Gražės Kultūros ir poilsio parkas

Gražės Kultūros ir poilsio parkas

Panevėžio  savivaldybė pasirašė finansavimo sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra. Miestui skirta beveik 2,9 mln. Eur ES investicijų Kultūros ir poilsio parkui modernizuoti.

Atnaujinant parką jo teritorija bus padalyta į aktyvaus ir ramaus poilsio zonas. Bus atnaujinami želdiniai, sutvarkyta ir atverta Nevėžio pakrantė. Suformuotas pagrindinis pasivaikščiojimų takas, šalia įrengti gėlynai, atnaujinti esami ir įrengti nauji pėsčiųjų, dviračių takai, stovai, pagrindinis įėjimas į parką.

Gražės upelio aplinka – bus suformuota jo slėnio dauba su akmenų ir dekoratyvių augalų kompozicijomis, šlaite įrengta amfiteatro tipo aikštelė.

Parke atsiras 3 poilsiavietės, keisis mažoji architektūra – suolai, šiukšliadėžės, gėlinės, suolai su stalais ir kt. Be esamos, atsiras dvi naujos vaikų žaidimų aikštelės, bus atnaujinta ekstremalaus sporto aikštelė, nuošaliau perkelta šunų aikštelė.

Aktyvaus poilsio zonoje bus tinklinio, multifunkcės, treniruoklių aikštelės, aktyviam poilsiui pritaikyta kalva, suformuota saugi upės krantinė ir įrengtas paplūdimys. Bus atnaujinta parko apšvietimo sistema, apšviečiamos medžių lajos bei kt. objektai. Atsiras 3 automobilių stovėjimo aikštelės, stebėjimo kameros.

Visus darbus planuojama atlikti iki 2019 m. lapkričio 30 d. Šiemet numatyta baigti įrengti  dviračių takų žiedą, parengti parko techninį projektą.

Projekto „Kultūros ir poilsio parko modernizavimas, gerinant miesto gamtinę aplinką ir gyvenimo kokybę, skatinant lankytojų srautus, aktyvų laisvalaikį“ bendra vertė – beveik 3,1 mln. Eur. Iš jų per 232,4 tūkst. Eur – Savivaldybės indėlis.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų