M. GARUCKO nuotr.

Gražuolės palikuonė ir pati gavo karūną

Gražuolės palikuonė ir pati gavo karūną

Ramygaliečiams viena didžiausių švenčių – 647-asis miesto gimtadienis, – šiemet buvo dosni renginių. Kartu švęstos Joninės, mieste vyko Teatrų diena. O šeštadienį visi buvo kviečiami į grožio ir raguoto stiliaus konkursą, kuriame rinkta dailiausia, talentingiausia bei, žinoma, stilingiausia ožka.

Tradiciniu tapusio renginio organizatoriai ir šiemet nestokojo išradingumo – sumanė „Ožkoviziją“, kurioje apsilankė tikrosios „Eurovizijos“ žvaigždės, tokios, kaip Verka Serdiučka ir „Buranovskije babuški“.

Pirma ir unikali

Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė sako, kad tiksli miesto gimimo diena nežinoma – tik metai, kada Ramygala pirmą kartą paminėta Livonijos ordino kronikose. Tačiau kadangi mieste aukščiausias pastatas yra šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, čia vyksta šv. Jono atlaidai, tai ir Ramygalos gimtadienis švenčiamas kartu su Joninėmis.

Septintus metus surengiamas ir dabar šį kraštą garsinantis Ožkų paradas.

Šiemetiniame gražiausių ir balsingiausių ožkų konkurse šįsyk panoro dalyvauti aštuonių raguotųjų savininkai – šešių ožkų ir ožkyčių bei dviejų ožiukų.

Renginys prasidėjo tradicine eisena iš centrinės miesto aikštės link parko. Ir nors nuolat prapliupdavo lietus, nei žiūrovų, nei dalyvių tai labai negąsdino.

„Ožkovizijos“ vedėjai teigė, kad konkursas surengtas ožkų nepriėmus į nacionalinio „Eurovizijos“ konkurso atranką. Tad tikėtasi, kad ramygaliečių pavyzdys užkrės visus ir visame pasaulyje bus renkamos talentingiausios ožkos. Šmaikštauta, kad „Ožkovizija“ gali tapti visos Lietuvos progreso varikliu. „O dabar – šios šlovingos ateities pradžia!“ – žadėjo renginio vedėjai.

Ramygalos seniūnui Valdui Chirv visiems susirinkusiesiems palinkėjus lengvų ragų ir malonių šventės akimirkų, gražiausią ožką ėmėsi rinkti kompetentinga komisija. Šiemet ją sudarė „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos dalyvės Lolitos Zero pusbroliu prisistatęs Ramygalos kultūros centro meno vadovas Virginijus Kazlauskas ir trys Rožės – Kvapioji, Dygioji ir Karališkoji. Autoritetingieji arbitrai prisiekė, kad atsakingai vertins ožkų gebėjimą bliauti, graciją, stilių, grožį ir kitas svarbias savybes.

Raguotosioms prisistatant talkino įvairūs meno kolektyvai – šokdami, dainuodami. Taigi komisijai teko tikrai nelengva užduotis – iš aštuonių išrinkti pačią gražiausią, kai visos ožkos atitiko keliamus kriterijus, buvo žavios. Tiesa kai kurios rodė karališką charakterį ir nenorėjo eiti ant pakylos, bet kitos mielai pozavo ir pešiojo gėlių puokštes.

Žiūrovams tokia smagi atrakcija patiko – ne veltui pažiūrėti raguotų „misių“ varžytuvių kasmet susirenka visa minia ne tik ramygaliečių, bet ir atvykėlių iš toliau. Štai panevėžietė ponia Monika „Sekundei“ sakė, kad specialiai važiavo pažiūrėti tokio reginio – taip daro jau antrus metus.

„Smagu, kai renginiai vyksta ne tik didmiestyje ir sutraukia nemažai žmonių“, – džiaugėsi pašnekovė, o jai antrino ponas Karolis. Vyras prisipažino į renginį atvykęs pirmą kartą, tačiau daug buvo apie jį girdėjęs iš pažįstamų, taigi norėjęs pagaliau savomis akimis išvysti ir linksmai Ramygaloje pasibūti.

Karalienė klauso tik šeimininkės

Nė vienas ypatingojo konkurso dalyvis šeštadienį neliko be prizo – buvo apdovanoti tiek ožkų savininkai, tiek jiems talkinę meno kolektyvai.

Kai kurie dalyviai į šiemetinį konkursą atvežė ne vieną ožką. Jelena Nazarova iš Masiokų kaimo pristatė net tris pretendentes į karūną, o namuose liko dar septynios. Moteris prisipažino ožkas auginanti tik antrus metus. Jos manymu, tai puikus gyvulys, duodantis pieno.

„Pirmą kartą dalyvavome – kažkaip sarmata buvo“, – drovėjosi moteris.

O štai trečią kartą ožkų konkurse su savo augintinėmis dalyvaujanti Neringa Šambarytė su mama Rasa Šambarienė iš Barklainių kaimo džiaugėsi, kad jų Mekė pernai ir užpernai laimėjo antrąją vietą.

„Dabar ji per didelė – jau netilptų į automobilį“, – šypsojosi ponia Rasa. Tad šiemet viešnios iš Barklainių į Ramygalą atvežė keturių mėnesių Zylutę. Nors debiutantė, šioji iškart užkariavo visų simpatijas ir pelnė „Mis publikos“ titulą.

„Ožkovizijos“ nugalėtoja paskelbta buvo taip pat iš Barklainių kaimo kilusi konkursantė Gilė. Nepririšta, laisvai vaikštinėjusi ir šeimininkės klausiusi ožka sužavėjo komisijos narius.

Gilės savininkė Ksaverija Dobrovolskienė – jau nuolatinė ožkų konkursų dalyvė. Su Gile Ramygaloje lankosi jau antrą kartą, tačiau karūną ožka gavo tik šiemet. Tiesa, Gilė yra ožkos Marsės, jau du kartus laimėjusios ožkų grožio konkursą, palikuonė. Pasak jos savininkės, šiemet trynukus atsivedusi Gilė ne tik graži ir protinga, bet ir duoda 4 litrus pieno.

Daugiau nei keturis dešimtmečius ožkas auginanti ponia Ksaverija prisipažįsta, kad taip išdresuoti pavyko tik dvi augintines. Bet kokias! Marsė savo laiku net dalyvavo Vytauto Šapranausko šou.

„Ši ir klauso manęs, tik pas mane eina. Vyras, kad pyksta. Atneša žolės, o pas jį neina“, – girdama Gilę, kvatojosi K. Dobrovolskienė.

Gražiausios šių metų ožkos savininkė tikina, kad ne karūna svarbiausia – svarbiausia buvo dalyvauti.

Galerija

Komentarai

  • Labai gražios nuotraukos. Bravo fotografui.

  • Ožka – nuostabus gyvulys!

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų