T.Šiaudinio nuotr.

„Idėjų savaitgalis“: dėmesys saugumui ir gynybai

„Idėjų savaitgalis“: dėmesys saugumui ir gynybai

Panevėžio mokslo ir technologijų parke balandžio 28 – 30 d. organizuojamas „Idėjų savaitgalis“ ragina susiburti aštriausius protus ir savo žiniomis bei išmone prisidėti prie krašto stiprinimo. Tris dienas truksiančiame renginyje dalyviai turės galimybę susigrumti su iššūkiais, su kuriais kasdien susiduria kariškiai.

„Renginio temą pasirinkome norėdami išnaudoti šių dienų aktualijas. Technologijų pažanga gynybos pramonėje vyksta sparčiausiai. Taip pat savo akimis esu matęs, koks „stebuklas“ yra mūsų elementarūs komerciniai bepiločiai ir kiek visko vis dar trūksta mūsų saugumu besirūpinančioms pajėgoms“, – sakė „Panevėžio mokslo ir technologijų parko“ direktorius Saulius Zaura.

Ne pirmus metus organizuojamo renginio tikslas – burti kūrėjų bendruomenę, suteikti jai erdvę, įrankius, galimybę pasisemti patirties iš profesionalų ir sėkmingai augančių verslo startuolių.

Išradingiausi šalies dizaineriai, programuotojai, konstruktoriai, įvairių sričių verslininkai bei ekspertai susirenka tam, kad bendradarbiaujant būtų sukurti inovatyvūs dalykai.

Renginyje kviečiami dalyvauti visi turintys bet kokią idėją: nuo techninės ar programinės įrangos iki verslo idėjos, kurią verta būti įgyvendinta. Neturintieji minčių gali prisijungti prie komandos ir tokiu būdu pasisemti patirties bei padėti įgyvendinti kitų sumanymus.

„Idėjų savaitgalyje“ savo idėjas žada pristatyti apie 80 dalyvių iš įvairių Lietuvos kampelių: Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus, Visagino ir kitų. Pernai metais renginyje dalyvavo panašus skaičius žmonių, tačiau S. Zaura tiki, kad jis dar nėra galutinis.

„Idėjų savaitgalio“ atidarymo metu penktadienį Panevėžyje lankysis ir sėkmingo verslo gynybos sektoriuje istoriją pristatys broliai Vizbarai. Susirinkusieji turės galimybę pabendrauti su bene vieninteliu šalyje raketų mokslininku – praėjusių metų šio renginio geriausio projekto autoriumi Sauliumi Račkausku.

„Tvirtai tikiu, kad vienoje vietoje suburti aštriausi protai gali šį tą nuveikti net ir per gana trumpą laiko tarpą“, – tikino S. Zaura.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų