Lietuvos kartingų federacijos nuotr.

Intriguojantis Žiemos taurės finalas

Intriguojantis Žiemos taurės finalas

Paskutinįjį vasario savaitgalį Anykščių kartodrome baigėsi Lietuvos kartingo federacijos organizuojama „Žiemos taurės“ 2018 – 2019 lenktynių serija. Prieš paskutinį etapą dar nebuvo aiškūs nugalėtojai net keliose kategorijose.

Micro kategorijoje į kovą dėl pergalės turnyre stojo Dovydas Adomavičius ir Dominykas Vinogrodskis, kuriuos prieš paskutinįjį etapą skyrė vos trys taškai. Nugalėjęs abiejuose važiavimuose ir surinkęs maksimalų penkiasdešimties taškų kiekį Žiemos taurės Micro kategorijos nugalėtoju tapo Dominykas Vinogrodskis, antras liko Dovydas Adomavičius, trečias – Tomas Rudokas.

Mini kategorijoje įtampa buvo dar didesnė, nes prieš šį etapą pirmą vietą nuo antros skyrė vos du taškai. Tačiau bendros įskaitos lyderiams šis etapas nebuvo toks sėkmingas – antroje vietoje turnyrinėje lentelėje buvęs Laurynas Žadeika užėmė penktą vietą, o pirmavęs Dovydas Gudelevičius šiame etape buvo trečias ir tai jam leido laimėti Žiemos taurę. Etapo nugalėtojas Anykščiuose buvo Hubertas Budvytis, kuris po pergalės pakilo į trečią vietą sezono įskaitoje, antrą vietą Anykščiuose užėmė Sirvydas Šimkus.

Kitose kategorijose intrigos taipogi netrūko. Rake120 įskaitoje skirtumas tarp prizininkų prieš šį etapa buvo gan didelis, tačiau Žiemos taurėje dėl permainingų oro sąlygų net ir teorinės galimybės tampa tikrai realiomis. Anykščiuose abu važiavimus nugalėjo ir pirmąją vietą etape laimėjo Maksim Golubov, kuriam tai buvo pirmoji pergalė. Ryškią persvarą prieš paskutinę etapą turėjo Darius Maciulevičius, kuriam antros vietos pakako tam, kad laimėtų Žiemos taurę. Trečias Anykščiuose buvo Arūnas Gruodis. Sezono įskaitoje nugalėjo Darius Maciulevičius, antras – Vaidas Mičiūda, trečias – Kristupas Žukauskas.

Open Junior įskaitoje prieš paskutinį etapą Jokūbas Bagdonavičius ir Andrėja Vibriantytė turėjo vienodą taškų kiekį, todėl šios lenktynės lėmė viską. Šioje įskaitoje, laimėjęs ir kvalifikaciją ir abu važiavimus bei surinkęs maksimalų taškų skaičių, laimėjo Jokūbas Bagdonavičius, o antroji liko Andrėja Vibriantytė, trečią vietą užėmė Martynas Morkis.

Open įskaitoje, pirmas finišavo Tadas Bagdonavičius, laimėjęs abu važiavimus, antras liko Dajus Dabašinskas, trečiąją vietą užėmė Andrius Zinkevičius. Šie trys sportininkai tik jau kita tvarka išsidalino ir metinius prizus: pirmas – Andrius Zinkevičius, antras – Dajus Dabašinskas ir trečias – Tadas Bagdonavičius.

Po varžybų apdovanoti ir nugalėtojai komandinėje įskaitoje. Trečią vietą laimėjo AJ Racing, antri – ARTkart, o nugalėtojų taurę kėlė Lenktynių Linijos sportininkai.

Apdovanodamas Žiemos taurės nugalėtojus Lietuvos kartingo federacijos prezidentas Karolis Šikšnelis padėkojo visiems sportininkams, komandoms, treneriams, tėvams bei rėmėjams už rekordinį dalyvių kiekiu sezoną. Atkreipė dėmesį, kad LKF prioritetas kitų metų sezonui yra jaunųjų lenktyninkų ugdymas ir skatinimas. Bei pakvietė visus aktyviai dalyvauti Lietuvos kartingo čempionate, kurį šias metais sudarys 5 etapai, kurių pirmasis įvyks gegužės 11 dieną Vilniuje.

 

 

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų