Gyvenimas šokio ritmu

Gyvenimas šokio ritmu

Nepaprastai šiltą ir nuotaikingą koncertinę programą „Tai gražiai mane augino“, skirtą Šeimos dienai ir savo miestui, padovanojo Panevėžio bendruomenių rūmų vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Grandinėlė“, žymintis veiklos 25-metį.

Koncerte dalyvavo šokių ansamblis „Linas“ ( prieš 37-erius metus įkurtas Zitos Rimkuvienės), Panevėžio rajono muzikos mokyklos Naujamiesčio skyriaus tautinių instrumentų orkestras „Žilvitis“ (vadovai Asta ir Audriaus Derviniai), svečiai iš Latvijos – Priekulių kultūros centro šokių ansamblis „Mikeleni“, buvę ansamblio šokėjai studentai.

Šiame koncerte tradiciškai su ansambliu atsisveikino ir dvyliktokai, kurie ansamblyje šoko nuo pirmos klasės.

Jau 40 metų Panevėžyje šokio meno paslapčių mokančiai choreografei, Lietuvos kultūros žymūnei Zitai Rimkuvienei vitaminus atstoja šokis. Kadaise svajojusi tapti sportinės gimnastikos trenere ir baigusi tuometę Panevėžio sporto mokyklą-internatą bei J. Miltinio teatro studiją, Zita pasirinko choreografo (šokio mokytojo) profesiją.

1977 metais po studijų Klaipėdos universitete diplominei praktikai atvykusi į Panevėžį, Zita pasiliko ilgam – net 40-iai metų. Tuomet naujai atidarytuose Statybininkų kultūros ir sporto rūmuose (Šermukšnių g. 31) Zita Šeputytė-Rimkuvienė subūrė vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvą, kuriam po 15-os metų – 1992-ųjų pavasarį, buvo suteiktas šokių ansamblio „Grandinėlė“ vardas. Nuo 2001-ųjų metų ansamblis priklauso kultūros centrui Panevėžio bendruomenių rūmams.

Ansamblis „Grandinėlė“ – tai nesibaigianti jaunystė, daugelio Panevėžio vaikų ir moksleivių gyvenimo būdas ir prasmingas laisvalaikio leidimas. Čia jie užauga, subręsta ir išeina į gyvenimą, o likę – šoka toliau ir tęsia pirmtakų tradicijas…

Rezultatai įkvepia tolimesnei veiklai

,,Grandinėlės“ veikla be galo įvairi ir aktyvi: ansamblio kraičių skrynioje – per 2000 koncertų, 100 tarptautinių šokių festivalių, 24 respublikinės, pasaulio lietuvių, moksleivių dainų ir išeivijos lietuvių šokių šventės, I vietos laimėjimai respublikiniame vaikų ir moksleivių choreografinių kolektyvų konkurse ,,Aguonėlė“ (1996, 2008, 2012 m.), didžiulė pergalė ir didžiojo prizo laimėjimas tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse Tlakskaloje (Meksika, 1998 m.), Langolene (Šiaurės Velsas, 2005 m.) Cantonigros (Ispanija 2014).

Ansamblis ,,Grandinėlė“ – tai darnus sambūris bendraminčių, kuriuos vienija meilė lietuviškam tautiniam šokiui, tradicijoms ir papročiams.

Siekis lietuviškame šokyje ieškoti grožio ir įvairumo iškėlė ansamblį ,,Grandinėlė“ į pirmąsias eiles: 2003 metais jam buvo įteiktas Lietuvos dainų švenčių apdovanojimas ,,Aukso paukštė“, o 2012 metais kolektyvo meno vadovė Z. Rimkuvienė už nacionalinio šokio sklaidą apdovanota pasaulio folkloro „Oskaru“ bei kaip nusipelniusi panevėžietė kultūros ir meno srityje.

,,Grandinėlė“ – tai gija, jungianti šokėjų kartas, garsinanti Lietuvos vardą Europoje ir pasaulyje. 2018 metais ansamblis rengiasi dalyvauti Dainų šventėje, skirtoje Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui.

Šuoliais praskrieję 25-eri šokių ansamblio veiklos metai ,,Grandinėlės“ meno vadovei Z.Rimkuvienei atnešė daug džiaugsmo akimirkų. Ji ne tik subūrė šimtus Panevėžio vaikų ir jaunimo, bet ugdydama juos sudarė galimybes per tautinį šokį pažinti pasaulį, įskiepijo meilę lietuviškam tautiniam šokiui. Net 10 buvusių ansamblio šokėjų pasirinko choreografijos studijas, įkūrė savo kolektyvus ir sėkmingai dirba ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje.

Juk šokis – tai sielos švytėjimas, kuriuo pasakoma daugiau nei gražiausiais žodžiais…

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų