Gripas ir virusai atakuoja atkakliau nei pernai

Gripas ir virusai atakuoja atkakliau nei pernai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Panevėžio departamento duomenimis, praėjusią savaitę bendras Panevėžio regiono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 43,75 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

2016 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 38,93 atvejai 10 tūkst. gyventojų.

Gera žinia, jog sergamumas gripu ir ŪVKTI spalio 30-lapkričio 5 dienomis mažėjo beveik visuose Panevėžio apskrities rajonuose, išskyrus Kupiškio, kur sergamumas šiek tiek padidėjo.

Nuo sezoninio gripo dar galima pasiskiepyti. 2017-2018 m. gripo sezonui Panevėžio apskričiai skirta 9 697 gripo vakcinos ,,Influvac“ dozės, kurios naudojamos rizikos grupių asmenims skiepyti. Visi norintys pasiskiepyti nuo sezoninio gripo turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

NVSC Panevėžio departamento duomenimis, per 2017-2018 m. gripo sezoną Panevėžio apskrities gydymo įstaigose dėl gripo į ligoninę jau paguldytas vienas nepilnametis.

Gripo virusai ir ŪVKTI plinta oro lašeliniu būdu, tai yra kosint, čiaudint, kalbant. Infekcijos greičiau plinta ankštose, blogai vėdinamose, užterštose dulkėmis patalpose, esant drėgnesniam orui, todėl svarbu ne tik pasiskiepyti nuo gripo, bet ir imtis kitų, nespecifinių profilaktikos priemonių:

susirgus rekomenduojama nesigydyti patiems, o kreiptis į savo šeimos gydytoją, sergančių vaikų neleisti į ugdymo įstaigas bei lankyti sergančių draugų, gerti daug skysčių, geriau su vitaminu C,

kuo dažniau plauti rankas tekančiu šiltu vandeniu, ypač slaugant ligonį ir prieš valgį. Kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje), aktyviai leisti laisvalaikį, daugiau laiko praleisti gryname lauke (atsižvelgiant į oro sąlygas), valgyti daugiau vaisių, daržovių.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų