DELFI nuotr.

Girtam vairuotojui išsisukti nuo bausmės nepavyko

Girtam vairuotojui išsisukti nuo bausmės nepavyko

Teismą įtikino Panevėžio apylinkės prokuratūros argumentai – Pasvalio rajono gyventojas pripažintas kaltu neblaivus sukėlęs avariją. Savo kaltę 50-metis pasvalietis įnirtingai neigė, tačiau surinkti įrodymai bei ekspertizių išvados jam buvo nepalankios.

Praėjusių metų vasario 1-osios dienos popietę į kaimą Pasvalio rajone buvo iškviesti greitosios pagalbos medikai. Jiems pranešta, kad pagalbos reikia įmonės teritorijoje per avariją sužeistam vyrui. Nurodytoje vietoje medikai rado bendrovės vadovą V. R. sužeista galva ir išgabeno jį į ligoninę. Ten paėmus kraujo mėginį, vyrui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis (1,58 promilės alkoholio).

Į įvykio vietą atvykusiems policijos pareigūnams iš pradžių buvo teigta, kad jokios avarijos iš viso nebuvę – V. R. tiesiog paslydo kieme ir griūdamas susižalojo. Tačiau viename iš bendrovės pastatų policininkai surado apdaužytą V. R. įmonei priklausantį lengvąjį automobilį „Volkswagen Passat“.

V. R. nustačius vidutinį girtumo laipsnį, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo esant neblaiviam. Ir įtariamasis, ir jo žmona tvirtino, kad avariją padarė ne jis. Esą, automobiliu į transformatorinės sieną įmonės kieme atsitrenkė V. R. žmona, o šis, skubėjęs į pagalbą sutuoktinei, paslydo ir nugriuvęs susižalojo.

Ikiteisminį tyrimą atliko Pasvalio rajono policijos komisariato pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras Mantas Jurkėnas. Prokuroro teigimu, nors V. R. savo kaltę atkakliai neigė, policijos pareigūnų kruopščiai surinkti įrodymai jo gynybinę versiją paneigė. „Nuo pat pirmų veiksmų, vos atvykus į įvykio vietą, policijos pareigūnai profesionaliai atliko savo darbą, rinkdami tyrimui svarbius duomenis. Be to, buvo atlikti tyrimai – DNR, kompleksinis autotechninis-medicininis, kurie patvirtino, kad prie automobilio vairo sėdėjo V. R.“, – sakė M. Jurkėnas.

Panevėžio apylinkės teismas šią savaitę V. R. pripažino kaltu dėl vairavimo esant neblaiviam. Vyriškiui skirta 175 MGL (6 tūkst. 590 eur.) dydžio bauda. Be to, jam trims metams atimta teisė vairuoti transporto priemones bei konfiskuotas automobilis „Volkswagen Passat“, kurį jis nesėkmingai neblaivus vairavo.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų