimerinių plėvelių su fleksografine spauda pakuočių gamybos įmonių UAB „Ioco Packaging“ lankėsi Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) industrinių technologijų vadybos studentai kartu su „Erasmus+“ programos studentais iš Čekijos bei Turkijos. Vizito metu įmonės darbuotojai – fakulteto alumnai pristatė ne tik savo darbo specifiką, bet pasidalijo būti laimingam filosofija.

Studentus užkrėtė pozityvumas

Panevėžyje įsikūrusi moderni gamykla investuoja ne tik į gamybinių pajėgimų didinimą. Įmonė jaučiasi socialiai atsakinga už mokslo ir verslo stiprų dialogą, todėl jos durys plačiai atvertos universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų studentams. Tikslas – bendri projektai ir noras parodyti jaunimui, kad jų svajonės, popieriuje sugulę projektai gali tapti kūnu čia, Panevėžyje, gamykloje, kuri technologijomis lenkia laiką tik dėl to, kad atvira inovacijoms ir būti laimingam filosofija užsikrėtusiems darbuotojams.

„Didžiausią įspūdį padarė KTU alumnų atsidavimas organizacijai, kuriai atstovauja ir jų pačių požiūris į mūsų apsilankymą. Mes pamatėme konkrečius pavyzdžius, kaip paskaitose girdėta LEAN koncepcija diegiama praktiškai įmonėje. Ir tai geriausiai iliustruoja studentės Inetos Valker mintis: „Tikrai norėčiau dirbti tokioje įmonėje.“ Taigi studentai „IOCO Packaging“ mato kaip geriausią sėkmingos ateities projekciją“, – po apsilankymo gamykloje įspūdžiais dalijosi KTU PTVF docentė Aušra Repečkienė.

Įmonėje apsilankiusi KTU PTVF dėstytoja Diana Micevičienė teigė, kad jai įspūdį padarė kolektyvo užsidegimas ir tikėjimas tuo, kas daroma: „Žmonės – lojalūs, atsakingai priimantys iššūkius, atviri aplinkai, savininkiškai, gerąją šio žodžio prasme, žvelgiantys į perspektyvą. Jokių žvalgymųsi atgal. Absoliutus motyvuojantis pozityvas užkrečia ir besilankančiuosius.“

Darbus brandina pasitikėjimas ir tikėjimas

Mokslininkės pažymėjo, kad verslo ir mokslo partnerystė – ne skambios frazės, o konkretūs darbai, nešantys naudą ir mokslui, ir verslui. Išplėstinės praktikos, seminarai, galimybė studentams lankytis verslo įmonėse yra būtina partnerystės formavimosi dalis. Tai, kad studentai laukiami vienoje moderniausių Baltijos šalių pakuočių gamykloje, – geriausias bendradarbiavimo pavyzdys. Studentai sutikti ne formaliai, įmonės funkcionavimą jos darbuotojai aiškino keliais atžvilgiais: technologiniu, vadybos, projektų, kokybės.
„KTU Panevėžio fakulteto ir bendrovės „IOCO Packaging“ partnerystė trunka daugiau kaip penkerius metus. Ją skatina ir palaiko KTU alumnė, įmonės eksporto plėtros vadovė – Drąsutė Burbienė. Ji kiekvienais metais rudens semestre dalijasi savo profesine patirtimi, pavyzdžiais iliustruoja, kaip ir kiek reikia dirbti, kad įmonė pasiektų planuotus rezultatus, konsultuoja studentus projektinių darbų klausimais. Partnerystė priklauso ir nuo žmogiškų santykių, užsimezgusių tarp dėstytojo ir studento. Kuriamas pasitikėjimas ir tikėjimas augina ir brandina bendrus darbus“, – įsitikinusi docentė A. Repečkienė.

Pavyksta, jei esi laimingas

Įmonės „IOCO Packaging“ generalinis direktorius Gvidas Drobužas džiaugiasi, kad ne tik Panevėžio studentai ir jų dėstytojai vis dažniau užsuka į gamyklą. Karjeros galimybėmis domisi jaunimas iš Lietuvos ir užsienio. „Kad ir kaip būtume užsiėmę tiesioginiais darbais, laiko studentams, moksleiviams visad rasime. Šiandien jie – smalsūs ekskursantai, kuriems įdomu, kaip gimsta duonos ar cukraus pakuotė. Ryt jie – mūsų kolegos, kurie tobulins tai, ką padarėme mes. Kurs ir pralenks mus realizuodami idėjas. Dėl ateities verta stengtis“, – sakė G. Drobužas. Jo nuomone, labai svarbu suprasti, kad ateitis priklauso įmonėms, kurios suvokia bendro su mokslu darbo naudą, inovacijų svarbą ir stengiasi, kad joje dirbtų laimingi žmonės. „IOCO Packaging“ tik tokie ir dirba. „Paprašyti užbaigti sakinį „Mūsų laimingi žmonės…“, darbuotojai patys parašė sėkmingo verslo formulę. Jų nuomone, laimingi žmonės kuria. Kuria vertę, išskirtinumą, kuria laimę kitiems ir yra laimingi, kad turi tokį kolektyvą. Pasirašau po kiekvienu kolegų žodžiu“, – sakė G. Drobužas.

Pasak generalinio direktoriaus, keistis, eiti inovacijų keliu, atverti įmonės duris jaunimui, kuris gal ir imlus, nors be patirties – nedrąsu, bet būtina. Tik tokiu būdu drauge galima pasiekti proveržį tiek moksle, tiek versle.

„Dažnai žmonės klausia, ką reikia daryti, kad sektųsi, kad verslas klestėtų, kad mažai išleidus daug sugrįžtų, kad žmonės norėtų dirbt, kad jų ieškot su žiburiu nereikėtų, kad verslo partneriai nenusigręžtų, kad darbas teiktų džiaugsmą. Ką daryti, kad žmogui kūryba laimę teiktų. Artėjančių švenčių proga visiems, kurie tikisi po egle surasti sėkmės receptą, linkiu jį sukurti patiems. Žinokite, ko norite, tikėkite tuo, ką darote, suburkite apie save tuos, kurie jūsų idėjai gali suteikti sparnus, ir jums pavyks. Visada pavyksta, kai žinai, ką darai, ir esi laimingas, kad pavyksta“, – teigė gamyklos vadovas. Jis vėl pasitelkė „IOCO Packaging“ laimingų darbuotojų mintis. O darbuotojams laimė – laisvė, sveikata, laimė, kai tave suranda, myli, supranta, ir daugybė kasdieniškų dalykų, kuriais mokomės džiaugtis. „IOCO Packaging visiems siunčia gražiausius linkėjimus šv. Kalėdų ir artėjančių Naujųjų proga. Jei būtų mano valia, ant visų šventinių maisto pakuočių didelėmis raidėmis užrašyčiau: BŪKITE LAIMINGI!“ – artėjančių švenčių proga palinkėjo generalinis direktorius G. Drobužas.

Įmonė „IOCO Packaging“ įkurta 1993 m. ir šiuo metu yra viena iš Baltijos šalių lanksčios pakuotės iš polimerinių plėvelių su fleksografine spauda gamybos lyderių. Bendrovėje gaminamos pakuotės deramai reprezentuoja įmonę tarptautinėse rinkose, tokiose kaip Lenkija, Norvegija, Danija, Baltarusija, Latvija, Rusija, Estija ir kt. Vadovybė daug dėmesio skiria kokybei tobulinti ir aplinkos apsaugai: įmonėje įdiegta kokybės vadybos sistema ISO 9001:2008 bei 2011 m. ISO 14001:2004, Aplinkosaugos vadybos ir audito sistema (EMAS) ir Geros gamybos praktika (GGP). Už aktyvią veiklą inovacijų srityje 2016 m. UAB „IOCO Packaging“ buvo apdovanota už unikalios idėjos sukūrimą ir jos įgyvendinimą.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų