Į naują projektą susijungę Vaida Genytė ir Zbignevas Levickis džiaugiasi pilnomis salėmis klausytojų

Į naują projektą susijungę Vaida Genytė ir Zbignevas Levickis džiaugiasi pilnomis salėmis klausytojų

Šiemet pirmą kartą Lietuvos scenose skambantis projektas „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ pranoko ir organizatorių ir klausytojų lūkesčius – į pirmuosius dviejų muzikų – Vaidos Genytės ir Zbignevo Levickio pasirodymus susirinko sausakimšos salės. Klausytojai nekantriai laukia artėjančių kitų pasirodymų Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. Naujame, prodiusavimo kompanijos „ARTS Libera International“ projekte, kur muzika bus dainuojama, o dainų žodžiai skambės, ne tik du pripažinti šalies menininkai, bet ir nuostabaus talento jauna pianistė Lauryna Lankutytė. Tarptautinių konkursų laureatė, puiki muzikantė sutiko su mūsų skaitytojais pasidalinti įspūdžiais ir patirtimis dalyvaujant tokiame išskirtiniame projekte.

– Lauryna, ką Jums reiškia „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ projekto pasirodymai scenoje su žymiais Lietuvos atlikėjais, tokiais kaip Vaida Genytė ir smuiko meistras Zbignevas Levickis?

– Tai man visų pirma yra didžiulė garbė groti su tokiais žinomais scenos žmonėmis – Vaida ir  Zbignevu. Tai tikrai yra puikiai publikai pažįstami žmonės ir aš jaučiuosi tarsi pasiūlymas dirbti kartu būtų kaip mano pripažinimas. Manau, Zbignevas, pakvietęs muzikuoti mane kartu, išreiškė pasitikėjimą man, kaip muzikei, kadangi turėjau unikalią galimybę prisidėti prie šio projekto kartu kuriant muziką ir renginio koncepciją. Man tai suteikė daug laimės, labai džiaugiuosi prisidėjusi.

– Pirmieji koncertai jau nuskambėjo ir pritraukė pilnas sales žiūrovų. Artėja pasirodymai Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. Su kokiais iššūkiais teko susidurti ruošiantis pasirodymams?

– Visų pirma, reikia būti labai visapusiškam. Kai groji solo irgi turi tokia būti, bet kai esi solistė labiau viską išsakai per save, nes pati išreiški, ką jauti, o čia tu turi būti kartu su kitais muzikais, girdėti klausyti, ką jie nori pasakyti, tuo pačiu metu būti ir puikia pagalbininke, ir akomponiatore, ir koncertmeistere, puikiai jausti, kad visi būtu ritmiški. Tik taip galėsi skleisti tinkamą spalvą, kurios reikia vienam ar kitam kūriniui atsiverti gražiausiomis jo natomis ir energijomis. Būti tokiai visapusiškai yra labai rimtas iššūkis. Juolab, kad nuolat vyksta kūryba, repeticijų metu imame ir kažką pakeičiame, tuomet vėl reikia greitai persiorientuoti, prisitaikyti.

– Jums, kaip  klasikinės muzikos pagrindus turinčiai muzikei, kuo išskirtinė pasirodė ši programa?

– Kadangi mano mokykla yra vien tik klasikinė, tad man pats didžiausias iššūkis yra priimti tokią įvairiapusišką programą, kažkaip savitai perteikti tuos klasikinius kūrinius, tiek ir visas miuziklines arijas. Man, kaip klasikinės muzikos atstovei, improvizaciniai momentai ir jų pajautimas  ne visada  yra lengva, tai man nauja, nes tai scenoje darau pirmą kartą.

– Ar reikėtų manyti, kad šio projekto patirtis ir darbas su Vaida bei Zbignevu pakeis ir Jus pačią, kaip muzikantę?

– Visų pirma, kadangi jie taip puikiai išmano savo veiklą, ir žino, ką daro, aš, bendraudama su jais įgaunu labai daug patirties. Jie turi stulbinančių idėjų ir tam tikrą savitą muzikinį pajautimą, tai vėlgi mane formuoja kai asmenybę bei muzikantę. Stebiu juos, tokius žymius žmones ir nuolat stengiuosi iš jų vis kažko naujo pasisemti, pasimokyti. Manau, ši patirtis manyje paliks labai ryškų pėdsaką, nes tai neįkainojama galimybė, prisiminimai ir jausena. O gal man visa tai taip patiks, jog ir toliau norėsiu pasilikti būtent tokiame amplua, kur save galiu pristatyti su pačia įvairiausia muzika.

– Ko palinkėtumėte ištikimiems Lietuvos meno gerbėjams, kurie ateina į koncertus vėl ir vėl?

Palinkėčiau stengtis atrasti vis kažką naujo. Kažką naujo, kaip kad mūsų koncertas, nes tai sukelia intrigą gyventi, stengtis nuolat ieškoti naujų idėjų, kad patenkintum smalsumą. Juk žmonės iš prigimties yra tokie smalsūs. Linkiu visiems pasisemti paprastumo ir nuoširdumo, nes atlikėjai visuomet klausytojui stengiasi kažką padovanoti koncertų metu, jie nori, kad klausytojai išsineštų savo viduje kažką nepaprasto iš koncertų. Todėl reikia atsinešti nuoširdumą ir paprastumą, kad galėtum priimti tą nuostabų jausmą koncerte ir jį priėmus nešiotis viduje kiekvieną dieną.

Jei ir Jums įdomu išgirsti, kaip naujai gali suskambėti klasika, nepraleiskite „ARTS Libera International“ organizuojamu projekto „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ Lietuvos miestuose. Koncertai vyks:

VILNIUJE lapkričio 16 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje

KAUNE lapkričio 19 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje

PANEVĖŽYJE gruodžio 14 d. 18 val. Panevėžio muzikiniame teatre

Organizatoriai kviečia bilietais apsirūpinti iš anksto. Bilietus platina koncertų salių kasos ir BILIETAI.LT: http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/auksines-klasikos-ir-miuziklu-dainos-45846/

 

 

Daugiau leidinio naujienų