Įvertino. Autobusų parkui 18-iolika metų vadovaujančiam R. Petukauskui po skandalingo STT patikrinimo įmonėje gresia naujo darbo paieškos.

Įmonių vadovai – ant karštųjų kėdžių

Įmonių vadovai – ant karštųjų kėdžių

Dešimtis metų Panevėžio savivaldybės įmonėms vadovavusių direktorių dominavimui dedamas taškas.

Vos prieš mėnesį dėl aplaidaus kelininkų darbo pareigų netekus dvylika metų „Panevėžio gatvėms“ vadovavusiam Gintarui Petrauskui, naujo darbo paieškos gresia ir 18-iolika metų Autobusų parką vairuojančiam Rimantui Petukauskui.

Po skandalingų STT išvadų dėl situacijos trijose Savivaldybei pavaldžiose bendrovėse Panevėžio autobusų parko valdyba, sudaryta iš dviejų Savivaldybės atstovų ir paties R. Petukausko, jau šįryt renkasi spręsti dėl jo ateities įmonėje.

Panevėžio meras Rytis Račkauskas teigia laukiantis principingo valdybos sprendimo. Jis neslepia praradęs pasitikėjimą į viešuosius pirkimus įmonėje pro pirštus pažiūrėjusiu vadovu.

Savivaldybei gavus STT įmonėse atlikto patikrinimo medžiagą, meras kreipėsi į prokuratūrą. Visgi jis pripažįsta, jog nepaisant, koks bus prokurorų žingsnis dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo, tai neturėtų paveikti Autobusų parko valdybos sprendimo dėl R. Petukausko išlikimo poste.

„Esminis dalykas yra darbdavio pasitikėjimas savo įmonės vadovu. Faktų, kuriuos perskaičiau STT išvadose, man tikrai užtenka, kad tas pasitikėjimas Autobusų parko direktoriumi būtų prarastas. Keista jau vien tai, kad tvarkyti viešųjų pirkimų reikalus įmonėje pavesta žmogui, teistam būtent už piktnaudžiavimą tarnyba“, – teigė meras.

Iš STT patikrintų trijų Savivaldybės įmonių vadovų lengviausiai atsipirks 28-erius metus Panevėžio butų ūkiui vadovaujantis G. Ruzgys. Jam gresia įspėjimas.

Klydo, nes dirbo

STT nustatė, kad prieš įsigydama aštuonis 17-os metų autobusus, paklausimą dėl jų pirkimo įmonė buvo pateikusi tik vienam tiekėjui, nors pažymoje nurodė apklaususi kelis. Tokią tiesos neatitinkančią pažymą užpildė Autobusų parko rinkodaros vadybininkas Kastytis Vainauskas, pernai birželį Lietuvos apeliacinio teismo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo. Teismas konstatavo, kad prieš keletą metų, eidamas Panevėžio vicemero pareigas, K. Vainauskas iš verslininko už jam reikalingą sprendimą paėmė kyšį.

Taip pat STT nustatė, kad Panevėžio autobusų parke nesilaikant įstatymų panaudota daugiau nei 129 tūkst. eurų. Surinktos medžiagos duomenimis, bendrovė įvairias prekes – dažus, autobusų detales, metalo gaminius ir netgi advokato paslaugas pirko iš kelių įmonių be konkurso.

Po STT patikrinimo išlindusios tiesos, kaip iš tiesų tvarkomasi Panevėžio autobusų parke, pats R. Petukauskas bando nesureikšminti.

„Be abejo, smulkmenų buvo. Kas nedirba, tas neklysta“, – taip direktorius įvertino jam kėdę galinčias kainuoti pareigūnų išvadas.

Kol dar valdybos neatšauktas iš vadovo pareigų, R. Petukauskas teigia akcininkės sprendimų dėl jo darbo nekomentuosiantis.

„Akcininko valia nediskutuotina“, – į vertinimus nesileidžia direktorius.

Jau 18-iolika metų Autobusų parkui vadovaujantis R. Petukauskas teigia visada į darbą eidavo jausdamas, kad kiekviena diena gali būti paskutinė direktoriaus kabinete.

„Akcinių bendrovių vadovai vieninteliai nėra socialiai apsaugoti. Akcinių bendrovių įstatymas leidžia akcininkui vadovą iš pareigų atšaukti bet kada“, – su padėtimi sako seniai susitaikęs R. Petukauskas.

Atleidimo nebūtų išvengęs

STT patikrintų trijų įmonių – Panevėžio butų ūkio, „Panevėžio gatvių“ ir Panevėžio autobusų parko vadovai pirmadienį buvo iškviesti pasiaiškinti merui, administracijos vadovams ir Savivaldybės deleguotiems įmonių valdybos nariams.

Ramiausiai mero kabinete turėjo jaustis laikinasis „Panevėžio gatvių“ direktorius Rimantas Šaučiuvėnas, šias pareigas einantis vos mėnesį. Ilgametis bendrovės direktorius Gintaras Petrauskas pareigų neteko dar iki STT išvadų internete pasklidus skandalingam vaizdo įrašui, kuriame matyti kojomis asfaltą duobėje lyginantys bendrovės darbininkai.

„Akivaizdu, kad sprendimas atsisveikinti su direktoriumi buvo teisingas. Po STT išvadų paaiškėjo, kad aplaidus kelininkų darbas buvo dar ne pati didžiausia problema įmonėje“, – „Sekunde“ teigė R. Račkauskas.

Panevėžio autobusų parke STT pareigūnams turėjo būti įdomiau nei kitose dviejose tikrintose Savivaldybės įmonėse.

Meras neslepia, kad jei po ažiotažą sukėlusio vaizdo įrašo G. Petrauskas būtų išsaugojęs kėdę, dabar veikiausiai įmonės valdybos sprendimas dėl tolesnio jo darbo „būtų buvęs itin griežtas“.

STT duomenimis, pažeisdama Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus, bendrovė „Panevėžio gatvės“ galėjo išleisti 91 tūkst. eurų. Už tokią sumą, ne tik neskelbiant konkursų, bet nė neatlikus elementarios potencialių tiekėjų apklausos, buvo perkami ir nuomojami mechanizmai bei transportas.

Atsipirks įspėjimu

Iš trijų patikrintų įmonių STT mažiausiai pažeidimų aptiko Panevėžio butų ūkyje, nors ši bendrovė per pareigūnų patikrintą dvejų metų laikotarpį įsigijo prekių ir paslaugų už didžiausią sumą – daugiau nei 9 mln. eurų. Panevėžio autobusų parkas per tą patį laiką atliko pirkimų už 4,7 mln. eurų, „Panevėžio gatvės“ – už 2,3 mln. eurų.

STT Panevėžio butų ūkyje konstatavo procedūrinius pažeidimus – bendrovėje nebuvo nustatyta aiški pirkimo būdų parinkimo tvarka. Abejonių dėl viešųjų pirkimų skaidrumo sukėlė Panevėžio butų ūkio už 5000 eurų įsigytas „Volkswagen“ automobilis. Įmonė kažkodėl pirkimų procedūroje nurodė pageidaujanti būtent šios markės.

Butų ūkio vadovas Gintaras Ruzgys atsipirks lengviausiai. Iš devynių Panevėžio savivaldybės valdomų įmonių daugiausia metų vadovo kėdėje skaičiuojantis G. Ruzgys toliau muša asmeninį rekordą – į šias pareigas paskirtas dar 1990-aisiais, jis ir toliau išsaugos direktoriaus vietą.

„Aptarti STT išvadų iškviestas Panevėžio butų ūkio direktorius bendravo dalykiškiausiai, problemų neginčija, imasi jas taisyti. Supratau, kad valdyba jam skirs tik įspėjimą“, – teigė R. Račkauskas.

G. Ruzgys teigia sutinkantis su pareigūnų įvardytais pažeidimais ir valdybos sprendimui dėl nuobaudos neprieštarausiantis.

Klaidas direktorius aiškina tuo, kad įmonėje toks ilgas ir išsamus tyrimas atliktas pirmą kartą, todėl neturėję į ką lygiuotis. STT pareigūnai įmonėje patikrinimą pradėjo dar pernai rugpjūtį, o baigė tik šių metų kovo pradžioje.

 

Komentarai

 • Rodos baigiasi prie visų įmanomų valdžių veikusi nepakeičiamųjų vadovų era. Sveikinimai Panevėžiui!

  • Va tai! Ledai pajudėjo. Gerbiu bekompromisinę miesto valdžią.

   • Tai ko gi jie nejudejo be stt ? Juk stebetoju taryba yra vien miesto valdzios atstovai ? Ko jie nezinojo ? Ar meras neprarado pasitikejimo savo stebetojais ? Kam jam tokie neprimatantys ? Ar butent tokie reikalingi ? Opozicija ko tylit ?

    • O kuris ten miesto valdžios atstovas? Ir šiaip, kas jums yra miesto valdžia?

  • Del autobusu stoties pusvelciui atidavimo verslininkams reiktu ne tik merui bet ir visai tarybai pasitraukti

 • O tai kas tas valdybas sudaro ?

 • O tai iš ko tos valdybos susideda ? Kas jas priziuri ? Ir iš kur mero sekundė žino ka jos nuspres ?

 • Ar Panevėžio Meras skaitė STT išvadas dėl autobusų stoties? Tada jo citata turi skambėti taip: „Faktų, kuriuos perskaičiau STT išvadose, man tikrai užtenka, kad tas pasitikėjimas Panevėžio miesto Meru būtų prarastas.“

 • Ir vėl jie liko vadovauti įmonėms ? Kiek galima, nauja karta užaugo ! Mere, gėda !

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų