Imtynių čempionate – proga sublizgėti jaunimui

Imtynių čempionate – proga sublizgėti jaunimui

Po ketverių metų pertraukos šį penktadienį, sausio 27-ąją, Panevėžyje vėl vyks Lietuvos imtynių čempionatas.

Pirmenybėse – trys panevėžiečiai

2013-aisiais vykusiame šalies čempionate nugalėtojo titulą savo amžiaus grupėje iškovojo dabartinis PKKSC ir R. Sargūno sporto gimnazijos treneris Marius Baranauskas ir daugiau nei treji metai nė vienas panevėžietis nelipo ant aukščiausio apdovanojimų laiptelio.

Tais pačiais 2013-aisiais bronzą pelnė panevėžietis Martynas Nemsevičius. Arti čempiono titulo pernai liko Kristupas Šleiva.

Šiame čempionate dalyvaus jauna Panevėžio graikų ir romėnų imtynininkų komanda, kurioje – Europos ir pasaulio jaunių pirmenybių dalyvis Erikas Čerepokas (svorio kategorija iki 120 kg), taip pat – Šiaurės šalių jaunimo žaidynių nugalėtojas M. Nemsevičius (sv. kat. iki 85 kg), Europos jaunių, jaunimo, pasaulio kariškių čempionatų prizininkas, šiuo metu Vilniuje sportuojantis ir besimokantis K. Šleiva (sv. kat. iki 66 kg).

„Lietuvos čempionatui ruošiausi atsakingai, kaip ir kitoms varžyboms. Svarbiausia, be rimtesnių traumų. Nors visiškai nepavyko jų išvengti, bet sukąsiu dantis ir kovosiu iki galo, jų nepaisydamas. Mūsų sporte traumos – dažna problema“, – apie pasirengimą šalies pirmenybėms kalbėjo pernai šalies jaunimo čempionu tapęs M. Nemsevičius.

„Namuose vyksta čempionatas, tad reikės paplušėti iš peties ir savam miestui padovanoti auksą. Esu fiziškai gerai pasirengęs, technikos tikrai nepritrūks. Visą patirtį, žinias teks panaudoti ant kilimo“, – pridūrė 20-metis M. Nemsevičius.

M. Nemsevičius taip pat įvardijamas kaip vienas pagrindinių favoritų nugalėti iki 85 kg svorio kategorijoje. Prieš šalies čempionatą jis triumfavo tarptautiniuose turnyruose Estijoje ir Vilniuje.

M. Nemsevičius taip pat įvardijamas kaip vienas pagrindinių favoritų nugalėti iki 85 kg svorio kategorijoje. Prieš šalies čempionatą jis triumfavo tarptautiniuose turnyruose Estijoje ir Vilniuje. Asmeninio archyvo nuotr.

Savo pagrindiniais varžovais panevėžietis įvardijo kaunietį Eividą Stankevičių ir Julių Matuzevičių, kuris praėjusių metų lapkričio pabaigoje tapo tarptautinio imtynių turnyro Suomijoje nugalėtoju.

K. Šleiva pernai imtynių čempionate finale nusileido Rio de Žaneiro olimpiadoje kovojusiam Edgarui Venckaičiui. Lengva, žinoma, nebus, bet 20-metis Kristupas turės gerą progą namuose atsirevanšuoti patyrusiam 31-erių varžovui.

Tiek M. Nemsevičius, tiek K. Šleiva lapkritį laimėjo tarptautinį pasaulio čempiono Rimanto Bagdono graikų ir romėnų imtynių jaunimo iki 23 metų turnyrą.

Panevėžiečiui 16-mečiam Erikui Čerepokui tai bus debiutas šalies suaugusiųjų čempionate ir proga įgauti puikios patirties. Gerai susiklosčius burtams, Erikas gali pateikti ne vieną staigmeną.

Imtynių pirmenybėse taip pat dalyvaus tokie patyrę sportininkai, imtynių meistrai, kaip Marius Knistautas, Vilius Laurinaitis, Romas Fridrikas. Ketvirtadienį vakare sportininkai bus sveriami ir bus traukiami burtai.

Kartų kaita neišvengiama

Graikų ir romėnų imtynių rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis teigė, kad vyresniems nei trisdešimties metų sportininkams išlaikyti gerą fizinę formą iki Tokijo olimpinių žaidynių būtų nerealu. „Kiekviename sporte yra kartų kaita, tai be galo nemalonus procesas. Bet mes ruošėmės tokiam scenarijui, todėl, tikiuosi, šį etapą įveiksime neskausmingai. Be to, nepamirškime, kad vadinamieji naujokai, pakeitę pripažintus meistrus, taip pat yra susižėrę nemažai pergalių tarptautinėse arenose, pasaulio ir Europos čempionatuose, todėl iki šiol aukštai iškelta šalies pirmenybių kartelė neturėtų nusileisti žemiau. Jei norime turėti medalių 2020 metų olimpinėse žaidynėse, reikia tikėti ir palaikyti jaunimą“, – kalbėjo M. Ežerskis.

Čia pat treneris pridūrė, kad į čempionatą atvykę žiūrovai sulauks įdomių ir intriguojamų akistatų. Pasak M. Ežerskio, laukia ypač įdomios dvikovos tarp Viliaus Laurinaičio ir Romo Fridriko (98 kg), Juliaus Matuzevičiaus ir Martyno Nemsevičiaus (85 kg) bei Kristupo Šleivos ir Edgaro Venckaičio (66 kg) . „Kitose svorio kategorijose lyderiai daugmaž aiškūs, tačiau, kaip ne kartą yra nutikę, per didelis pasitikėjimas ankstesniuose čempionatuose kai kuriems atletams brangiai kainuodavo. Spėju, kad šiemet bus sunku pasipriešinti Mantui Knystautui (130 kg) ir Justui Petravičiui (59 kg), o štai Pauliui Galkinui (75 kg) teks nemažai paplušėti. Tradiciškai visas „klasikų“ branduolys susibūręs sostinėje, tačiau kartkartėmis savotiškomis staigmenomis palepina joniškiečiai, kauniečiai, Šiaulių, Klaipėdos bei kitų miestų ir rajonų imtynininkai“, – mintimis pasidalijo 2007-ųjų pasaulio vicečempionas, trejų olimpinių žaidynių dalyvis M. Ežerskis.

Vienas labiausiai intriguojamų šalies imtynių čempionato klausimų: ar pavyks K. Šleivai (kairėje) Panevėžyje pirmąkart tapti šalies čempionu?

Vienas labiausiai intriguojamų šalies imtynių čempionato klausimų: ar pavyks K. Šleivai (kairėje) Panevėžyje pirmąkart tapti šalies čempionu? VS-foto.lt nuotr.

Intriguojamos „laisvūnų“ kovos

„Cido“ arenoje vyks ne tik graikų ir romėnų imtynių pirmenybės, bet ir laisvųjų imtynių bei moterų imtynių čempionatai. Ilgai šešėlyje tūnoję „laisvūnai“ pagavo sėkmę. Kryptingas darbas prieš keletą metų subrandino saldžius vaisius – vienas po kito Europos čempionatų prizininkais tapo Laurynas Damidavičius ir Mantas Adomaitis. Laisvųjų imtynių atstovai nemažina tempo ir tikina, kad Aukštaitijos sostinėje sportininkai kovos netausodami savęs. Pasak trenerių, keliose svorio kategorijose susigrums net keli lygiaverčiai atletai. Ypač galinga kompanija grumsis iki 97 kilogramų svorio kategorijoje, apie dalyvavimą čempionate yra paskelbę Simas Asačiovas, Mindaugas Rumbutis, Erikas Bizunovičius, Justinas Kvietelaitis, jaunasis Lukas Krasauskas ir po ilgesnės pertraukos ant imtynių kilimo sugrįžęs Edgaras Voitechovskis.

Pagrindinis rinktinės strategas Sergėjus Kasimovas akylai stebės Europos jaunimo iki 23 metų čempionatui besiruošiančius Tomą Baracevičių (65 kg), Andrių Mažeiką (74 kg) ir Domantą Pauliuščenką (84 kg). „Tai bus pirmas oficialus startas, todėl per porą mėnesių sportininkus reikia „pritempti“ prie atsakingų varžybų geros formos“, – paaiškino treneris.

Čempionato nuošalėje nežada likti perspektyvūs atletai Dominykas Viliušis, Nikita Gerasimovas, Aurimas Kuoris, Andrius Žekas, ant aukščiausios nugalėtojų pakylos mėgins prasibrauti patyręs Šarūnas Jurčys.

Moterų imtynėse varžysis 2016-aisiais pasaulio jaunių čempionate 3 vietą iškovojusi Kamilė Gaušaitė, taip pat Europos pirmenybių prizininkė Danutė Domikaitytė, kuri savo sportinį kelią pradėjo Troškūnuose.

Panevėžyje taip pat bus renkamas ir naujasis Lietuvos imtynių federacijos prezidentas ir valdyba.

Varžybų sausio 27 dieną, penktadienį, pradžia – 10 val., finalai – nuo 17 val.

Šiemet ant „Cido“ arenoje patiestų kilimų nepamatysime į trenerių darbą pasinėrusių tituluotų „klasikų“ Laimučio Adomaičio ir Aleksandro Kazakevičiaus bei su didžiuoju sportu atsisveikinusio Mindaugo Mizgaičio, tačiau prognozuojama, kad žiūrovų dėmesį prikaustys jauni, perspektyvūs sportininkai.je. Asmeninio archyvo nuotr.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų