Tokios užsienyje populiarios gyvūnų kapinės jau kitąmet turėtų atsirasti ir Panevėžyje.

Gyvūnų kapinių idėja Panevėžyje virsta tikrove

Gyvūnų kapinių idėja Panevėžyje virsta tikrove

 

Naminių gyvūnų šeimininkams amžiams atsisveikinti su savo augintiniu bus paprasčiau – Panevėžio pakraštyje planuojama įrengti gyvūnų kapines.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas sako, kad jau atiduoti dokumentai sklypo kadastriniams matavimams atlikti. Jų pagrindu iš Nacionalinės žemės tarnybos bus išnuomota žemė gyvūnų kapinėms, atliekami projektavimo darbai. Jei neiškils trukdžių, pasak D. Linkono, darbai turėtų būti atlikti iki kitų metų kovo, tad jau pavasarį realu mieste turėti veikiančias gyvūnų kapines. Kokio dydžio jos būtų, pasak Savivaldybės atstovo, bus sprendžiama vėliau, greičiausiai kitų metų pradžioje. Tokios kapinės planuojamos prie K. Naruševičiaus gatvės, netoli J. Juodelio gatvės.

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovės Rūtos Liberienės teigimu, nors reikalai juda, bet labai lėtai ir ne taip, kaip tikėtasi. Apie gyvūnų kapines, anot jos, kalbama apie metus. Kur jos numatytos, vadovė nežino.

Gyvūnų globos draugijos vadovės Rūtos Liberienės teigimu, kol Panevėžyje nėra legalių kapinaičių, savo augintinius laidoja kas kur išmano. T. Šiaudinio nuotr.

Tokia vieta, pasak R. Liberienės, itin reikalinga. Legalias gyvūnų kapines, anot jos, Panevėžys turėtų antrasis šalyje. Tokios dar yra sostinėje.

Tuščios nestovėtų

Kol nėra legalių kapinaičių, panevėžiečiai savo augintinius laidoja kas kaip išmano. Vieni ištikimo draugo kūną atiduota „Panevėžio specialaus autotransporto“ įmonei, kas turi galimybę – palaidoja kaime, sodininkų bendrijoje ar savų namų kieme. Nors ir draudžiama, tačiau R. Liberienė neatmetė galimybės, kad kai kas rizikuoja ir palaidoja numylėtinį miške.

Jos manymu, sudarius sąlygas palaidoti augintinį, kapinės užsipildytų gana greitai.

„Skambina žmonės kone kiekvieną dieną. Daugiausia sunkumų palaidoti augintinį turi daugiabučių gyventojai. Turintiesiems nuosavus namus tokių problemų nekyla“, – mano R. Liberienė.

Pasak jos, gyvūnų kapinės labai populiarios Latvijoje. Ten augintiniai laidojami jiems skirtuose karstuose, kas nori, pastato ir paminklus.

„Labai svarbu ne tik problemą išspręsti, bet ir turėti atminimą. Žmonės nori savo augintiniams ir antkapių, ir kitų vardinių dalykų“, – sako ji.

Gyvūnų globėja neabejoja, kad įkūrus kapinaites, atsirastų ir nauja verslo niša, susijusi su augintinių amžino poilsio vieta.

Per mėnesį – iki dvidešimties

„Panevėžio specialaus autotransporto“ įmonės Miesto tvarkymo skyriaus viršininkas Kęstutis Olišauskas sako, kad iš miesto gyventojų naminių gyvūnų gaišenos priimamos nemokamai. Tereikia užpildyti prašymą. Įmonė turi specialų konteinerį, kurį periodiškai ištuština iš kritusių gyvūnų utilizavimo įmonės Rietave atvykę specialistai.

Šioje vietoje Panevėžio pakraštyje atsiradus legalioms gyvūnų kapinėms, būtų tik supratimo, piniginės ir išradingumo klausimas, kaip prižiūrėti augintinio kapą. V. Bulaičio nuotr.

„Tie, kurie turi naminių gyvūnų, susiduria su problema dėl jų laidojimo. Jei su gyvūnų draugavo 10–15 metų, jis tapo artimas, brangus. Žmogus gal ir norėtų augintinį palaidoti“, – mano K. Olišauskas.

Jis svarsto, kad tokias kapines galbūt galėtų steigti ne vien Savivaldybė, bet ir privatūs asmenys.

Per mėnesį į Panevėžio specialaus autotransporto įmonę gyventojai pristato vidutiniškai iki dvidešimties nugaišusių naminių augintinių. Daugiausia šunų ir kačių. Kartą sulaukta triušio. Visgi, pasak įmonės vyriausiosios dispečerės Tomos Augulienės, pasitaiko ir tokių, kurie savo nugaišusį augintinį įmeta į buitinių atliekų konteinerį.

„Gyvūnų kapinės būtų labai geras dalykas, – mano T. Augulienė. – Kiekvienas gyvūnėlio savininkas jam nugaišus nori kažkaip pasirūpinti, kad ir žvakelę uždegti. Kol kas tokių sąlygų Panevėžyje nėra, todėl veža pas mus. Kiti laidoja bet kur. Kiek girdėjau, nuveža, užkasa ir Žaliojoje girioje, nes savas gyvūnas yra savas – negi mėtysi“.

Komentarai

  • Jus rimtai?kas degtu zvakeles gyvunu kapinese ar lankytu tokius kapus?didesnio absurdo negirdejau!

  • va kokie proto bokštai dirba Savivaldybėje. Šunų biznis svarbiau negu miesto gerbūvis. Gėda…

  • Kuo daugiau mūsų visuomenėje taip manančių….,tuo daugiau matosi visuomenės degradacija ir kaip auklėjami vaikai.Tokios kapinaitės yra būtinos,jei normalus žmogus ar normali šeima augina gyvūnėlį 5-20 metų,su juo yra išgyventa ir džiaugsmas ir bėdos,joks gyvūnas žmogaus neišduos,jo pats niekada nepaliks,o ką daro žmonės:paauginau atsibodo ar neduok dieve sugraužė ką,geriausiu atveju išmeta soduose ar kaimuose ,miškuose arba paprasčiausiai nudaigoja,ką mato vaikai kaip tai daro tėvai ar seneliai,ogi tą patį nes matė tai ir jų smegenys kitaip informacijos nepriima,o ką jei nuo taip išmesto gyvūno pereis prie žmogaus,pagalvokim.Joks normalus žmogus gyvūno neišmes,nežudys,o norės nugaišusį padoriai palaidoti,aišku be pompastikos,o žvakę uždegti manau per šventes yra būtina,nes tai šeimos narys ir turi sielą,manau net kunigas pasakytų tą patį.Mano nuomone Aš irJo reikia labai pagalvoti prieš tokias nesamones rašant.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų